Kozačky jako naprostý jarní must-have

Zdá se vám, že kozačky patří jen k zimě? Je to ale právě jaro a podzim, kdy z této nestárnoucí klasiky můžete dostat nejvíc, tedy po módní stránce určitě. Tento rok by vám rozhodně outfity s tímto kouskem neměly proklouznout mezi prsty.
Tereza Spilková
——
6. dubna 2022

Foto: archiv Instagramu @ leoniehanne

Naše láskyplná aféra s masivními kotníčkovými botami na vysoké podrážce trvá již nějaký ten měsíc. A možná že je na čase se posunout a objevit zase nové, neprobádané módní vody. Náhrada není daleko a jsou jí univerzální kozačky mnoha tváří, které jsou ale pokaždé mimořádně stylové. V kurzu jsou navíc snad úplně všechny. Od těch na vysokém podpatku až po pogumované, připomínající holínky. A přichystaly úplně nové možnosti, jak osvěžit jarní šatník. Skvěle si totiž rozumí se silonkami, šortkami, sukněmi různých délek i s šaty. Možností, jak si pohrát s délkou sukně či kraťasů a výškou bot, je nespočet a tento rok je povoleno vše, co si jen budete přát. 

Za velký návrat těch pogumovaných vděčíme praktickým a stylovým Skandinávkám, za ty na podpatku se zase staví šarmantní Francouzky. Vy si ale klidně můžete vypůjčit něco z každého koutu světa a pojmout to po svém. Různé tipy jsme mohli vidět na přehlídkách značek napříč celým módním spektrem od Chloe přes Coperni až po Ludovice de Saint Sernina. Doplňovaly jak flitrované minišaty, tak i praktické pršipláště, je tak jasné, že se ani v příštích sezonách nemusíme bát, že by je fashion svět znovu odsunul na módní periferii. Pokud ještě váháte, zda jsou dobrou volbou právě pro vás, nebo máte pocit, že jste si s nimi své již užila, zkuste se na ně podívat novým prizmatem. 

Jak obout kozačky toto jaro a léto? 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu