#TrendReport: barvy letošního jara

#TrendReport: barvy letošního jara

Pastely se tuto sezónu mění na cobalt blue, true blood a sunset boulevard.
Oli Egler
——
8. dubna 2023

Foto: Imaxtree

Byť co do designu sledujeme návrat striktního minimalismu, barvy se nevytrácí ani z runwaye, ani ze street stylu. Vloni byly týdny módy plné barbiecore růžové, tyrkysové nebo jemných, pastelových odstínů, které nám nepochybně dodaly dávku dopaminu.

Letos kartami trochu zamíchala obsese gotikou a grungem – dominujícími módnímu průmyslu v posledních dvou dekádách minulého století. Na druhou stranu tvoří právě tyto temné odstíny velmi zajímavého společníka k výrazným odstínům letošní sezóny, mezi které patří všechny odstíny exotické modře, smyslně rudé, hráškově zelené nebo magenta růžové.

Cobalt blue 

Od Jasona Wu přes Courreges až po extravagantní kolekci Botter – všichni se mohou shodnout na tom, že „blue is the new black“. Byť minulou sezónu celý svět vzhlížel spíše k azurové modři, tentokrát (možná právě díky vlivu temné gotiky) odstín o něco ztmavl.

Magenta pink

Ano, obsese barbiecorem nás stále nepřešla, a to jsme se ještě ani nedočkali premiéry filmu Barbie s Margot Robbie v hlavní roli. Pakliže minulé seźoně vládl odstín „Valentino pink“, kterému návrhář věnoval celou kolekci, tuto sezónu jde opět o něco hlouběji, a růžová nabírá sofistikovnější, teplejší odstín. Pochopitelně vedle nešlápnete ani s jinými odstíny růžové, avšak tentokrát se zdá, že nejspíš zažíváme přerod „Schiaparelli pink“, aniž bychom si to uvědomovali.

Gotický černá 

Ať už je to vlivem nové Wednesday, stoletého výročí Nosferatu, či premiéry pokračování kultovního snímku The Exorcist, černá zůstává i v letních měsících oblíbenou barvou sezóny. Dokazuje to Saint Laurent, Max Mara i Prada, která jí navíc dodává jakýsi vintage nádech díky syrové kůži.

True Blood

Sytě rudá byla bez mrknutí oka v posledních dvou sezónách přivlastněna kreativním ředitelem Ferragamo, Maxmilianem Davisem, který její smyslnost povýšil na zcela novou úroveň. Monochromní červený look se tak dostal i do kolekcí Michaela Korse, Marni, Eenk nebo Chloé.

Green deal 

Obsese udržitelností a vším „zeleným“ nedovoluje opomínat všechny odstíny této barvy. Narozdíl od jedovatě digitálních tónů ale tentokrát Fendi, Victoria Beckham nebo Jill Sander použily #ecofriendly, přírodní odstíny hrášku, pistácie nebo máty. #Yum

Sunset Boulevard 

Barva zapadajícího slunce zcela pohltila přehlídková mola domů Hermès, Nehera i Marni. Retro oranžová vévodila přehlídkám i vloni, avšak tentokrát v kombinaci s magenta růžovou, karmínovou nebo černou nabírá zcela nový vibe.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu