Eliška Matějková: Jak sestavit cestovní kit 101

#BeautyCoctail
Eliška Matějková
——
17. června 2022

Eliška Matějková

Léto je v plném proudu a začíná nám sezóna cestování. Několikahodinové lety však dokáží pěkně znepříjemnit trasu do vysněné destinace, pokud si s sebou nezabalíte ty správné pomůcky. Podělím se s vámi o tipy na to, co nikdy nechybí v mém cestovním kitu.

Dezinfekční gel

Ať je pandemie, nebo ne, na všech cestách s sebou mám dezinfekci na ruce, a to hlavně v letadle. Ne vždy máte možnost si pořádně umýt ruce a nemám ráda pocit špinavých ani ulepených rukou, který některé gely způsobují. Vybírám si proto ten, po kterém nemáte na rukou nepříjemný film ani zbytečně vysušenou kůži. Gel od Oste se ihned rozplyne a zanechá po sobě příjemný, hedvábný pocit. Nádherně voní – jako žlutý meloun – a obsahuje 99,6 % přírodních složek.
OSTE Antimikrobiální hydratační gel 50 ml
Dostupnost: OSTE, od 190 Kč

Hydratační mlha

Pro mě univerzální každodenní pomůcka, která se dá používat jak během skincare rutiny, tak při cestách. Malinké balení se jednoduše vejde do kabelky a je to okamžitá SOS pomoc proti nepříjemným pocitům suchosti nebo pnutí. Nejraději mám L'Eauxygénante od Biologique Recherche. Obsahuje vitamíny A a C a má krásnou, svěží vůni.
L'Eauxygénante 50 ml
Dostupnost: Biologique Recherche, cena u dodavatele

Pleťová maska

Ať už se jedná o sheet mask, kterou jednoduše v podobě jednoho pytlíčku hodíte do kabelky, nebo minivzoreček klasické hydratační masky – stačí nechat působit a po 10 minutách buď sundat, nebo nechat vsáknout do pleti. Tu mám ve svém kitu vždy, když letím déle jak 5 hodin. 
MAGICSTRIPES, Hyaluronová intenzivní maska 3 ks
Dostupnost: Byssine, 1 040 Kč

Univerzální krém

Kolikrát se stává, že máte pocit suché kůže kdekoliv na těle – je proto třeba mít krém, který je dostatečně vyživující jak pro pleť, tak i pro pokožku celého těla. Nejlepší je proto podle mě Eight Hour Cream od Elizabeth Arden – je krásně výživný, nádherně voní a skvěle hydratuje jak rty, tak i nehtovou kůžičku.
Elizabeth Arden Eight Hour Cream Skin Protectant Balzám na obličej, 50 ml
Dostupnost: Douglas, 949 Kč

Eye Patches

Když letím brzy ráno a noc předtím se moc nevyspím, tak pro mě představují malou záchranu před napuchlýma očima a tmavými kruhy. Když letím na týden a více, tak si s sebou beru celé balení, ale pokud je to jen pár dní, tak si vezmu do kabelky dvě jednorázová balení. 
Shiseido Vital Perfection Uplifting & Firming Express Eye Mask
Dostupnost: Douglas, 2 499 Kč / 12 ks

Maska na spaní

Pro mě naprosto esenciální položka, která nikdy nesmí chybět v rámci nočních a dlouhých letů. Já mám nejraději tu od Holistic Silk – je velká, zakryje celé okolí očí, a tím pádem nepustí jediný paprsek světla. Důležitý je pochopitelně její materiál – hedvábí na rozdíl od levného polyesteru nedráždí pleť ani oči. Tahle navíc není na gumičku, ale na zavazovací šňůrky, jelikož každý máme jinou hlavu, a namísto toho, aby vás guma tlačila, tak si ji budete moci libovolně pevně zavázat. Hlavně ji pak nikde neztraťte! 
Holistic Silk, hedvábná maska na oči 
Dostupnost: Gravitas, 1 650 Kč

Kit na vlasy

Nikdy necestuju bez svého oblíbeného hřebenu a gumičky. Často se mi cuchají vlasy a když jdu spát, tak si je svážu, aby mi nelítaly všude po obličeji. 
Mason Pearson BN4 Pocket Bristle & Nylon
Dostupnost: Salon Total, od 2 074 Kč

Pilník

Ten mám s sebou nejen při cestování v letadle, ale i každý den v kabelce. Kolikrát se stane, že se během dne zadrhne nehet a kleštičky v letadle nepřipadají v úvahu. Tenký papírový pilník se vám dokonale vejde i pod nehet, a hlavně jej můžete používat do té doby, dokud se neopotřebuje, což je v tomto případě pár měsíců.
Alessandro papírový pilník
Dostupnost: Alessandro, 53 Kč

Matující papírky

I když letím jen krátký let a mám na sobě make-up, tak se mi stejně za dobu letu trochu mastí T-zóna. Mám proto s sebou vždy zmatňující papírky, jelikož jednoduše vysajou mastnostu, ale přitom neponičí make-up. Na dlouhé lety, kdy s sebou nemohu mít suchý šampón, tak používám i zmatňující papírky na vlasy – skvěle fungují a nedám bez nich ani ránu. 
MAGICSTRIPES Dry Hair Shampoo To Go
Dostupnost: Naqed, 640 Kč

Olejíček

Každou noc před spaním si dávám levandulový olejíček na spánky a za uši. Pomáhá mi to se ponořit do relaxační nálady. Je to takový můj malý hack, jak si navodit pohodu nebo jak při dlouhých letech rychleji usnout. 
Weleda, Levandulový zklidňující olej
Dostupnost: Weleda, 389 Kč

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu