Na která jména byste se letos v módním světě měli obzvlášť soustředit?

Budoucnost módy píše nová generace návrhářů, která je otevřená světu a všem jeho možnostem.
Veronika Scattergood
——
21. února 2022

Foto: archiv značky

Aeron

Eszter Áron se svou značkou potvrzuje, že Budapešť by měla patřit na seznam destinací všech milovníků módy. Její rodina se krejčovině věnuje již po několik generací a vše, co se od svých blízkých naučila, zužitkovává při tvorbě kolekcí inspirovaných slavnými ženami – od choreografky Piny Bausch až po herečku Lauren Hutton.

Supriya Lele

Britská návrhářka s indickými kořeny na sebe upoutala pozornost přede dvěma lety, kdy vyhrála prestižní LVMH Prize pro začínající designéry. Se svým ryze ženským týmem tvoří oblečení hrající si s kosmopolitními vlivy. „Chci tvořit něco optimistického, hravého a svěžího,“ tvrdí o své práci. Nebojí se experimentovat se střihy a siluetami či používat lehce „nevkusné“ materiály.

Peter Do

Designér původem z Vietnamu tvoří v New Yorku, ale zkušenosti sbíral mimo jiné i u Phoebe Philo v jejím ateliéru Céline. Na jeho čistém a precizním,
a přesto velmi ženském designu je to znát. Značku založil v roce 2018 jako kolektivní projekt se svými přáteli, kteří jsou vesměs všichni rovněž potomky imigrantů jako on.

Mach & Mach

Pamatujete se na střevíčky, které jste nasazovaly barbínám? Podobně sladkou estetikou a subtilním vzhledem způsobilo gruzínské sesterské duo Niny a Gvantsy Macharashviliových v oddělení doplňků malý převrat a postupně přibylo i oblečení.

Harris Reed

Britsko-americký tvůrce je hlavním představitelem genderově fluidní módy, která volně přechází mezi dámskými a pánskými prvky. Jeho kreace si proto ještě během studií na Central Saint Martins oblíbily podobně smýšlející celebrity jako Harry Styles, Alessandro Michele nebo Ezra Miller. Kromě kolekcí směřujících k haute couture tvoří ale i minimalistické a inkluzivní basicové kousky, šperky a nově i interiérové vůně.

Thebe Magugu

Jihoafrický návrhář se chopil příležitosti „dekolonizovat“ africkou módu a zbavit ji stereotypních předsudků. Do svých kolekcí zapracovává i politická témata – inspiruje se rozhovory s bývalými špionkami za apartheidu či naráží na téma korupce. Přestože svou značku založil teprve před šesti lety, do sbírky si ho již koupil i newyorský Met.

Del Core

Daniel Del Core představil svou první kolekci na přehlídce během lockdownu a hned zaujal celý Milán. Má slabost pro sci-fi. Snad právě proto mají jeho modely sklon k fantastičnosti. Odvahu jít svou cestou načerpal ostatně i v ateliéru Gucci u Alessandra Micheleho, kde měl na starosti VIP klienty včetně zpěvačky Björk.

Více se dočtete v březnovém vydání Harper’s Bazaaru. Právě v prodeji! 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu