Chanel FW 2023: Kamélie, kam se podíváš

Perly, tvíd, bílé punčochy a PVC – tu veux, tu veux pas?
Oli Egler
——
8. března 2023

Foto: Imaxtree

Designy Chanel již dávno přestaly zasahovat do světa trendů a místo toho se staly jednoduše synonymem nestárnoucí klasiky, která si najde cestu k srdci jakkoliv mladého klienta. Není to náhodou utopie každého módního brandu?
O nadčasovosti černobílého (a vínového) tvídu nemůže být pochyb, dlouhá šňůra perel už se dávno stala symbolem Pařížanek společně se sakem s patch kapsami (tentokrát ve všech délkách) a uvolněnými, cigaretovými kalhotami a kabelkou „na řetízku“. Jednomu symbolu se však tentokrát dostalo speciální pozornosti, a to kamélii – květině, která je znakem domu od nepaměti. Kamélie se staly tentokrát skoro stavebním kamenem celé kolekce – byly na retro printech boho a kapesníkových šatů a pletenin, v podobě strojově vyšívaných elementů na vlněných šortkách a elegantních palazzo nebo jako 3D dekorační prvky (z dálky působící jako puntíky) na svetrech, kabátech i lesklých kozačkách. Daly se dokonce trochu rozpoznat na 70's bílých, krajkových punčochách (#OhNo) nebo masivních oxford bags, které byly zdobily černé, flitrové listy kamélie.

Oslepující lesk PVC midi kostýmů a plastových okvětních lístků (ano, kamélie) či použití lesklých nití (připomínající lurex) nás společně s mary-jane lodičkami a duvetovými texturami o to více přiblížil k prvním dvou dekádám 20. století – oslavující krásu ženskosti ve všech jejích formách a podobách. Plus size modelky molu domu Chanel zkrátka sluší…

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu