Tiffany & Co. představuje inovovanou moderní kolekci Atlas X

Modrá krabička, která je snem mnoha žen, nyní může ukrývat nejnovější kolekci, jež navazuje na originální kolekci Atlas™ uvedenou již před 26 lety.
Lucie Švábenská
——
18. května 2021

Foto: archiv značky

Ikonická modrá barva patří ke značce Tiffany & Co. stejně jako jejich dechberoucí zásnubní prsteny. Tento americký šperkařský dům je ale mnohem více. Již přes 180 let představuje šperky té nejvyšší kvality a dokonalého zpracování. Je symbolem luxusu a vkusu a to potvrzují s každou svou kolekcí. Nyní to zas a znovu dokazují novou řadou Atlas X!

Nová kolekce Atlas X je výraznější a modernější verzí ikonické kolekce Atlas™, která byla původně představena v roce 1995. Tématem její inovativní verze je zanechání vlastního otisku v čase a její design je inspirovaný římskými číslicemi z legendárních hodin na vlajkovém obchodě Tiffany & Co. na Páté Avenue, podle kterých se v New Yorku dříve řídil čas. Tento symbolický motiv je navíc trvalou připomínkou toho, abychom vzali čas do svých vlastních rukou a vážili si toho, co je pro nás nejcennější. Všichni se shodneme na tom, že toto poselství nemohlo přijít v lepší chvíli. 

Kolekci dominují čisté linie, výrazné úhly a moderní silueta, jež se pojí s grafickou jednoduchostí. To vše je vytvořeno z 18karátového zlata, sterlingového stříbra a pavé diamantů.

 „Vzali jsme ikonický motiv Tiffany a obohatili jej o nový rozměr, výraznější osobitost a samozřejmě dechberoucí diamanty“, uvedl Reed Krakoff, který pro Tiffany kolekci vytvořil. „Atlas X stále respektuje ducha původní kolekce i motiv s římskými číslicemi, který značka dlouhodobě používá, design jsme však přepracovali tak, aby byl atraktivní pro dnešního zákazníka.“

Jestliže máte rádi kontrast a ostré linie, zde se najdete. Vyryté římské číslice vytvářejí odrazy a stíny, jež zdůrazňují výrazné siluety. Diamantové akcenty poté dodávají šperkům intenzivní záři a lesk, na který jsme u Tiffany & Co. šperků zvyklí. V kolekci najdete jak známé široké náramky, tak prsteny. Na špercích září pavé diamanty uspořádané ve vzoru medové plástve, díky kterému maximálně vyniknou, protože mají mezi sebou pouze minimum kovu, a tak je nic neruší a mají prostor zaujmout veškerou pozornost. Všechny kousky jsou zásluhou svých moderních proporcí velmi snadno kombinovatelné a nabízejí nekonečné možnosti vrstvení vlastního stylu, případně samozřejmě i se starými kolekcemi. Mezi nimi pak bude Atlas X krásně vynikat svými charakteristickými robustními hranami. 

Kolekce Atlas X je v prodeji od dubna 2021.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu