Stylové ikony, jež nás inspirují dodnes

Ženy, jejichž jedinečný styl odolal zubu času i pomíjivosti, jsou vždy tou nejlepší inspirací.
Tereza Spilková
——
8. května 2021

Foto: Getty Images

Kdo se vám vybaví, když se řekne módní ikona? Carolyn Bessette Kennedy? Jeanne Damas? Princezna Diana? A co jít ještě dál. Vše se vrací a čím více do historie se podíváme, tím více referencí k dnešním trendům najdeme. 

Herečky, které stály u zrodu snímků, u nichž se dnes necháváme tak rádi nostalgicky odvát, jako Anna Karina či Jane Birkin, jsou inspirací dodnes. Lekce z jejich šatníků si berou ženy mnoha generací. Je lepší způsob, jak si vytvořit nadčasový šatník, než opisovat od těch, jejichž styl ani po desítkách let nestárne?

Pokud bychom si od legend filmu první poloviny 20. století měly zapsat nějaké lekce, byly by to bezesporu tyto:

1) Přirozenost nade vše. Nic nemůže být atraktivnější než žena, která ví, kým je, a nebere se moc vážně.

2) Jednoduchost na prvním místě. S tou nikdy nic nezkazíte. Pokud chcete šatník, který bude vzdorovat trendům a zároveň bude vždy vypadat aktuálně, nemá smysl si lámat hlavu s módní pomíjivostí. Jděte najisto.

3) Pánské je vždy trefa do černého. Coco Chanel i Annie Hall věděly, že pánský šatník skrývá mnoho pokladů, které ženám nesmí zůstat utajeny.  

4) Všechno je jedno, pokud se cítíte dobře. To, co máte na sobě, nikdy nebude důležitější než vy sama.

Stylové ženy z našeho seznamu mají navíc společnou další věc – charisma, pro něž si do obchodu dojít zkrátka nemůžete. Zároveň je však základním stavebním kamenem každého dokonalého šatníku. 

Které stylové ženy jsou pro nás inspirací dodnes? 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu