Slavní Kozorozi týdne: Co ještě nevíte o Sienně Miller nebo Phoebe Philo?

Timothee Chalamet byl nedávno New York Times Magazine označen za „nepo baby“ a nebýt Denzela Washingtona, nebylo by ani Black Pantera, Chadwicka Brosnana.
Alice Filatova
——
26. prosince 2022

Foto: Profimedia

Jared Leto
26. prosince 1971

Americký herec letos zaznamenal výrazné vzlety a pády. Po velmi negativních ohlasech na jeho roli Jokera si mnozí mysleli, že si v komiksovém světě bude moct napravit reputaci coby nový představitel Morbiuse. Po premiéře filmu však následovalo hrobové ticho – fanoušci a kritici se raději rozhodli neříkat vůbec nic. Reputaci si nicméně napravil díky miniseriálu WeCrashed, kde si zahrál excentrického Adama Neumanna, zakladatele společnosti WeWork. Ta se dlouhou dobu považovala za nového jednorožce (tedy velmi úspěšný startup), avšak těsně před představením na IPO (první nabídka akcií pro veřejnost) bylo zjištěno, že se firma topí v dluzích a nemá šanci se udržet nad vodou. Jared i do budoucna plánuje velké snímky, mezi kterými je zatím neodtajněný projekt Darena Aronofského, nové pokračování (a dokonce možná i samostatný spin off) Jokera nebo třetí díl akční futuristické Disneyovky Tron. 

Fun fact: V rámci nového pokračování detektivky Knives Out, které mělo premiéru o Vánocích na Netflixu, se filmaři rozhodli si z herce trochu vystřelit. Ve filmu se totiž objevil produkt – „Jared Leto's Kombucha“, kterou ve filmu herci bez ostychu promovali. Fór režiséra Riana Johnsona dává jasně najevo, co si myslí o způsobu, jakým někteří lidé v Hollywoodu využívají svou slávu k prodeji produktů. Stačí si vzpomenout na Aleca Baldwina, který se prodal aplikaci eToro, Mata Damona s Crypto.com či Gisele Bündchen s Tomem Bradym a (dnes již americkou vládou vyšetřované) společnosti FTX. Ve filmu byla zmínka i o Jeremym Rennerovi, avšak ne kvůli jeho nové aplikaci na Googlu, ale pro jeho fiktivní pálivou omáčku.

Alexander Wang
26. prosince 1983

Slavný návrhář čelil v roce 2020 veřejnému obvinění ze sexuálního obtěžování od hned několika lidí. Obvinění bylo provedeno na TikToku, a videa se pochopitelně stala virálními, načež se spustila silná vlna cancel culture vyzývající k bojkotu značky. Influenceři se veřejně zbavovali jeho kusů ve svém šatníku a nikdo s ním nechtěl mít nic společného. Letos již prezentoval svou kolekci na zimu 2022/2023 a po stopách veřejného pohoršení nezbyla ani stopa. Koneckonců, nedošlo k žádnému soudnímu urovnání a celá věc tak skončila pouze na urovní slova proti slovu.

Fun fact: Byť Wang pracoval jako kreativní ředitel domu Balenciaga v letech 2012–2015, mezi jeho největší úspěchy se řadí kolaborace s H&M. Kolekce, která byla uvedena na trh v roce 2014, byla nejen vyprodaná během několika minut na fyzických obchodech, ale zájem spotřebitelů nakupujících online vyřadil z provozu servery prodejce, kvůli čemuž všechny světové stránky H&M spadly naráz.

Timothee Chalamet
27. prosince 1995

Americký herec se stále těší velkému zájmu publika, a tím i Hollywoodu, který se jej skoro naschvál snaží protlačit coby nového Johnnyho Deppa. V rámci Super Bowlu byl představen coby nový Edward Scissorhead (naštěstí jen v rámci reklamy) a v nadcházejícím roce již chystá převzít jeho štafetu v podobě role Willyho Wonky – trochu bláznivého čokolateriéra, o němž se chystá nejnovější spin off. Důvod ale může být i ten, že se herec zkrátka stal novým „IT boyem“, jehož přítomnost ve filmu předpovídá kasovní úspěch. Davy jej zkrátka milují. Díky svému poslednímu filmu Bones and All, jehož premiéra proběhla na benátském filmovém festivalu, se stal terčem pozornosti – svým rudým overalem odhalujícím záda rozpoutal debatu o posouvání hranic pánské black tie módy na červeném koberci. 

(Not so) fun fact: Nejnovější, velmi detailní a obsáhlý článek časopisu New York Magazine o dětech ze slavných a dobře situovaných rodin, označovaných jako nepotism babies (zkráceně „nepo baby“), vyvolal diskusi v celém zábavním průmyslu. Článek si posvítil i na Chalameta, jehož strýc i teta působí v showbusinessu dlouhá léta – jako scenáristka a režisér. Podíleli se na projektech jako The Office, Gilmore Girls, The O.C., Party Of Five, a strýc dokonce natočil slavný (avšak nepříliš populární film) Leprechaun 2. To rozdělilo jeho fanoušky na dva tábory, které se nyní na sociálních sítích přou, zda je jeho znevažující přezdívka „nepo baby“ zasloužená, nebo zda je jeho sláva produktem píle a talentu (se špetkou štěstí).

Denzel Washington 
28. prosince 1954

Americký herec vloni představil svůj film A Journal for Jordan, kde se soustředil na problematiku chlapců vyrůstajících bez otců. Jedná se o téma, o kterém Washington mluví často coby o jednom z největších problémů moderní společnosti, kvůli které se mladí muži vydávají na špatnou životní cestu – vně zákona a správných morálních hodnot. Po sedmi nominacích na Oscara a dvou vyhraných soškách se již herec rozhodl předat herecké žezlo svému synovi, neméně talentovanému Johnu Davidu Washingtonovi, a přispívat do filmové industrie z pozice režiséra a producenta. S výjimkou filmu Equalizer 3, který se chystá v příštím roce. Můžeme se také těšit na jeho The Piano Lesson, kde si zahraje právě jeho syn společně s Samuelem L. Jacksonem. 

Fun fact: Nebýt Washingtona, nebylo by zřejmě ani postavy Black Panthera, jak jej dnes známe. Když zesnulý herec Chadwick Boseman studoval v 90. letech na univerzitě, dostal se svými přáteli nabídku stát se součástí prestižního letního divadelního programu na Oxfordské univerzitě. Mladí muži si však nemohli finančně tento program dovolit, a tak jejich učitelka, herečka Phylicia Rashad, vyzvala některé hollywoodské kolegy, aby studentům pomohli. Program zaplatil Washington, a Boseman si položil cíl se jednou se svým patronem sejít a poděkovat mu osobně. To splnil na premiéře Black Panthera, kam Washingtona pozval a kde mu osobně poděkoval za pomoc, která mu navždy změnila život.

Sienna Miller
28. prosince 1981

Po menší pauze v letošním roce, kdy si britská herečka zahrála pouze ve dvou „lowkey“ miniseriálech, se již od příštího roku vrací k velkým projektům. Společně s Kevinem Costnerem si zahraje v dramatu Horizon o před- a poválečné Americe a ve filmu My Mother's Wedding se zase se Scarlett Johansson a Emily Beecham podělí o hlavní role pod režisérskou taktovkou Kristin Scott Thomas. Nejzajímavějším snímkem je však pro fanoušky Raised Eyebrows, který bude pojednávat o posledních letech života amerického komediálního herce Groucho Marxe, jehož ztvárnil fantastický Geoffrey Rush.  

Fun fact: Herečka se narodila velmi zajímavému páru – její otec, Edwin Miller, je investičním bankéřem a také známým obchodníkem s čínským uměním. Její matka Josephine je bývalou modelkou, která se později stala osobní asistentkou Davida Bowieho. Shodou okolností herečka později žila s legendárním hudebníkem ve stejném domě – její byt se nacházel nad tím jeho. Jednoho dne během halloweenské party ale došlo k malé havárii a herečka zpěvákovi vytopila celý byt.

Anthony Hopkins 
31. prosince 1937

Jeden z nejtalentovanějších herců své generace se ani po šedesáti letech v branži nechystá do hereckého důchodu, a svou přítomností i na těch nejmenších projektech dělá ze snímků filmařský klenot – jako tomu bylo v rámci posledních dvou projektů Floriana Zellera The Son a The Father, které získaly samé pozitivní ohlasy na světových filmových festivalech. V nadcházejících letech má herec v plánu dva velké filmy, kde si zahraje významné historické osobnosti – v prvním z nich ztvární legendárního psychologa Sigmunda Freuda, který na sklonku života pozve do svého domu britského spisovatele C. S. Lewise, aby s ním debatoval o existenci Boha. Jeho druhý projekt nicméně pomůže mnohým odkrýt příběh tichého hrdiny, na kterého mnozí zapomněli – Sira Nicholase Wintona, který za druhé světové války pomohl z Československa dostat stovky židovských dětí, kterým hrozila deportace do koncentračních táborů. 

Fun fact: Hopkins nikdy nebyl dobrým studentem, a dokonce již od dětství trpěl dyslexií. V mládí trávil raději čas malbou a hrou na klavír. Dokonce se chtěl hudbě věnovat profesionálně a stát se klavíristou, avšak po několik představeních se zcela zamiloval do herectví a tato láska jej již neopustila.

Phoebe Philo 
1. ledna 1973

Tento týden slaví narozeniny hned několik návrhářek – Anne Demeulemeester a Diane Von Furstenberg. Zraky celého módního světa jsou však nyní nalepeny na Phoebe Philo – ta po krátké pauze, která následovala po jejím odchodu z domu Celine, oznámila, že chystá spuštění vlastního brandu. Ten bude součástí rodiny LVMH a podle posledních zpráv měl být spuštěn právě v letošním roce.   

Fun fact: Pamatujete si náhrdelník, který na sobě měla Sarah Jessica Parker na plakátu promujícím druhý díl filmu Sex and The City – s bílými šaty a zlatými Ray Ban? Ten pocházel z ateliéru Solange Azagury-Partridge. Designérka se také proslavila svými prsteny ve formě rtů nebo slov jako „love“. Právě ona je kmotrou syna Phoebe Philo

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu