Je vaším snem svatba na pláži? Víme, co vše je třeba zařídit

Budete se vdávat a vždy jste si přála romantickou svatbu za šumění oceánu, se skvělým výhledem a bosýma nohama zabořenýma v bílém písku, zatímco si budete se svým milým říkat ANO? Nebo se zkrátka chcete vyhnout klasické svatbě s hromadou příbuzných a vzít se někde daleko, pouze vy dva? Měli byste vědět, co všechno je třeba zařídit, aby vše proběhlo hladce a bez starostí.
Lucie Švábenská
——
16. června 2021

Foto: archiv Invia

Dovolená u moře je jedna věc, ovšem svatba na pláži tak jednoduchou organizaci nemá. Ale nebojte, nic hrozného to také není, navíc když víte, co všechno zařídit a na co si dát pozor. Šumění moře či oceánu, romantika při západu slunce, bílý písek, soukromí, výjimečnost. To vše se k obřadu na pláži váže a za ty menší starosti navíc to stojí. Každá destinace má ale jiné podmínky, přípravu a průběh. Při výběru lokace si tak dejte například pozor na to, abyste zvolili takovou, ze které bude váš sňatek platný i v Česku. Je mnoho míst, která se při těchto příležitostech využívají, některá ale vyžadují zopakování formální části obřadu v České republice. 

Novomanželský ráj Maledivy

Jednou z nejoblíbenějších destinací jsou Maledivy, což potvrdila i mluvčí cestovní kanceláře Invia Andrea Řezníčková, kde si sice užijete pohádkovou svatbu, ale bez právní platnosti. Obřad tedy musí proběhnout ještě před odletem.  Stačí si zajít v Česku na úřad, kde vám spolu se dvěma svědky oficiálně stvrdí manželství, a na Maledivách si následně užijete obřad, jaký jste si vysnili, se vším všudy. Aby vám svatbu na pláži ale uspořádali, uzavření sňatku musí na českém úřadě opravdu proběhnout ještě před dovolenou, nikoli poté, protože se na místě budete muset prokázat oddacím listem. Přesto však to může být opravdu jen formalita vyřízená za pár minut, dokonce i výměnu prstenů si můžete nechat až na pláž. Nic dalšího pak na Maledivách už nevyřizujete.

Maledivy jsou navíc dokonalou destinací na líbánky – nejbělejší písek, tyrkysový oceán a velká spousta luxusních novomanželských chatiček na pláži nebo přímo na vodě. Můžete si zde proto užít nejen kouzelnou svatbu, ale také si pobyt protáhnout v rámci líbánek. 

Seychely a Mauricius se vším všudy

Romanticku svatbu na pláži, která ale bude zároveň platit i u nás, vám zaručí Seychely, Mauricius, Bora Bora, Fiji nebo Srí Lanka. Po Maledivách jsou konkrétně velice oblíbené Seychely a Mauricius. Svatby z těchto destinací jsou sice platné i u nás, ale zato jsou tam jiné nutnosti a oficiality, které je třeba dodržet. Musíte úmysl vzít se oznámit minimálně 31 dní předem a také doložit několik dokumentů přeložených do angličtiny. Jde o žádost o svatbu, kopie pasů, rodné listy, pokud je jeden z vás rozvedený, tak také rozsudek o rozvodu, případně úmrtní list v případě úmrtí předchozího manžela nebo manželky. Další pobíhání po úřadech následuje až po návratu z ráje. Musíte doložit oddací list, který v destinaci dostanete v angličtině, ale zde si ho musíte nechat přeložit a dodat na matriku. Nicméně sňatek už je právně platný a v Česku jej znovu potvrzovat nemusíte.

Pozor ale. Pokud si říkáte, že taková dokumentace vám za to nestojí a vyberete jinou zemi, tak si moc nepomůžete. Stejná pravidla platí nejen pro exotické destinace, ale i pro jakoukoli jinou zemi, v níž nemáte občanství.

Nebojte se svěřit odborníkům

Pokud opravdu toužíte po vysněné svatbě na pláži a bojíte se veškerého zařizování, spojte se s cestovní agenturou, která vám ráda udělá balíček na míru. Budete tak mít o některé starosti méně a hlavně jistotu, že vše proběhne tak, jak má.

Přestože se organizace svatby na pláži může zdát složitá, tak je to kolikrát přece jen ta jednodušší volba. Svatbu v Česku byste museli také velmi plánovat, včetně dlouhého seznamu hostů, programu, místa, termínu, který by vyhovoval i v rámci počasí, no a ačkoliv by to byl VÁŠ den, tak byste sami moc času nestrávili. Ale při romantickém útěku a svatbě v tropech tomu může být naopak. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu