Slavné Panny tohoto týdne: Co ještě nevíte o Sophii Loren nebo Nicku Cavovi?

George R. R. Martin děsil děti svými příběhy již odmala a Zhandra Rhodes vynalezla ikonické Versace šaty více jak 15 let před slavným Italem.
Oli Egler
——
19. září 2022

Foto: Getty Images

Zandra Rhodes
19. září 1940

Jedna z nejslavnějších představitelek punku a zakladatelka samostatného stylu s názvem Conceptual Chic letos slaví své 82. narozeniny. Mnozí ji znají jako textilní designérku, avšak návrhářka se nejvíce proslavila díky tomu, že navrhovala róby jak pro princeznu Dianu a britskou aristokracii, tak pro největší představitele britské glam-rockové scény – Briana Maye a Freddieho Mercuryho z Queen nebo kapelu T. Rex. Navrhla také nespočet kostýmů pro Anglickou národní operu a Hustonskou operu a na kontě má dokonce i samostatnou kolekci pro IKEA. 

Fun fact: Šaty s otevřenými boky a zavíracími špendlíky, které dnes známe coby inovativní návrh Gianniho Versace, ve skutečnosti vynalezla Zandra Rhodes více jak 10 let před italským mistrem – ty prý způsobily její kolosální úspěch v rámci médií i veřejnosti.

Sophia Loren
20. září 1934

Nejen italský, ale i světový sexymbol letos slaví 88. narozeniny. Byť překrásná Sofia Loren již není tak často vidět na veřejnosti, její fotografie, filmy a kampaně nás rozhodně neopouští. Od roku 2020 již oficiálně nehraje ani ve filmech, jen jednou za čas přijede coby VIP host na kinematografický festival. 

Fun fact: Když se jednou novinář otázal herečky, jaké diety udržuje k zachování své dokonalé postavy, řekla, že nikdy žádnou dietu nedržela. Prý jí pouze těstoviny, a to bez jakékoliv omáčky nebo masa.

George R. R. Martin
20. září 1948

Po kolosálním úspěchu seriálu Game of Thrones se autor opět dostal do centra dění – HBO se totiž rozhodlo obnovit populární seriál, a to tentokrát jako prequel s názvem House od Dragon. Ten se odehrává 200 let před slavným Game of Thrones. I tentokrát šanci na velký kariérní průlom dostali mladí herci, které jsme dříve na stříbrném plátně neviděli, a doplnila je již známá jména jako Matt Smith (The Crown) nebo Paddy Considine (Hot Fuzz). 

Fun fact: Už od dětství bylo jasné, že se stane spisovatelem. Jako malý totiž začal psát strašidelné příběhy a prodávat je dětem v sousedství. Business se vyvíjel velmi dobře, ale ukončilo ho, když jedno z dětí začalo mít noční můry, a Martinova matka musela synovi tohoto výnosného koníčka zakázat. Na svůj velký úspěch si tak musel ještě pár dekád počkat.

Liběna Rochová
21. září 1951

Největší jméno na české módní scéně, bez jehož podpory by v Česku nevzniklo tak velké množství nadaných talentů. Nedávno v rámci Mercedes-Benz Prague fashion week předvedla svou poslední přehlídku, a to přímo na střeše karlínské pobočky J & T. 

Fun fact: Liběna Rochová je ztělesněním pravidla, že ranní ptáče dál doskáče. Vstává totiž okolo páté ráno, medituje, rozjímá, snídá, a získává tak náskok před všemi ostatními.

Nick Cave
22. září 1957

Zpěvák a básník začátkem září oznámil vydání nové knihy Faith, Hope and Carnage, připravené ve spolupráci se Seanem O'Haganam. Letos zpěvák oslaví své 65. narozeniny a zůstává nadále věrný tvůrčímu procesu i svým fanouškům, kteří mu dle jeho slov pomohli vyrovnat se s nedávnou rodinnou tragédii – smrtí jeho staršího, třicetiletého syna. 

Fun fact: Cave napsal scénář s názvem The Wettest County in the World, který byl použit k filmu Lawless z roku 2012 v režii Johna Hillcoata, s Tomem Hardym a Shiou LaBeoufem v hlavních rolích. Film se promítal na festivalu v Cannes, v rámci kterého byl režisér nominován na Zlatou palmu.

Anthony Mackie
23. září 1978

Nástupce Captaina America, který roli převzal po Chrisu Evansovi, se nyní těší ze své nové pozice v Marvel Universe. Již nyní má naplánováno celých pět projektů až do roku 2025 – jedním z nich je film Captain America: The New Order, který můžeme očekávat v roce 2024, a o rok později Avengers: Secret Wars. Mezitím však také chystá akční film Ending Things s Priyankou Choprou Jonas a kriminální drama Signal Hill s Jamiem Foxxem (Ray) a Elizabeth Banks (Hunger Games). Letos se také můžeme těšit na komedii We Have A Ghost, kde se objeví po boku Davida Harboura (Stranger Things) a Jennifer Coolidge (American Pie). 

Fun fact: První roli herec ztvárnil ve filmu 8 Mile. Tam se objevil coby rapper po boku Eminema. Mileniálové si zcela jistě budou pamatovat finální scénu hip hop improvizace, kdy oponent Eminema doslova zamrzne – právě to byl nástupce Captaina America, Anthony Mackie.

Catherine Zeta-Jones
25. září 1969

Herečka se dlouhou dobu neobjevila ve velkých projektech a působila jen v televizních seriálech. To se ale změnilo letos s trailerem netflixového seriálu Wednesday, kde herečka ztvární ikonickou roli Morticii po fantastické Angelice Houston. Mimochodem, kostýmy pro tento seriál má na starosti kostýmní designérka Colleen Atwood, která má narozeniny ve stejný den jako právě Catherine. Zeta-Jones se již nějakou dobu nehoní za velkými rolemi – stala se totiž úspěšnou podnikatelkou, kdy byla schopná proměnit svou vášeň v reálný business. Casa Zeta-Jones prodává home decor, oblečení, ale také kávu z vlastní pražírny nebo pár základních kusů, které by neměly chybět v kabelce žádné ženy. 

Fun fact: Herečka se nikdy netajila tím, že neumí vařit. Nikdy ji to nebavilo a místo večeří dělá raději rezervace, což se nezměnilo ani poté, co se stala matkou. „Nevařím, pouze ohřívám,“ řekla v jednom ze svých interview.

Serena Williams 
26. září 1981

Nejlepší světová tenistka v polovině roku oznámila, že se rozhodla ukončit svou sportovní kariéru, aby se mohla více věnovat rodině. S kurtem a fanoušky se bohužel rozloučila po prohře na US Open proti Ajle Tomljanovic. Jednalo se zřejmě o největší sportovní událost roku, znamenající konec jedné velké éry. Za svůj úspěch sportovkyně dle svých slov vděčila vždy svému otci, podle jehož života byl natočen film King Richard – ten byl velkým favoritem na letošních Oscarech. Hlavní singl nazpívala Beyoncé a Will Smith za něj dokonce získal Oscara (hned po onom nešťastném incidentu s moderátorem Chrisem Rockem). 

Fun fact: Serena Williams je známá tím, že si nechává záležet na své manikúře, a to i přesto, jak náročný je tenis na ruce a dlaně. Jejím favoritem jsou laky od značky OPI, pro kterou dokonce navrhla celou řadu. Jeden z nich prý vždy nosí ve své sportovní tašce!

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu