New online era is coming. Představujeme nový web HARPER'S BAZAAR

Rock the beach v plavkách od českých značek

V hlavní roli unikátní design, udržitelnost a komfort. Kterých pět značek rozhodně neminout při výběru plavek na letošní dovolenou?
Oli Egler
——
26. července 2022

Foto: Plove

Leeda

Značka založená Lucií Kutálkovou v roce 2003 si již vybudovala silné postavení mezi největšími českými hráči. Nabízí každodenní ready-to-wear a obléká české hvězdy na karlovarský festival. Nepřekvapí vás proto, že brand má také velkou nabídku plavek vytvořených jak pro slunění u bazénu, tak i pro vodní sporty jako třeba surfování.

Plove 

Značka založená roku 2017 Pavlínou Miklasovou nabízí unikátní autorské plavky, sandály a župany vyrobené z regenerovaných nylonových vláken Econyl® – ta pocházejí z použitých rybářských sítí vylovených jako odpad z oceánu. Pakliže máte rádi zářivé barvy a printy s retro nádechem, Plove si zamilujete.

Overal office

Pražský kolektiv nezávislých tvůrců vyrábí plavky taktéž z ekologických materiálů, jako jsou nylonová vlákna z rybářských sítí. Jejich design si pohrává s konstruktivními prvky jako zavazování a švy, a pakliže jste fanouškem cut-outs, rozhodně vás oslní právě tento brand. Mimochodem – nabízí i krásné spodní prádlo ve stejném duchu.

Annanemone

Zakladatelka Anna Linc je pražská textilní designérka, která vytváří kvašové a linorytové vzory s neobvyklými potisky zvířat a rostlin. S těmito látkami pak vykouzlí úplně všechno – od překrásných pánských košil přes domácí dekor jako tapety, ložní prádlo a dětské přikrývky až po doplňky a malé dekorativní předměty jako peněženky, sešity a gumičky do vlasů. Jednodílné plavky proto budou moct posloužit také jako body, které na městské výpravy zkombinujete s libovolným jednobarevným kouskem.

Circle

Značka sportovního oblečení si zakládá na udržitelných principech v rámci materiálů a výroby. Inspirace jógou, a tedy maximálním komfortem a pohodlím v rámci aktivit, je aplikována i na výrobu plavek v ultra minimalistickém designu. Pakliže hledáte ryzí jednoduchost v zemitých barvách, voilà!

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu