Slavní Štíři 14.–20. 11. Co ještě nevíte o Rachel McAdams nebo Ricku Owensovi?

Adam Driver se po 11. září přihlásil do námořní pěchoty a Jimmymu Choo pomohla ke světové slávě Lady Diana.
Oli Egler
——
14. listopadu 2022

Foto: Getty Images

Jimmy Choo
15. listopadu 1948

Vedle Manolo Blahnika je obuvník Choo hned druhým nejvýznamnějším obuvníkem dam milujících vysoké podpatky. Pakliže Blahnik je designérem aplikujícím do svých kreací až antropologickou symboliku všech elementů a Louboutin je považován za patrona chodidel moderních business women, Choo by byl jasnou volbou pro Popelku. Jeho impérium se rozšířilo o parfémy, jejichž řada se letos rozrostla o dva nové členy – speciální edici Blossom a zcela novou I Want Choo Forever. 

Fun fact: Manolo měl Carrie, Jimmy měl Dianu. Lady Di patřila mezi nejslavnější fanynky obuvníka. Oblíbila si jeho návrhy bot už v jeho módních začátcích a pomohla mu získat celosvětovou popularitu. Poprvé se setkali v roce 1990 v Kensingtonském paláci a ihned spolu navázali blízký vztah. V roce 2017 byl Choo vybrán jako ambasador ceny The Diana Award, která připomínala 20. výročí jejího úmrtí.

Rachel McAdams
17. listopadu 1978

Téměř dvacet let po natočení romantického blockbusteru The Notebook, který se stal naprosto kultovním snímkem nejen pro den sv. Valentýna, se herečka chystá na další knižní adaptaci. Po účasti na pokračování marvelovského Doctor Strange, který měl premiéru letos v květnu, se tak můžeme již příští rok těšit na Are You There God? It's Me, Margaret. Herečka si zahraje Barbaru, dobromyslnou matku hlavní hrdinky Margaret, a to v připravované filmové adaptaci románu Judy Blume z roku 1970. Po jejím boku se objeví i slavná Kathy Bates nebo kolegyně z Marvel Universa Abby Ryder Fortson. 

Fun fact: Byť tato Kanaďanka patří už tak mezi nejslavnější hollywoodské herečky, v letech 2006–2008 navíc odmítla role v masivních trhacích jako Casino Royale, Mission Impossible 3, The Devil Wears Prada nebo Iron Man (2008). V té době procházela „očistou“, kdy potřebovala prostor k tomu, aby našla sebe samu a nespoléhala pouze na názory ostatních.

Rick Owens
18. listopad 1962

Zřejmě nebyl ani jeden rok v životě návrháře, kdy by o jeho kolekcích veřejnost nebo média nemluvila vůbec. Jinak tomu nebylo ani letos, kdy veřejnost v rámci Paris fashion weeku mírně šokoval překrásnými róbami z recyklovaného růžového tylu. Eskapismus sice není zcela jeho forte, ale i takto cizí témata na míle vzdálené jeho typické tvorbě je schopen bravurně převést do svého jazyka. 

Fun fact: Za svou fantastickou formu návrhář vděčí nesmírně striktnímu režimu. Každý den posiluje a cvičí kardio a také rád boxuje. Na míle daleko se drží od nezdravých jídel, během dne zkonzumuje zelené smoothie k snídani, k obědu si dopřává jen rybu, zeleninu a avokádo – vše připravené šéfkuchařem. Nejlepším způsobem, jak se udržet v kondici fyzicky i psychicky, je však tanec. V jednom z interview pro Harper's Bazaar řekl: „Tanec je jedním z nejčistších a nejjednodušších projevů radosti a já cítím morální povinnost si ho užívat.“

Adam Driver
19. listopadu 1983

Nový sexsymbol a také jeden z nejžádanějších herců Hollywoodu po roli italského milionáře a dědice impéria Gucci plánuje ztvárnit dalšího známého Itala, a to tentokrát zakladatele automobilky Ferrari. Ještě předtím však budeme mít možnost se na Netflixu podívat na jeho nadcházející snímek White Noise, který získal velmi pozitivní ohlasy po premiéře na benátském filmovém festivalu. Krom toho jej uvidíme v nadcházejícím utopickém sci-fi Francise Forda Coppoly s názvem Megalopolis, kde bude hrát po boku hereckých es jako Dustina Hoffmana, Foresta Whitakera, Laurence Fishburne nebo Jona Voighta. 

Fun fact: Poté, co se Driver nedostal na hereckou školu, se snažil prosadit jako herec sám, ale s malým úspěchem. Po 11. září se však rozhodl nastoupit do námořní pěchoty, kde jej zkušenosti utvrdily v tom, že se chce opravdu stát hercem. „Říkal jsem si: Až mě pustí, budu kouřit cigarety a budu hercem. To byly moje dvě myšlenky. Chtěl jsem kouřit cigarety a být hercem,“ řekl Driver časopisu Rolling Stone.

Isabella Blow
19. Listopadu 1958 – 7. května 2007

Zřejmě nejznámější „Jolie Laide“ módního průmyslu. Kromě toho, že se stala patronkou Alexandera McQueena a Philipa Tracyho, byla také nevyčerpatelnou múzou mnoha designérů a umělců. Žena s šestým smyslem na módní talenty a s unikátně extravagantním, hlasitým a zároveň velmi chic stylem by letos oslavila 64. narozeniny.

Emilio Pucci
20. listopadu 1914 – 29. listopadu 1992

Italskému aristokratovi se v 60. letech neříkalo jinak než „Prince of Prints“. Jeho ornamentální potisky na kaftanech, kalhotách a doplňcích se staly legendárními primárně právě v 60. letech, kdy se často objevoval v největších módních magazínech. Každá žena chtěla mít „Pucci pants“ nebo alespoň jersey šaty jako Marilyn Monroe (které pro ni návrhář vyrobil). Syté barvy a velmi specifické návrhy potisků (které dokonale reprezentovaly nadcházející acid dekádu) jsou identifikovatelné na první pohled až dodnes.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu