Slavní Lvi týdne: co ještě nevíte o Chrisu Hemsworthovi nebo Caře Delevingne?

Halle Berry byla „hladovou“ modelkou a Antonio Banderas za svou kariéru v Hollywoodu vděčí zpěvačce Madonně.
Oli Egler
——
8. srpna 2022

Foto: Profimedia

Dapper Dan
8. srpna 1944

Návrhář a podnikatel se proslavil výrobou a prodejem oblečení s logotypy Louis Vuitton, Gucci nebo Fendi, které vyráběl ve své dílně v Harlemu. Byť se technicky jednalo o padělky, dala jeho kreativita vzniknout novému stylu luxusního streetwear, který známe dnes. Vinylový bomber s logy LV a kožešinou se stal natolik ikonickým, že jej okopíroval i Gucci pro svou kolekci v roce 2017, což po silné vlně kritiky na adresu značky přispělo ke spolupráci Dappera Dana s Gucci. Vytvořili spolu samostatnou kolekci, a kontroverzní návrhář se opět stal fenoménem – tentokrát oficiálním a hlavně světovým. Dnes přednáší na univerzitách, spolupracuje s mnohými značkami a učí mladé lidi, jak „překládat kulturu“ do oblečení.  Přečtěte si víc o jeho životě v našem článku zde

Fun fact: Dapper Dan se stal oficiálním gamblerem již ve svých 13 letech. Byť jej kriminální minulost dostala do potíží se zákonem a musel dokonce strávit čas v nápravném zařízení, pomohlo mu to pochopit do hloubky harlemskou kulturu a to, po čem jeho zákazníci touží.

Jeremy Scott
8. srpna 1975

Tvorbu amerického návrháře můžeme směle označit za hybrid Franca Moschino a Andyho Warhola. Kombinace satiry na konzumerismus, reinkarnace popkulturních odkazů na nejznámější okamžiky minulosti, a navíc umění propojovat humor a glam je to, díky čemu si stále udržuje svůj status jednoho z nejvýstřednějších návrhářů. Letos spojuje síly s adidas – v rámci tohoto collabu představí novou siluetu svých známých okřídlených tenisek, tentokrát s názvem Forum Hi Wings 4.0. 

Fun fact: Začátky v módním průmyslu pro Scotta nebyly vůbec jednoduché. Po ukončení studia se přestěhoval do Paříže, kde se mu nedařilo najít práci, a proto byl nucen spát v metru. Tato životní situace a neuplatnění se v žádném módním domě jej přinutila začít vlastní značku. V roce 1997 předvedl svou první kolekci vytvořenou z materiálů pocházejících z papírových nemocničních šatů, o rok později navrhl kolekci „Blade Runner, pytle na odpadky a apokalypsa“, kde použil útržky látek z blešího trhu připomínající pytle na odpadky. Kolekce byla později vystavena v pařížském obchodě Colette, který od té doby Jeremyho Scotta prodává.

Kylie Jenner
10. srpna 1997

Zakladatelka beauty giganta Kylie Cosmetics se letos v lednu stala první ženou, která na sociální síti Instagram získala 300 milionů sledujících, čímž překonala dosavadní rekordmanku, zpěvačku Arianu Grande. Ne vždy se však tato sláva vyplácí, jelikož v dubnu se svými fanoušky sdílela fotografii z laboratoře své značky a neměla na sobě žádné ochranné pomůcky. Zvedla se obrovská vlna kritiky, že nedodržuje hygienické protokoly, a mnozí začali pochybovat o bezpečnosti produktů. Naštěstí se ukázalo, že se nejednalo o výrobní zařízení, a tak vlna negace a strachu fanoušků ustala. 

Fun fact: Fanoušky reality show Keeping up with the Kardashians asi těžko překvapíme nějakou informací o Kylie, jelikož její život je v podstatě otevřená kniha. Na sociálních médiích postuje o svém životě takřka vše (a mnohem více). Možná vás ale překvapí, že předtím, než vystaví jedno selfie na Instagramu, vyfotí klidně i pět set fotek. #ABitTooMuch

Antonio Banderas
10. srpna 1960

Španělský herec bodoval nespočetněkrát coby nejvíce sexy muž planety v různých magazínech napříč třemi dekádami. Ať už to byly jeho herecké výkony ve filmech Desperado, Zorro, nebo jen jeho hlas coby Kocoura v botách v animáku Shrek, nemáme jej nikdy dost. Již letos se fanoušci mohou těšit na další pokračování jeho pohádkové postavy, a o rok později se Antonio dokonce představí v zatím nepojmenovaném pokračování Indiana Jones, kde si zahraje po boku Phoebe Waller-Bridge (Fleabag) nebo dánského Madse Mikkelsena (Casino Royale). 

Fun fact: Mladý Banderas vděčí za svou hereckou kariéru režiséru Pedru Almodóvarovi, který jej představil španělskému publiku. Byl to však Madonnin dokumentární film Truth or Dare z roku 1991, v rámci kterého jej představila americkým divákům. Zpěvačce se Banderas totiž nesmírně líbil, ten však o jejím zájmu neměl ani tušení, a navíc byl tou dobou ještě ženatý s Anou Leza – svou první manželkou. Byť se v roce 1996 rozvedli, a Madonna jej tak měla po boku 24/7 v rámci natáčení filmu Evita, herec si již stihl vzít Melanie Griffith.

Chris Hemsworth
11. srpna 1983

Role bájného boha Thora pomohla herci získat světovou slávu a titul jednoho z nejoblíbenějších herců Hollywoodu. Letos se proto můžeme těšit na další pokračování filmu Thor s názvem Love and Thunder, kde se po jeho boku opět objeví Natalie Portman a Taika Waititi, v roli hlavního záporáka zas poprvé uvidíme Christiana Balea (Dark Knight). Není to tak dávno, co byl Australan v Čechách, kde natáčel film Extraction 2, který bude mít také premiéru ještě letos. Co však zní o něco zajímavěji, jsou jeho dva nadcházející projekty, a to Furiosa pojednávající o postavě Charlize Theron z filmu Mad Max Fury Road, kterou ztvární (pozor, spoiler!) Anya Taylor-Joy (Queen's Gambit), a fanoušci wrestlingu se mohou těšit i na bioptický film o Hulku Hoganovi. Herec v něm ztvární nejznámějšího wrestlera v historii, který se stal popkulturní ikonou 90. let. 

Fun fact: Pamatujete si film Crocodile Dundee? Hlavní postava byla ve skutečnosti inspirovaná lovcem bizonů (nikoliv krokodýlů) Rodem Ansellem, který byl strýcem herce. Ten se stal světovou senzací, když v roce 1977 uvízl v extrémně odlehlé krajině v severním teritoriu Austrálie, a příběh jeho přežití po dobu 56 dní s omezenými zásobami se dostal na titulní stránky novin po celém světě. V roce 1999 byl Ansell zabit policisty během přestřelky, kterou vyvolal. Ansell před svou smrtí blouznil o svobodných zednářích; byl rozrušený a zřejmě přesvědčený, že svobodní zednáři unesli jeho dva syny a nyní ho pronásledují. Není divu, že o tomto incidentu Hemsworth nerad mluví.

Cara Delevingne
12. srpna 1992

Mladá Britka si již podmanila svět módy a nyní se začíná stále více objevovat i v hollywoodských filmech. Po hlavní roli v seriálu Carnival Row jsou nyní v přípravách další tři projekty. Krom The Climbe a Punk, kde si zahraje po boku přítele Megan Fox Colsona Bakera aka Machine Gun Kellyho, se také objeví v Tell It Like A Woman s Evou Longoria (Desperate Housewives), Marcii Gay Harden (Meet Joe Black) nebo Jennifer Hudson (Dreamgirls). 

Fun fact: Hvězdy se sešly tak, že bylo pro Delevingne absolutně nevyhnutelné stát se slavnou. Její matka je jednou z nejlepších přítelkyň vévodkyně z Yorku, její babička byla dvorní dámou princezny Margaret a kmotrou modelky je samotná Joan Collins. Navíc byla Cara objevena Sarah Doukas – tou samou agentkou, která objevila Kate Moss! #ProsteOsud

Hussein Chalayan
12. srpna 1970

Jméno kyperského módního návrháře je především známo ortodoxním  milovníkům módy coby umění, a to díky své inovativní a experimentální tvorbě. Důkazem byla jeho přehlídka v roce 2000, když čtyři modelky proměnily nábytek stojící v přehlídkovém prostoru v šaty. Křesla z jednoduchého šedého potahu byla svlečena a položena na tělo, zatímco zbylé rámy se proměnily v aktovky. Poslední modelka si stoupla do konferenčního stolku a zavěsila si kus nábytku kolem pasu. V roce 2019 se stal návrhář profesorem na Univerzitě aplikovaných věd v Berlíně – katedra módy se specializací na udržitelnost. O rok později tak proběhla jeho poslední ready-to-wear přehlídka a nyní jsou jeho práce ke zhlédnutí převážně v rámci muzeí. 

Fun fact: Již rok po absolvování školy v roce 1994 si návrhář založil vlastní ready-to-wear značku Hussein Chalayan (kterou v roce 2010 přejmenoval na Chalayan kvůli konotaci svého křestního jména). O rok později již spolupracoval se zpěvačkou a milovnicí avantgardního oblečení Björk. Navrhl pro ni bundu, která se objevila na obalu jejího alba Post. Vytvořil pro ni taktéž několik kusů na turné a jejich spolupráce vyvrcholila v rámci London fashion week, kdy na mole předváděla jeho kolekci.

Halle Berry
14. srpna 1966  

Držitelka Oscara po snímcích John Wick 3 a Bruised, kde si zahrála bojovnici MMA, obhájila své místo mezi akčními hrdinkami. Není proto divu, že již nyní pracuje na dalších dvou velkých akčních projektech, a to na Our Man from Jersey, kde se objeví po boku Marka Wahlberga (Ted) a J. K. Simmonse (Spider Man), a na slibném vesmírném sci-fi Moonfall. Tak si společně s Patrickem Wilsonem (Conjuring) a Johnem Bradleym (Game of Thrones) zahraje členku vesmírné posádky – ta musí zachránit planetu před nárazem Měsíce, který záhadná síla vyřadí z oběžné dráhy. 

Fun fact: Nehledě na to, že byla Halle Berry výjimečně nadanou studentkou, se rozhodla pro kariéru modelky, a i zde se jí dařilo. Získala tituly Miss Teen All American v roce 1985 a Miss Ohio v roce 1986. Téhož roku reprezentovala USA v rámci Miss World. Po tomto úspěchu se přestěhovala do New Yorku, kde jí však již štěstí moc nepřálo. Nedokázala najít pořádnou práci, a tak často přespávala v křesťanském sdružení YMCA. Naštěstí si jí ale všimli producenti, a v rámci jednoho roku se objevila ve filmech Jungle Fever, Strictly Business po boku Eddie Murphyho a Last Scout s Brucem Willisem, které ihned nastartovaly její kariéru.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu