ART OF STYLE S ELIŠKOU CHOMISTEK VOL. 6

#mostwanted
Eliška Hradec Chomisteková
——
1. prosince 2022

FOTO: TEREZA NESNÍDALOVA

Pro čtenáře Harper’s Bazaar přináším výběr těch nejlepších módních novinek a událostí pro každodenní inspiraci a #mostwanted kousky, které oživí šatník a přinesou radost do života.

SHEARLING COAT 

Sezona zimních bund je v plném proudu a vy se opět rozhodujete, jaký kus si pořídit? Nejlepší způsob, jak zimní sezónu zahájit, je koupit si tzv. shearling coat, který vás bude hřát celou zimu až do jara. Sherlingové bundy jsou již dlouho základem šatníku; jsou pevné a odolné, vydrží dlouho a vydrží vám po několik generací, aniž by ztratily na stylu. Jejich nadčasová pověst z nich navíc dělá perfektní investiční kousek, po kterém jistě nejeden z nás zatouží.
Můj tip: Cool, klasické, prošívané, oříznuté? Inspirací a způsobů, jak je nosit, je spousta – inspirujte se například návrhářkou a módní ikonou Ivanou Mentlovou a jejím designem střihu kabátů.

HEART DECO

Pro koho bije vaše srdce? Kožená kabelka přes rameno „ALAIA Le Coeur“ ve tvaru srdce je ideální volbou na rande, vánoční večírek nebo může posloužit jako inspirace na dokonalý dárek pro vaši milovanou osobu. Připravte se na sváteční období s tou nejromantičtější kabelkou.
#icanfeelthelove

SCARF SEASON

Příprava na zimní teploty pod bodem mrazu se neobejde bez doplňku, jako je šála. Ležérní, odvážné, nadměrné velikosti, barevné, mohérové, možností je mnoho. Módní značky jako Marni, Loewe, Jil Sander nebo Acne Studios vám zaručují nejlepší a nejstylovější výběr. Pamatujte, že čím větší, tím lepší. Čím výraznější, tím zajímavější a stylovější, a nikdy nepřehlédnutelné. Můj tip: Mohérová šála Loewe v oranžové barvě.
#orangeisthenewblack

RAIN BOOTS  

Vrstvení a podzimní deštivé dny nás provázejí již od konce září, a proto je třeba zvážit správný typ obuvi, který dokáže splnit dva velmi důležité aspekty – funkčnost a styl. Proto je načase věnovat pozornost takzvaným rain boots aka gumákům, které patří nejen na venkov, ale i do vašich městských šatníků. Existují stylové boty do deště? Ano, a důkazem je značka Chanel, která se svou přehlídkou podzim/zima 2022–2023 způsobila šílenství v interpretaci gumových boots s detailem loga Chanel na přední straně. Ty se okamžitě zařadily do kategorie „top must haves boots podzimu 2022“. Na instagramových účtech světových influencerů, jako je @emilisindlev nebo @blancamiro, najdete spoustu inspirativních stylingů, jak nosit gumáky. Nechte se inspirovat. Pokud vám to rozpočet neumožňuje, zvolte cenově dostupnější varianty, jako jsou holínky Hunter nebo gumáky Ganni. Vydejte se na lov do města a mějte nohy stále v suchu, ať už prší, nebo chcete jen vypadat stylově na focení a procházky po městě.
P. S.: Zpět k roku 1993. Vzpomínáte si na zpěvačku Mariah Carey a její legendární vzhled s botami do deště Chanels?

SURE CURATED

Co když vložíme nový nápad do již vytvořeného produktu? Jak bude vypadat bílá košile nebo sako? Stane se sen skutečností? Může naděje na lepší pochopení oděvu posunout hranice módy? – To jsou klíčové otázky, které se snaží prozkoumat zakladatel SURE CURATED Alexander Bel ve své první kolekci „Éra naděje“, kterou představil 19. listopadu v galerii bytových doplňků NOOKART STUDIO

Alexandrovo dílo je inspirováno řadou prvků, které ho formovaly od dětství, například rodinným venkovským sídlem, kde pozoroval životní cyklus květin, romantickou anglickou literaturou, kterou studoval od dětství, a chlapeckou uniformou, kterou nosil jako malý během osmiletého studia na hudební škole. Je to chlapecká uniforma, která ho provází celým životem a je zdrojem jeho inspirace.

Kolekce „The Hope Era“ se skládá z jedenácti reinterpretovaných looků, které návrhář vytvořil z 35 upcyklovaných kusů oděvů. Kolekce zahrnuje také vlastní kusy, jako jsou trička a designové límce, pro které návrhář použil přírodní materiály a látky, jež prošly jeho pečlivým výběrem. Dominantní barvou kolekce je černá, kterou doplňují také červená a modrá – sloužící jako odkazy pro květinový komplet, který vychází ze vzpomínek z jeho dětství. Siluety kolekce jsou založeny na jednoduchých formách, jež připomínají její funkčnost a takzvaný everyday wear charakter. 
Tato kolekce je výjimečná také díky spolupráci se šperkařkou Caroline Gorg – ta celou kolekci doplnila šperky z použitých starožitných perel z vintage náhrdelníku, skleněnými korálky z českého skla a stříbrnými komponenty, a také díky spolupráci s firmou Bohemia Gloves, která poskytla kožené pracovní rukavice, které Alexander vylepšil aplikací voskových perel pocházejících z islandského starověku.
Módní přehlídka a její prezentace se konala v ateliéru NOOKART, rezidenční galerii v paláci Langhans, která prezentuje tvorbu současných česko-slovenských začínajících i etablovaných umělců. Obrazy umělců Vladimíra Vély, Anny Ruth, Stanislava Ondruše nebo Lucie Jindrák Skřivánkové tak dokonale vytvořily zátiší pro výstavu, kterou doprovázelo 11 modelů. Ateliér NOOKART se tak na jeden den proměnil v přehlídkové molo, obklopené uměleckými objekty, které má ateliér možnost po roce na umělecké scéně představit.

Celá kolekce je jedna velká krása, nese se v duchu naděje, spolupráce talentovaných lidí a myšlenky upcyklace a já se nemůžu dočkat, jakými nápady nás značka SURE CURATED opět překvapí!

#mostwanted

Eliška Hradec Chomisteková je jednou ze zakladatelek studia NOOKART. Její vášeň pro umění a módu představuje dva světy, v nichž žije současně. Je hrdá na hodnoty, které jsou pilíři jejího života – jednoduchost, kvalita a krása jsou jí velmi blízké, ráda se jimi obklopuje a ráda se o ně dělí. Originalita a autenticita jsou podstatnou součástí její osobnosti. „Co je pro jiné extravagance, je pro mě přirozenost.“

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu