H&M představuje již třetí kolekci v rámci udržitelného konceptu Innovation stories

Zajímáte se o udržitelnost? H&M již na začátku prosince představí exkluzivní kolekci Circular Design Story, která dokonale propojuje kreativní design a inovace v oblasti udržitelné módy.
Lucie Švábenská
——
22. listopadu 2021

Foto: archiv HM

Udržitelnost zohledňuje čím dál více i módní odvětví a značky velmi často vytvářejí celé udržitelné kolekce. Brand H&M začátkem roku představil udržitelný koncept Innovation stories, který přináší nové iniciativy v oblasti udržitelnosti a zaměřuje se na pokrokové a inovativní materiály i procesy. Nyní se můžeme těšit již na třetí kolekci tohoto konceptu, tentokrát s názvem Circular Design Story. 

Udržitelnost s duchem haute couture

Jako se vším, tak i s udržitelnou módou jsou spojeny určité vizuální stereotypy. Nejen to však kolekce Circular Design Story zpochybňuje. Jejím cílem je skrze stylové a designové kousky poukázat na vysoký potenciál cirkulárního designu a materiálů. Každý kousek kolekce zachycuje okázalého ducha haute couture, pocit mladistvé vitality a optimismu.

„Tato kolekce je pro ty, kteří opravdu milují módu. Každý kousek ztělesňuje radost a oslavu designu. Zároveň jsou všechny kousky velmi univerzální, vyrobené tak, aby byly nošeny mnoha různými způsoby a také sdíleny, předávány dál a později recyklovány. Je to kolekce pro lidi, kteří se rádi oblékají a váží si svého oblečení,“ popisuje hlavní myšlenku kolekce Slavomíra Barnová, Head of Communication H&M pro Českou republiku a Slovensko.

Navíc se kolekce pyšní tím, že se na její tvorbě podílel světoznámý stylista Ib Kamara.

Nechybí veganská kůže či rozpustná nit

Udržitelnost z kolekce opravdu sálá. Nepostrádá často používanou veganskou kůži ze slupek a stonků hroznů, recyklovaný polyester z odpadních plastových láhví, regenerovaný nylon a najdeme v ní i další inovace. „Designérský tým H&M v čele se stylistou Ib Kamarem při tvorbě každého kousku myslel nejenom na jeho design, ale také na jeho dekonstrukci. Proto jsme využili v kolekci inovace, jako je rozpustná nit. Další důraz byl kladen na výrobu pouze z jednoho materiálu, mono vlákna, aby byla recyklace jednodušší,“ vysvětluje Slavomíra

Na všechny způsoby

Kolekci nechybí ani praktičnost. Jestliže si mnoho věcí nekoupíte z důvodu, že si říkáte, jak často je vynosíte (což je zodpovědné přemýšlení u koupi), tak zde nemusíte. Kolekce je velmi variabilní, kombinovatelná a proměnlivá. „Každý kousek kolekce byl vytvořen tak, aby bylo jeho využití co největší a dal se nosit na různé způsoby – nadměrné blejzry lze nosit jako šaty, ramínka umožňují měnit střih triček, kalhoty jdou rozšířit díky nastavitelným zipům. Společenské šaty byly navrženy jako dvoudílné oblečení, aby se daly využít v celku, nebo samostatně jako top a sukně,“ dodává Slavomíra.

Kolekce H&M Circular Design Story, která bude k dostání na hm.com od 9. prosince, nabídne dámské a pánské oblečení i doplňky.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu