Oslavenci týdne 7.–13. listopadu: co ještě nevíte o Leonardu DiCaprio nebo Anne Hathaway?

Ryan Gosling vlastní velmi slavnou restauraci a Stanley Tucci je příbuzným Emily Blunt.
Oli Egler
——
7. listopadu 2022

Getty Images

Daphne Guinness
9. listopadu 1967

Modelka, designérka a múza mnohých tvůrců letos slaví své 55. narozeniny. Dědička slavného pivního impéria zasvětila svůj život umění ve všech jeho formách – krom mecenášské činnosti a pomoci mladým, nadějným tvůrcům, spolupráce se značkami jako Comme des garçons nebo filantropické činnosti také vydala vlastní parfém. Jejím posledním a zřejmě nejlépe hodnoceným projektem je hudba. Vloni vydala album Revelations, které se věnuje francouzsky laděnému disco, a to získalo velmi silné pozitivní ohlasy veřejnosti.

Fun fact: Guinness byla nejlepší přítelkyní Isabelly Blow a Alexandra McQueena – byla u zrodu jeho hvězdy a také byla jednou z prvních, kdo se odvážil zařadit jeho ikonické armadillo shoes do svého stálého stylu.

Leonardo DiCaprio
11. listopadu 1974

Oscarový herec má po jednom z nejúspěšnějších projektů posledních let, Once Upon a Time in Hollywood, opět napilno. Po krátké odmlce se tak vrací k režisérovi Martinu Scorcesovi, s nímž má naplánovány již tři projekty. Prvním je Killers of the Flower Moon, pojednávající o FBI vyšetřování záhadných vražd příslušníků kmene Osage ve Spojených státech během 20. let 20. století, do nichž byl zapojen sám J. Edgar Hoover. Další epické historické drama slibuje film The Wager: A Tale of Shipwreck, Mutiny, and Murder o námořní lodi Wager, ztroskotané v roce 1740, i životopisný film o americkém prezidentu Theodoru Rooseveltovi. Tím to však nekončí. Nedávno byla v tichosti oznámena nová spolupráce herce se scenáristou Scottem Rosenbergem, který má na kontě kultovní filmy jako Con Air, Gone in 60 Seconds i nejnovější Marvelovku Venom. Pro DiCapria připravuje roli Jima Jonese – duchovního vůdce a zakladatele sekty Chrám lidu, který je zodpovědný za jednu z nejznámějších masových vražd v historii, kdy se na jeho popud otrávilo více než 900 lidí (z toho třetina dětí). Herec letos také svým rozchodem s přítelkyní Camilou Morrone potvrdil pravdivost existence tzv. DiCaprio Code, a tedy teorie, že přes věk 25 u něj prostě vlak nejede. 

(Not so) fun fact: V The Graham Norton Show herec vylíčil svůj nejděsivější zážitek, který se mu stal při cestě letadlem na natáčení. Během letu si všiml, že motor letadla vzplál, a tak začal panikařit. Po chvíli přišla letuška a s klidným a milým hlasem řekla, že se stala malinká technická vada a že z původních dvou motorů zůstal funkční jen jeden. Letadlo ale v pořádku doletělo a přistálo bez problémů.

Demi Moore
11. listopadu 1962 

Jeden z hlavních sexsymbolů 90. let letos oslaví své 60. narozeniny, přičemž je stále považována za jednu z nejkrásnějších žen. Vloni tak byla jednou z hlavních hvězd přehlídky italské Fendi a letos navrhla kolekci plavek se značkou Andie Swim – a zároveň se stala tváří kampaně. Neochladla ani její láska k filmu. Letos se objevila po boku Nicolase Cage a Pedra Pascala ve filmu The Unbearable Weight of Massive Talent a těšit se na ni můžeme i v dramatu Please Baby Please s představitelem Dudleyho, Harrym Mellingem. A příští rok odstartuje miniseriál Feud o nejhlasitějších hollywoodských svárech, kde si zahraje slavnou modelku a prominentku Ann Woodward. 

Fun fact: Moore je známá svou schopností se zcela transformovat pro roli – možná proto se stala jednou z nejvýdělečnějších hvězd, které lákaly do kin fanoušky z celého světa. Kvůli filmu Striptease si udělala plastiku prsou a pro roli Navy SEAL agentky G. I. Jane prošla nesmírně náročným výcvikem, po kterém zvládla dělat kliky na jedné ruce!

Stanley Tucci
11. listopadu 1960

Po velmi úspěšné pauze v podobě kulinářské show se Tucci vrací na stříbrné plátno. Letošní projekt s názvem Inside Man, kde si zahrál s jedním z nejoblíbenějších představitelů Doctora Who, Davidem Tennantem, získává velmi pozitivní hodnocení, a to coby nejlepší seriálová novinka roku. Mnozí se také těší na prosinec, kde se Tucci představí v životopisném snímku o nejlepší a nejtalentovanější zpěvačce všech dob, Whitney Houston. V nadcházejících letech má ale po boku Priyanky Chopry Jonas a potenciálního Bonda, Richarda Maddena, prezentovat také špionský drama seriál s názvem Citadel nebo film Conclave s Ralphem Fiennesem (Harry Potter), Isabellou Rossellini (Death Becomes Her) nebo Johnem Lithgowem (The Crown) v hlavních rolích. Příběh sleduje kardinála Lomeliho, který dohlíží na skupinu kardinálů zodpovědných za výběr nového církevního představitele a zároveň se snaží odhalit tajemství zesnulého papeže. Zajímavě však vypadá i jeho nadcházející projekt The Electric State, do jehož režisérského křesla usednou bratři Russo (tvůrci několika Marvelovek). Millie Bobby Brown coby osiřelá teenagerka putuje americkým Západem s milým, ale záhadným robotem a výstředním tulákem a hledá svého mladšího bratra. Právě tento projekt propojí obrovské množství hvězd – Chrise Pratta (Jurassic World), Briana Coxe (Succession), Billyho Boba Thorntona (Monster's Ball), Giancarla Esposita (Breaking Bad), Anthonyho Mackie (Falcon a Winter Soldier) nebo Jasona Alexandera (Pretty Woman). 

Fun fact: Tucciho pojí s jeho hereckou kolegyní Emily Blunt víc než jen společné zážitky z natáčení Devil Wears Prada. Tucci se totiž skrze herečku seznámil s její sestrou, která se následně stala jeho manželkou.

Anne Hathaway 
12. listopadu 1982

Američanka sklízí úspěch nejen díky svým rolím. Pozitivní ohlasy společně s Jaredem Leto získali od filmových kritiků coby představitelé zakladatelů společnosti WeWork – jednorožce, který se proměnil v prázdnou bublinu.     Herečka se navíc letos společně se Zendayou a Priyankou Choprou Jonas stala tváří světoznámého šperkařského domu Bulgari, pro který natočila i krásnou kampaň spuštěnou v rámci festivalu v Cannes. Její popularitu mezi diváky potvrzuje i sedm nových projektů, mezi které patří například She Came to Me s Marisou Tomei (Spiderman Far Away From Home) nebo Peterem Dinklagem (Game Of Thrones) o skladateli, jenž trpí blokem, který zmizí po dobrodružné známosti na jednu noc. Zajímavě ale zní i Mother's Instinct o dvou ženách (Anne Hathaway a Jessica Chastain), jejichž harmonické rodinné životy jsou narušeny tragédií, která způsobí rozbití sesterského pouta, paranoiu, pocit viny a také silná podezření. 

Fun fact: Představitelka catwoman (která je mimochodem alergická na kočky) dostala své jméno na počest manželky spisovatele Williama Shakespeara. Ironické je, že její aktuální manžel Adam Shulman podle mnohých tvůrců internetových memes vypadá (po photoshopové úpravě vlasů) úplně stejně jako sám spisovatel. Možná je to láska trvající již několik životů…

Ryan Gosling
12. listopadu 1980

Letošní premiéra filmu The Gray Man, natočeného z velké části v Praze, herce naplno vrátila zpět do pracovního režimu po několikaleté odmlce (neboli krátké otcovské dovolené). Od začátku roku na nás tak ze všech stran skáčou fotografie jeho nadcházející komedie Barbie, kde ztvární Kena. Už teď je potvrzená participace jiných velkých hvězd, a to například Willa Farrella (Zoolander), Nicoly Coughlan (Bridgeton), trojice Ncuti Gatwy, Emmy Mackey a Connora Swindellse z britského seriálu Sex Education nebo americké komediální herečky Kate McKinnon. S Australankou Margot Robbie ale bude participovat i na projektu, o kterém si potají šušká celý Hollywood a který bude nejspíš velmi úspěšným pokračováním Ocean's Eleven. Za dva roky se také plánuje premiéra dalšího tajného filmu s názvem The Fall Guy s Emily Blunt (Devil Wears Prada) nebo Aaronem Taylor-Johnsonem (Nocturnal Animals), který bude točit režisér Atomic Blonde a Deadpoola 2, David Leitch. Možná se navíc z Goslinga stane nakonec i superhrdina (nebo superpadouch) – pod dohledem scenáristek trháku Dumb Money si totiž zahraje muže, který se po „nešťastném kousnutí“ promění ve vlkodlaka. 

Fun fact: Mnohé hvězdy showbusinessu již na vrcholu své kariéry začínají pomýšlet na důchod, a sázejí tak semínka v podobě beauty či produkčních společností na dobu, kdy už nebudou chtít být před kamerou. Gosling však žádný brand zakládat nepotřebuje. Už od roku 2004 je spolumajitelem velmi známé a úspěšné marocké restaurace Tagine v Beverly Hills. Mezi stálými klienty je například Salma Hayek, Keanu Reeves nebo Richard Gere. Budete v nejbližší době v L.A.? Stavte se a dejte nám vědět, zda je opravdu tak dobrá, jak se říká!

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu