Slavné Panny tohoto týdne, co jste ještě nevěděli o Stelle McCartney nebo Tomovi Hardy?

Baz Luhrman pracoval s H&M a Tom Hardy býval rapperem!
Oli Egler
——
12. září 2022

Foto: Getty Images

Sydney Sweeney
12. září 1997

Od uvedení Euphoria se herečka stala jednou z nejžádanějších hvězd Hllywoodu. V tuto chvíli je proto již v přípravách dvou filmů. Prvním je podpultová hororová story z Jižní Dakoty, ovšem ta druhá herečku nejspíš nadobro spojí s Marvel Universum. Jedná se pochopitelně o snímek Madame Web, na který komiksoví fanoušci těší už nyní. Tam si zahraje po boku Dakoty Johnson, která ztvární hlavní hrdniku. 

Fun fact: Kdyby se Sweeney neživila herectvím, zřejmě by byla automechanička. Krom svého osobního účtu na sociálních sítích má také jeden, kde se věnuje práci na svém autě snů. Nutno dodat, že se jedná o veterána, kterého herečka opečovává s láskou. Fordu Bronco z roku 1696 již vyměnila převodovku, přední a zadní nápravu, bubnové brzdy na kotoučové.

Stella McCartney
13. září 1971

Návrhářka, která jako jedna z prvních v industrii začala aplikovat šetrný přístup k módě a investovat velkou pozornost a finance do výzkumu letos přišla s novinkou. Svou značku se rozhodla rozšířit i o řadu kosmetiky, jejíž prodej spustí v nejbližší době. Cleanser, sérum a krém se budou pohybovat v rozmezí 50 - 100 liber. 

Fun fact: Návrhářka, jejíž svatební šaty si objednala Madonna v roce 2000 na svatbu s režisérem Guy Ritchie se sice narodila nejznámější členovi Beatles, avšak svůj úspěch si zasloužila tvrdou pílí. Předtím, než se dostat na prestižní školu designu Central Saint Martins studovala státní školu. A proto, aby získala zkušenosti v módní branži, nastoupila již ve svých 15 letech jako stážistka do domu Christian Lacroix. Tam vařila kávu, sbírala špendlíky, kopírovala dokumentaci, vyzvedávala obědy pro celý tým a také fungovala jako poslíček běhajíc s materiály po celém Londýně. Neočakávala žádné ústupky jen kvůli svému jménu a také žádné nedostala. To z ní udělalo úspěšnou ženu, kterou je dnes.

Tom Hardy
15. září 1977

Pakliže mluvíme o opravdových workoholicích, Tom Hardy není výjimkou. Stačí se jen podívat na seznam jeho projektů naplánovaných na další roky – po poslední řadě seriálu Peaky Blinders se letos chystá představit projekt Havoc, slibující akci a mnoho slavných jmen. Krom toho se Hardy brzy objeví ve filmu The Bikeriders, a to po boku s nejnovějším představitelem Elvise, Austinem Butlerem a také dvojnásobným Oscarovským nominantem Michaelem Shannonem. Na co se však fanoušci herce těší nejvíce je další pokračování Venom – to bude opět režírovat Andy Serkis, kterého si mnozí budou pamatovat coby představitela Gluma v trilogii Pán Prstenů. Bylo však již oznámeno i pokračování Mad Max – film však nemá ani název, ani scénář. Potvrzený je však režisér George Miller a Tom Hardy. 

Fun fact: Předtím, než se stal hercem byl Hardy chvíli rapperem. Album Falling on Your Arse (1999) nahrál se svým kamarádem Edwardem Tracym pod jmény Tommy No. 1 a Eddie Too Tall. Hardy dal sice od projektu ruce pryč, a nakonec nebyl vydán, jelikož se podle herce moc nepovedl, avšak jiní popsali nahrávku jako „on fire“.

Stephen Burrows
15. září 1943 

Tento americký návrhář vydláždil cestu mnohým mladým návrhářům, kteří ve druhé polovině 20. století chtěli jít proti proudu. Do svých návrhů aplikoval „jazyk ulice“, jelikož moc dobře věděl, co mladé ženy chtějí doopravdy nosit. Experimentoval s barvami a grafickým designem, jeho oblečení působilo psychadelicky a stalo se takřka symbolem 70. let. Za své doby se stal zřejmě nejpopulárnějším a nejuznávanějším afroamerickým designérem, jehož práce se několikrát objevily v prestižních life style magazínech. 

Fun fact: Stephen Burrows měl takřka výlučně černošské modelky, kterým pomohl k tomu stát se absolutními špičkami v oboru. Vzal je proto i na akci do Paříže, která se do historie zapsala jako Versailleská bitva návrhářů v roce 1973. Jeho modelky udělaly na patřížské kolegy tak velký dojem, že mnohým z nich nabídli kreativní ředitelé práci pro jejich značku ihned ten večer.

Monique Lhuillier
15. září 1971

Stejně tak jako manolo Blahnik se stal synonymem nejkrásnější a nejprestižnější obuvi, tato francouzská návrhářka se stala nejvyhledávanější tvůrkyní svatebních šatů. Číší z nich totiž nekonečná romantika, elegance a radost. V jejích kolekcích si vybere opravdu každá žena, ať již touží po velmi formálním obřadu v grandiózním stylu nebo po komorní slavnosti na italském jihu. 

Fun fact: Lhuillier navrhovala pro Emmu Stone, Blake Lively, Gwyneth Paltrow, Taylor Swift, Reese Witherspoon, Jessica Alba a také první dámy jako Michelle Obama nebo Melanii Trump.

Baz Luhrmann 
17. září 1962

Od premiéry Elvise uplynulo pouhých pár měsíců a režisér se již chystá na další velký projekt. Faraway Downs bude pojednávat o aristokratce Sarah, která v Austrálii vlastní ranč. Po smrti jejího manžela si na pozemky začne brousit zuby místní baron, avšak ta se rozhodne spojit síly s farmářem, aby svůj ranč ochránila. V hlavních rolích uvidíme Nicole Kidman a Hugh Jackman. 

Fun fact: Baz Luhrman si od snímku Great Gatsby s Leonardem DiCapriem dal relativně velkou pauzu, mezitím však točil filmy  a reklamní kampaně pro spolupráci značek H&M a Erdem nebo Chanel No. 5. Vytvořil také krátký film o výstavě Schiaparelli & Prada: Impossible Conversations, která se stala i hlavním tématem Met Gala v roce 2012.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu