Harper's Bazaar ICONS 2023: KENDALL JENNER

Je členkou jedné z nejsledovanějších rodin na planetě. Svou cestu do světa módy si však vydobyla sama, mimo svět svých sester.
KAITLYN GREENIDGE
——
16. září 2023

Foto: Mario Sorrenti

„Není to vždy zrovna nejjednodušší obor pro práci,“ říká Jenner. „Někdy to může být opravdu drsné a intenzivní.“ Ale současný módní průmysl je radikálně odlišný od toho, do jakého před téměř deseti lety vstoupila. Její kariérní vzestup je odrazem proměny v tom, jak se tvoří značky a kariéra – a kde leží moc. Jenner stála v čele nové generace modelek, kdy se mnoho z nich, stejně jako ona, narodily do světa privilegií nebo ho měly velmi blízko. Využily sociální sítě k růstu své osobní značky tím, že nabídly pohled na útržky svého soukromého života. Aktuálně má přes 292 milionů sledujících na Instagramu a více než pět milionů na TikToku. A tím Kendall nekončí. Ve svém věčně plném diáři díky povinnostem souvisejícím s Kardashians, módními přehlíd- kami a kampaněmi má také vlastní značku Tequily 818 a nedávno oznámila nové partnerství s L’Oréal Paris.

Kendall Jenner je narozena ve znamení Štíra. A jak je typické pro rezervovanost Štírů, já ani Jenner o tomhle faktu nemluvíme až do samot- ného konce našeho setkání. Ale vlastnosti připisované tomuto znamení prostupují celou naši konverzaci. Jenner často hovoří o změně a evoluci. „Cítím se, jako bych objevovala své ženství,“ říká mi, „a to, že mám kolem sebe tolik silných žen, mi pomáhá vytvářet mé vnímání hodnoty.“

Ptám se jí, jestli zná astrologické vlastnosti Štírů, o kterých se říká, že jsou záhadní, protože jsou spojováni nikoli s jedním, ale se třemi symboly. Je to škorpion, ten tradiční s jedovatým ostnem; orel, který používá schopnost Štíra tvrdě pracovat, aby zlepšil svět; a fénix, jehož dovednost hluboce milovat vede k většímu pochopení. Za tím vším stojí myšlenka, že Štíři v určitém bodě ztělesňují všechny tyto archetypy a přecházejí mezi nimi, a to ne vždy lineárně. Pro Kendall Jenner je to jen další příběh, o kterém může přemítat. „Moje náklonnost k lidem a empatie jsou stále větší,“ říká s úsměvem. „Nejvíce si na stárnutí užívám přibývající moudrost a znalosti.“

Interview s Kendal Jenner se dočtete nyní v novém vydání, říjnovém Harper's Bazaar které je již v prodeji.

Od 14. 9. 2023 nově k předplatnému na 1 rok za 1 129 Kč získáte jako dárek měsíční balení Oslo Skin Lab The Glow v hodnotě 1 356 Kč.


Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu