Michael Kováčik zahájil Mercedes-Benz Prague Fashion Week FW22. Jak vypadala úvodní kolekce?

První přehlídkou FW22 edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku byla kolekce slovenského návrháře Michaela Kováčika. Co nám jeho Story Telling (jak svou aktuální tvorbu nazval) představil?
Lucie Švábenská
——
9. dubna 2022

Foto: archiv MBPFGW, @olga_zmelikova

Vše dnes, v sobotu 9. dubna, v 15 hodin zahájil v prostorách Pražské tržnice Michael Kováčik, který se inspiroval tím nejzákladnějším – každodenním životem nás všech. Ráno za ránem přemýšlíme, co si oblečeme, čím se tentokrát vyjádříme. Je totiž pouze v našich rukou, co si vezmeme za look, jak celý den prožijeme a jakou roli v daném dni sehrajeme. A právě nad tím návrhář při tvorbě uvažoval.

Chcete být elegance sama? Nebo vsadit na pohodlí? Story Telling nabízí od každého něco. Vidět jsme mohli například do detailu propracované košile a dokonale padnoucí kalhoty, které vezmete jak do kanceláře, tak večer na drink. Na ten ale můžete vyrazit i v nápaditých krátkých šatech s korzetem naruby a rovněž se myslelo na večerní eventy. To potvrdila Aneta Vignerová, která zakončila přehlídku krásnými černými dlouhými šaty. Kromě propracovaných siluet byl ale zřejmý vliv trendu oversized, a to jak na sakách (crop i běžné délky), tak na kalhotách i halenkách. Michael nezapomněl ani na pleteniny, které v posledních sezonách zažívají velký comeback. 

Po delší době navíc myslel nejen na ženy, ale i muže. Řada nerozděluje, avšak spojuje to nejlepší z obou břehů jemnosti a strohosti, které se navzájem dokáží dokonale obohatit. Je pouze na vás, abyste si dle vlastního úsudku a intuice vybrali kousky, které s vámi souzní nejvíce. Po tom, co jsme dnes viděli v holešovické hale, věříme, že si svého favorita najde opravdu každý... Ať už máte rádi black and white looky, nebo postupně také propadáte barvám... Ať už se chystáte na jakoukoli akci... Ať už potřebujete vyjádřit jakýkoliv pocit. 

Podívejte se, jak přehlídka konaná v dramatické mlze vypadala: 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu