OSLAVENCI TÝDNE: CO JEŠTĚ NEVÍTE O NOAHU CENTINEOVI ČI DEBBY RYAN?

Rami Malek trénoval na roli Freddieho Mercuryho ještě dávno předtím, než ji dostal, a ruský astronom pojmenoval po Robertu Pattinsonovi asteroid.
Linda Svobodová
——
8. května 2023

Getty Images

Noah Centineo

6. května 1996

Amerického herce můžeme znát především ve spojitosti s jeho rolí Petera z milé romantické komedie To All the Boys I've Loved Before (Všem klukům, které jsem milovala), při které si získal téměř všechna dívčí srdce. Ve stejný rok ztvárnil i roli Jameyho ve snímku Sierra Burgess Is a Loser (Sierra Burgess je marná) či v dalším romantickém snímku The Perfect Date. Loni se přesunul k akčnějšímu formátu a zahrál si v seriálu Rekrut, kde vstoupil jako začínající právník ze CIA do nebezpečného světa mezinárodní špionáže. V nadcházejících letech Noaha spatříme například ve filmu The Diary, kde se pokusí dostat do Evropy za svoji láskou, nebo ve snímku The Greatest Disaster in Cinema History.

(Not so) fun fact: V rozhovoru dříve prozradil, že jizvu na tváři má kvůli nehodě, kdy ho v šesti letech napadl pes. „Vytrhl mi díru do obličeje, takže mi byly vidět zuby, dásně a celý jazyk až na druhou stranu tváře,“ uvedl Centineo.

Rami Malek 

12. května 1981

Americký herec egyptského původu Rami Malek svůj herecký um potvrdil v roce 2018 v životopisném snímku Bohemian Rhapsody, kde ztvárnil hudební legendu Freddieho Mercuryho, a za roli získal Oscara a Golden Globe. Do filmového popředí se ovšem dostal už dříve, a to například vedlejší rolí ve snímku Need for Speed, a především televizním seriálem Mr. Robot, kde vystupuje jako mladý programátor, který zdokonalil umění počítačového hackerství. Dále se také proslavil v bondovce No Time to Die v roli hlavní záporné postavy Safina a naposledy jsme ho mohli spatřit v ne tak úspěšném dramatu Amsterdam. Letos Maleka uvidíme po boku crème de la crème Hollywoodu, a to ve snímku Oppenheimer v hlavní roli s Cillianem Murphym.

Fun fact: Rami Malek se do role Freddieho Mercuryho ponořil ještě předtím, než byl film Bohemian Rhapsody financován. Malek sledoval záběry Mercuryho a čtyři hodiny denně pracoval s pohybovým trenérem, aby byl připraven pro případ, že by se film dostal do produkce. Nakonec se tak stalo a Malek za svůj výkon získal zmíněné ceny.

Robert Pattinson

13. května 1986

Herce Roberta Pattinsona si asi navždy budeme pamatovat jako pohledného Edwarda z Twilight ságy, kde ztvárnil postavu upíra a bojoval s Taylorem Lautnerem alias Jacobem o srdce Belly, kterou si zahrála Kristen Stewart. Ještě předtím byl ovšem vybrán do role mladého čaroděje Cedrika Diggoryho ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár. Postupem let jsme mohli Pattinsona spatřit také v romantickém dramatu Remember Me (Nezapomeň na mě), snímku Voda pro slony s Reese Witherspoon či v krimi Good Time (Dobrý časy). Loni jsme Pattinsona viděli ve snímku The Batman, přičemž už nyní bylo oznámeno pokračování, kde bude opět figurovat. Mezi nadcházející snímky patří dále také Mickey 17 či Average Height, Average Build.

Fun fact: V roce 2014 ruský astronom Timur Kriačko po Robertovi pojmenoval asteroid, který oficiálně nese název „246789 Pattinson“ a jméno pro něj vymyslela Timurova manželka jménem Robert…

Debby Ryan

13. května 1993

Herečka Debby Ryan započala svoji kariéru jako hvězdička v seriálech Disney Channel, a to konkrétně v Jessie, The Suite Life on Deck (Sladký život na moři) nebo v seriálu Wizards of Waverly Place (Kouzelníci z Waverly). V roce 2010 si pak zahrála ve filmu 16 Wishes (16 přán)í, který byl v den své premiéry nejsledovanějším programem na Disney Channel, a o sedm let později ve snímku Tip Tide. Do povědomí veřejnosti se posléze dostala díky netflixovému seriálu s názvem Insatiable (Nenasytná), ve kterém můžeme sledovat proměnu přehlížené teenagerky, ze které se postupně stává slibná kandidátka v soutěži krásy. V nadcházející době ji pak uvidíme v připravovaném snímku Howdy, Neighbor!

Fun fact: Její přátelé jí přezdívají Master Chef, protože pro ně vždy vaří. Kdykoli totiž někdo přijde, tak se ptá, zda už jedli, aby jim mohla něco uvařit. Dokonce má i svůj proslulý recept na rajčatovou omáčku!

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu