Odhalte kouzlo kampaně kolekce Chanel ‚Le Château des Dames‘ The Métiers d’art 2020/21

Francouzský dům Chanel v prosinci představil svou kolekci ‚Le Château des Dames‘ The Métiers d’art 2020/21. Kromě samotné kolekce je dechberoucí i zpracování kampaně, kterou nafotil Juergen Teller. Hlavní hvězdou je krásná ambasadorka značky Kristen Stewart, s níž vám, kromě představení kampaně, navíc přinášíme rozhovor. Jaké zajímavosti z focení prozradila nebo co ji na kolekci zaujalo nejvíce?
Lucie Švábenská
——
11. června 2021

Foto: archiv značky Chanel 

Chanel je jedním z nejikoničtějších módních domů, a to nejen z těch francouzských. Každá kolekce je jedinečná, ať už se podíváme na ty od Coco Chanel, Karla Lagerfelda nebo aktuálně Virginie Viard. My vám nyní exkluzivně přinášíme nejen oficiální fotografie a video kampaně kolekce ‚Le Château des Dames‘ The Métiers d’art 2020/21, ale mimo jiné i pohled do zákulisí tvorby těchto dechberoucích designů pod vedením francouzského filmového režiséra Loïc Prigent. 

Virginie v rámci své role kreativní ředitelky přinesla do kolekce spojení různých inspirací a historických dob. Dobrým příkladem je černá kožená bunda zdobená perlami nebo slonovinová krajková halenka s černou šifónovou sukní a vyšívaným opaskem představujícím fasádu zámku.

V celé kolekci najdete různé protiklady, které spolu ale nakonec krásně fungují, odkazy na různé éry jako renesanci a také zásady domu. Z materiálů můžeme vidět samet, hedvábí, tyl, zmíněnou kůži, organzu, šifón a vše je doplněno detaily a doplňky, mezi kterými najdeme například drahokamy nebo perly. Co nesmí samozřejmě chybět ani v této kolekci je chanelovský slavný tvíd. 

Místo, kde se kampaň natáčela, The Château de Chenonceau, mělo na samotné zpracování velký vliv. Vdechuje jí svou historii a svá tajemství. A tajemno, které je ze snímků i oficiálního videa cítit, až vás mrazí (nejen z propracovaných looků). Po online představení kolekce 3. prosince 2020, natočeném ve velké galerii s černou a bílou kostkovanou podlahou, příběh a prozkoumání „Château des Dames“ pokračuje. V kampani září herečka a několikaletá ambasadorka domu Chanel Kristen Stewart a zpracování se ujal fotograf Juergen Teller. Vše se odehrává v tajemném podzimním pozadí, kde se krásné designy mísí s přírodou (parkem) a architekturou (zámkem). Finální fotografie vystihují modernost kolekce podle kreativní ředitelky Virginie Viard. 

Kampaň ‚Le Château des Dames‘ The Métiers d’art 2020/21 evokuje siluetu žen, které v Château de Chenonceau žily – od Kateřiny de' Medici po Diane de Poitiers – stejně jako siluetu současných moderních žen.

Herečka Kristen Stewart nebyla pouze tváří této kampaně, ale po několik let s módním domem Chanel spolupracuje a je jeho ambasadorka. V rámci představení této kolekce si popovídala s Caroline de Maigret a prozradila například, co se jí na kolekci líbilo nejvíce a jak vzpomíná na focení kampaně.  

Představujeme oficiální video s Kristen Stewart k Chanel kolekci ‚Le Château des Dames‘ The Métiers d’art 2020/21, jež oslavuje ženy, sílu detailu a sofistikovanosti. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu