Podívejte se na kolekci nejvyššího šperkařství inspirovanou ikonickým parfémem Chanel N°5

Vůbec poprvé je kolekce toho nejvyššího šperkařství věnována parfému. A který jiný parfém by měl být ten vyvolený než ikonický Chanel N°5! Jaké klenoty Patrice Leguéreau, ředitel Chanel Fine Jewelry Creation Studia, vytvořil?
Lucie Švábenská
——
18. ledna 2022

Foto: archiv Chanel

Parfém Chanel N°5 je jednou z nejikoničtějších a celosvětově nejznámějších vůní. Není tedy divu, že inspiruje mnohé. Nyní se francouzský dům rozhodl na počest parfému a k jeho výročí, jehož oslavy začaly během minulého roku, vytvořit speciální kolekci šperků té nejvyšší kvality. Ta je inspirovaná právě Chanel N°5, především jeho symbolickým flakonkem. Událost je jedinou svého druhu, kolekce šperků té nejvyšší kvality je totiž vůbec poprvé inspirována a vytvořena na počest parfému. 

Collection N°5

Celá kolekce začala již před téměř rokem vytvořením unikátního diamantového náhrdelníku 55.55, o němž jsme vás informovali společně s tajemstvím úspěchu parfému. Náhrdelníku dominuje velký ústřední diamant, jenž byl speciálně vybroušen do tvaru osmiúhelníku, aby evokoval známé tvary flakonu.

K tomuto klenotu postupně přibyly další kousky té nejvyšší šperkařiny inspirované „vlajkovou lodí“ domu Chanel, až se vytvořilo krásných 123 šperků spojujících perfektní design lahvičky parfému a smyslnost této vůně. Kolekce je rozdělena do pěti kategorií podle konkrétní inspirace: uzávěr, lahvička, číslo 5, květiny, barevné odlesky parfému na těle. 

Každá kategorie má své jedinečné kouzlo, a přestože jsou šperky odlišné, jejich spojení skrze parfém Chanel N°5 je rozpoznatelné na první pohled. 

Inspirace uzávěrem parfému

Diamanty, perly, safíry a další drahé kameny. Vše samozřejmě vybroušeno do dokonalosti. 

Inspirace tvarem flakonu parfému

Není asi nikdo, kdo by neznal dokonalý geometrický tvar flakonu parfému Chanel N°5. Ani zde nechybí bílé či žluté diamanty, safíry a další drahé kameny, jež dohromady tvoří náhrdelníky, prsteny, brože a mnohem více. 

Inspirace ikonickým číslem 5

Již to, že se parfém jmenuje N°5, ve světě zaujalo a jistě to bylo správně zvolené číslo – a samozřejmě ne náhodou. Číslo 5 bylo pro Coco Chanel magickým a osudovým. V inspiraci pro tuto jedinečnou kolekci tedy jistě nesmělo chybět. V této části kolekce najdeme navíc variabilní kousky, například náhrdelník, který je možné změnit do chokeru a broží.  

Inspirace květinami

Je známé, že pro dům Chanel je velmi významná kamélie. V tomto případě jde však o hlavní přísady parfému, kterými jsou jasmín, růže a květy ylang-ylang. Ty jsou zde často přetransformovány do hvězdy, měsíce a slunce. 

Inspirace barevnými odlesky parfému

Ten lesk a třpyt čerstvě nastříkaného parfému na tělo... I to může být inspirací pro tvorbu jedinečných šperků z diamantů, rubínů, safírů a dalších drahých kamenů, jejichž odlesky jsou téměř stejně uhrančivé.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu