Značka CHATTY vytvořila kolekci Spring / Summer 2021 plnou radosti, pohodlí i ženskosti

Česká oděvní značka CHATTY uvádí novou kolekci, díky níž bude léto zase o kousek blíž.
Lucie Švábenská
——
13. května 2021

Foto: Hana Knížová

Česká značka CHATTY, kterou založily návrhářky Radka Sirková a Anna Tušková, patří k jedněm z nejoblíbenějších módních značek u nás. Své kolekce toto návrhářské duo pravidelně prezentovalo v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, kterého se tentokrát nezúčastnily, ale o novinky rozhodně nepřijdeme! Představujeme vám novou kolekci CHATTY Spring / Summer 2021! 

Kolekce vystihuje současnou tvůrčí náladu návrhářek a snoubí se v ní kočovný život, cestování krajinami a kontinenty, sbírání zážitků a vzpomínek, inspirace kulturními fenomény a tradicemi. 

„Původně jsme se začaly inspirovat autobusovými zastávkami bývalého Sovětského svazu. Jejich tvarosloví a barevnost jsou samy o sobě kulturním fenoménem. Pak se k tomu ale připojila i myšlenka nomádky cestující napříč Evropou a Asií, která se potkává s dalšími ženami, které ji inspirují, a ovlivňují tak její styl,“ vysvětluje k tématu Radka Sirková.

Všichni se již těšíme, až budeme opět svobodně a bezstarostně cestovat. Tato kolekce je na to jako stvořená. Je oslavou svobody, radosti, pohodlí, ale přitom i ženskosti a cílevědomosti. Všeho, co spojuje moderní nomádku, jež se nezastaví před žádným dobrodružstvím, chce se cítit pohodlně, ale vždy stylově. 

„Pokaždé si zakládáme na použitých materiálech, v naší kolekci naleznete vždy jen přírodní látky jako je bavlna nebo viskóza. Jejich použití má přinést komfort nositelce, ale hlavně jde s naší filozofií, že každý náš kus by měl být recyklovatelný a nezahlcovat už tak těžce zkoušené životní prostředí,” dodává ke kolekci Anna Tušková.

Komfort zaručují nejen příjemné materiály, ale také populární oversized střihy. Ty jsou však nakombinovány se silně feminními kousky. Kolekce tak nabízí širokou nabídku možností – uvolněné, romantické šaty v délce do půli lýtek, šortky, kalhoty s vysokým pasem, zkrácené bundičky ze surového denimu nebo bavlněného patchworku, oversized kabáty nebo zdánlivě maskulinní oblek. Vybere si každý.

A to i barevně. Základem palety je hlavně off-white bílá barva, celou kolekci o sedmnácti outfitech ale navíc doplňují radostné odstíny fuchsiově růžové, hnědé, zelené a žluté.

Třešničkou na dortu jsou doplňky, na kterých CHATTY v rámci této kolekce spolupracovalo s dalšími nadanými ženami. Součástí jsou totiž i kožené doplňky jako dvouvrstvé opasky a nová verze variabilní tašky přes rameno Maat, která vznikla s tvůrčí posilou týmu Martou Babkovou.

Navíc můžete na kampaňových fotografiích, kterých se ujala další talentovaná žena Hana Knížová, vidět masivní prsteny a náušnice z dílny šperkařky Marie Kobelové. 

Představujeme kolekci CHATTY Spring / Summer 2021!

 

Co vše kolekce CHATTY Spring / Summer 2021 nabízí? 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu