Hollywood Christmas: jak vypadají vánoční tradice slavných rodin?

Pro Reese Witherspoon neexistují Vánoce bez pečení a sestavování perníkového domečku, Eva Longoria chodí na půlnoční mši a Mila Kunis nedává svým dětem žádné dárky. Najdou se však i tací, kteří si vánoční tradice vymýšlí pro své nicnetušící hosty jako žert.
Linda Svobodová
——
22. prosince 2022

Štědrý den se již pomalu blíží, na trzích voní svařák a ulice i obchodní domy zdobí (vlastně již od října) světelné dekorace. Každá domácnost se začíná těšit na své rodinné tradice předávané z generace na generaci, bez kterých by to prostě nebyly ty pravé vánoční svátky. Výjimkou nejsou ani bohatí a slavní, kteří mají své vlastní, místy velmi netradiční obyčeje.

Eva Longoria

„Jsem Tex-Mexičanka – Mexičanka žijicí v Texasu, takže mísíme tradice dohromady,“ řekla herečka pro Us Weekly. „Slavíme 24. prosince a na Santu v noci se rozhodně nečeká – prostě přijde ve dvě odpoledne a rozdá všechny dárky naráz.“ Během dne se slaví v širším rodinném kruhu, hodně pije a jí – prý nejpopulárnější pochoutkou jsou mexické tamales, které se musí rozdat rovnoměrně, jinak nastane válka. Obvykle se také chodí na půlnoční mši, jelikož její mexické kořeny jsou silně katolické, a religiózní aspekt svátků se proto nesmí zanedbávat.

Reese Witherspoon

V domě této americké herečky jsou vánoční tradice velmi důležité – jako malá totiž chodila se svými rodiči koledovat, což se v její paměti uleželo jako jedny z nejkrásnějších vzpomínek na dětství vůbec. Snažila se tak udělat vše možné proto, aby i její děti mohly vzpomínat na své Vánoce jako na magické období. Ke každoročním tradicím proto patří pečení perníčků, ze kterých se následně staví buď dům, nebo nějaká postavička. Zároveň její děti milují i otevírání okének adventního kalenáře, který během svátků nesmí chybět.

Sandra Bullock

Americko-německá herečka, která se naposledy ukázala ve snímku Bullet Train s Bradem Pittem, nemá klasické americké Vánoce. Ve své domácnosti se totiž snaží propojit rovnou dvě kultury – americkou a německou. Bullock má Vánoce spjaté s bavorskými klobásami, které jsou základem tradičních německých Vánoc. Nejedná se ovšem o ledajaké uzeniny. Sandra přiznala, že to musí být autentické německé klobásy, které se dají sehnat pouze v Německu – odkud je sama herečka prý tajně pašuje. I servírování je velmi tradiční – s kysaným zelím a bramborovým salátem. Tento obyčej se herečka naučila od své zesnulé matky Helgy, a podle svých slov jej chce předat i dětem.

John Legend a Chrissy Teigen

Velmi specifické sváteční menu se netýká jen americké herečky. Zpěvák John Legend a jeho manželka, modelka Chrissy Teigen, již každý rok dopředu vědí, co si objednají na slavnostní večeři – McDonald's. Prý to začalo nevinně jako žert, jelikož oba dodržují zdravý jídelníček a také dětem dopřávají dostatek domácí, kvalitní a s láskou připravených jídel. Tento výjimečný den si proto dovolují takový malý prohřešek. S příchodem nového potomka se ale už chystají trochu zaměnit své sváteční menu a vyměnit fast food burgery za domácí hovězí Wellington.

Mila Kunis a Ashton Kutcher 

Tento herecký pár se snaží vychovávat své děti v maximálně normálních podmínkách, a to tak, aby se na nich nepodepsala ani sláva, ani bohatství rodičů.  „Naše tradice spočívá v tom, že děti nedostávají žádné dárky,“ prozradila herečka. „Zavedli jsme to nedávno – když jsou děti mladší, tak jim na dárcích moc nezáleží, ale zvyknou si na to, že něco prostě dostanou. Když byly Wyattovi dva roky, dostal toho od prarodičů opravdu hodně. Nevážil si toho a pak zase očekával další rok kupu dárků. Řekli jsme svým rodičům, že pokud chtějí děti obdarovat, ať si vyberou jen jeden jediný dárek a nerozmazlují je kupou všeho.“

Robbie Williams

Tradicím ani představivosti se meze nekladou, a proto se někdy těžko rozeznává, zda se jedná o skutečný zvyk, nebo o vánoční past na hosty. Právě druhá varianta je prý častým případem britského zpěváka Robbieho Williamse, který si rád střílí ze svých přátel. Zpěvák totiž často tráví svátky v Americe, kde o Vánocích své hosty „seznamuje se zahraničními tradicemi“. Jednou z nich je i tzv. break the break, který spočívá ve zlomení francouzské bagety vejpůl pomocí karate manévru. Obyčej udělal na Američany tak silný dojem, že se od té doby začali pokaždé ptát, kdy se bude opět lámat bageta.

Blake Lively a Ryan Reynolds

Pár se netají tím, že je pro něj velmi důležité trávit čas společně tak, jako to dělá každá normální rodina, a to navzdory velmi nabitému programu po celý rok. Svátky jsou proto posvátným časem klidu a lenošení – během těchto dní se proto pečou perníčky či jiné cukroví, kouká se na filmy nebo všichni uléhají do postele, kde se oddávají profesionálnímu nicnedělání. Kdy jindy totiž dohnat deficit rodinných zážitků než o vánočních svátcích.

Kate Hudson

V domácnosti americké herečky je Santa velkou součástí Vánoc. Tradičně se věří, že tento postarší muž proniká do každé domácností skrze komín, kde následně nechává dárky pro všechny hodné děti. Ty mu záměnou za to nechávají malé občerstvení v podobě sušenek a mléka (což by vysvětlovalo jeho velmi zanedbanou fyzickou formu, a možná by i vznášelo otázku, zda Santa náhodou netrpí cukrovkou). Hudson se proto rozhodla tuto tradici ve své domácnosti adaptovat po svém. „Jeden rok chtěl Santa rum, kořenové pivo a lékořici. Jindy chtěl zase bezlepkové sušenky a mandlové mléko. Další rok chtěl myslím Cabernet a nějakou hořkou čokoládu,“ řekla herečka pro Fabletics. Spoiler alert: Všechny Santovy dobroty pochopitelně skončí coby půlnoční svačina rodičů, kteří zůstávají o svátcích déle vzhůru, aby vykovali Santovu práci.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu