Tiffany & Co. představuje exkluzivní uměleckou spolupráci a ukázku z nové kolekce Knot

Když se spojí slavný šperkařský dům Tiffany & Co. a slavný představitel moderního umění působící v New Yorku Daniel Arsham, nemůže vzniknout nic jiného než dokonalost. Přesně tím je nová limitovaná edice 49 bronzových skulptur ikonické modré krabičky značky Tiffany & Co. obsahující náramek z nové kolekce Tiffany Knot.
Lucie Švábenská
——
7. září 2021

Foto: archiv Tiffany & Co.

Není kolekce či projekt, kterými by Tiffany & Co. nezaujal. Nyní se to tomuto šperkařskému domu opět daří, tentokrát v exkluzivní spolupráci se slavným představitelem moderního umění působícím v New Yorku Danielem Arshamem. Celkový výsledek bude celosvětově představen 9. září, my už ale máme malou ochutnávku toho, co nás čeká. A je na co se těšit! 

Značka Tiffany a Daniel Arsham vycházeli ze sdíleného ideálu inovace, mistrovského řemeslného zpracování a rebelující kreativity a vytvořili exkluzivní sérii 49 bronzových skulptur odkazujících na ikonickou modrou krabičku značky Tiffany. Jednotlivá díla jsou ručně patinována a vytvořena ve stylu výrazné estetiky charakteristické pro Daniela Arshama, zároveň ladí s typicky modrou barvou značky Tiffany i s barvou ateliéru Arsham.

„Odjakživa jsem tíhl k věcem, které je možné okamžitě zasadit do kulturního kontextu. A modrá krabička Tiffany Blue Box® takovou moc má,“ říká Daniel Arsham. „Chtěl jsem ji pojmout jinak, než jaký byl její původní účel, dodat tomuto objektu patinu a stáří vypovídající o jeho historii a o tom, jakou je dnes ikonou, a ukázat, že svou relevanci neztratí ani za desítky, a dokonce ani za stovky let.“

Tato jedinečná bronzová krabička Bronze Eroded Tiffany Blue Box je zároveň nejnovějším přírůstkem do Arshamovy série děl z řady „budoucích archeologických nálezů“, ve které dodává nový kontext současným objektům díky své představě o budoucnosti. Spojuje zde minulost, současnost a budoucnost. Díky zdánlivému opotřebení artefaktu vytváří tento známý umělec určité časové napětí.

Překvapení v překvapení

Jedinečná edice modré krabičky ale není vše, s čím Tiffany & Co. nyní přichází. V krabičce na vás ještě bude čekat náramek z 18karátového bílého zlata osázený diamanty a tsavority z limitované edice Tiffany x Arsham Studio Knot kontrastující se syrovou podobou skulptury krabičky, ve které se nachází. Náramek je pouze první ukázkou z nové kolekce Tiffany Knot, která bude v Evropě k dostání od ledna 2022, ale již nyní nás zaujala. Je inspirovaná články řetězu a vzdává hold energii a charakteru města New York. Navíc je provokativní, individualistická, elegantní a současná. Také už se nemůžete dočkat, až Tiffany & Co. představí zbytek kolekce? 

Limitovaná edice náramku a exkluzivní krabička, ve které je uložen, odráží oddanost mistrovskému řemeslu a chuť objevovat a inovovat, které má šperkařská značka s Danielem Arshamem společné.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu