Oslavenci tohoto týdne: co ještě nevíte o Hailey Bieber nebo Scarlett Johansson?

Kterou herečku nejlépe paroduje Miley Cyrus a jaké činnosti se nejraději věnuje kreativní ředitel Gucci, Alessandro Michele?
Alice Filatova
——
21. listopadu 2022

Foto: Getty Images

Hailey Bieber
22. listopadu 1996

Modelka a prominentka letos po dlouhém napínání fanoušků konečně vydala beauty značku, kterou pojmenovala Rhode Skin. Prý ji k tomu přivedly dlouhé problémy jejího manžela – Justina Biebera, který se potýká s akné. Po spuštění brandu však náhle na adresu modelky přišla žaloba od majitelek oděvní značky Rhode, založené již v roce 2013. Nejedná se o žádnou malou firmu – Rhode obléklo již hvězdy jako Beyoncé nebo Rihannu. Majitelky tvrdily, že kdokoliv, kdo bude hledat jejich značku, se dostane na web Hailey, čímž ony přijdou o klienty. Bieber tak byla požádána o přejmenování značky – podle posledních informací k tomu však dosud nedošlo… #StayTuned

(Not so) fun fact: Velmi vážně přemýšlela nad taneční kariérou. Od dětství se totiž věnovala baletu, a nebýt zranění nohy, tančila by zřejmě profesionálně.

Scarlett Johansson 
22. listopadu 1984

Ani po uvedení samostatného marvelovského projektu Black Widow americká herečka nezpomaluje tempo – v nejbližší době můžeme očekávat celkem tři projekty, které jsou nyní ve finální fázi vývoje. Krom zatím velmi tajemného snímku Project Artemis, kde zatím není znám ani příběh, ji uvidíme v My Mother's Wedding, který bude režírovat Kristin Scott Thomas – herečka, kterou objevil Prince. Asi nejzajímavějším projektem, o kterém se stále ví relativně málo, je nejnovější snímek Wese Andersona s názvem Asteroid City. V něm se seskupil celý Hollywood – od Toma Hankse přes Adriana Brodyho a Steva Carella, Tildy Swinton, Edwarda Nortona a Briana Cranstona až po Jeffa Goldbluma a Margot Robbie. Už se nemůžeme dočkat… 

Fun fact: V roce 2016 světem proletěla zpráva, že rozšiřuje své business portfolio o butik s popcornem. Ano, gourmet popcorn v Paříži zvaný Yummy Pop opravdu existuje (a do pandemie měl ještě aktivní i sociální sítě) – právě zde mohli lidé ochutnat praženou kukuřici s příchutí slaného karamelu nebo lanýžů.

Marc Ruffalo 
22. listopadu 1967

V úterý oslaví narozeniny i tento člen marvelovských Avengers. Vypadá to, že po účinkování v úspěšném spin-offu She-Hulk (kde tentokrát ustoupil do vedlejší role) si dá herec od komiksových rolí na chvíli pauzu. Coby dramatický herec podal fantastické výkony například ve snímcích Foxcatcher, Zodiac nebo The Normal Heart, a je proto výbornou zprávou, že se vrací do starých kolejí. V tuto chvíli již připravuje čtyři velké projekty, mezi nimiž je seriál z prostředí 2. světové války a tajemný projekt Mickey7 (kde víme jen o participaci Roberta Pattinsona a Toni Collette). Ještě o něco zajímavěji zní Poor Things o nevěstě (Emmě Stone) vzkříšené svým manželem, vědcem (Willem Dafoe) a také snímek Newsflash. Ruffalo je zřejmě magnet na filmy o konspiračních teoriích a masivních skandálech – po odhalení národního skandálu s teflonem (Dark Waters) nebo systematického sexuálního zneužívání dětí v oblasti Bostonu (The Spotlight) coby investigativní novinář si tentokrát zahraje Dona Hewitta. Ten společně s Walterem Cronkitem (Chris Pine) řídil slavné vysílání o atentátu na Johna F. Kennedyho.

(Not so) fun fact: V roce 2000, zrovna když jeho kariéra nabírala raketový vzlet, se Ruffalovi zdál sen, v němž měl nádor na mozku. Druhý den šel za doktorem a zjistil, že měl opravdu za levým uchem nezhoubný nádor velikosti golfového míče. Podstoupil zákroky, po kterých přišel na nějakou dobu o sluch a částečně ochrnul i v obličeji – právě to jej děsilo nejvíce, jelikož by to znamenalo absolutní konec jeho kariéry. Naštěstí se ale byl schopen zcela zotavit a zároveň aktivně pracovat. #Wow

Jamie Lee Curtis
22. listopad 1958

Přesně před 44 lety se zrodil kultovní hororový snímek Halloween, který herečku zařadil mezi nejpopulárnější hrdinky své generace. Letos tak mělo premiéru pokračování s názvem Halloween Ends, které oficiálně ukončilo celou ságu trvající přes čtyři dekády. Herečka ale už má naplánované další projekty, mezi nimiž pochopitelně nesmí chybět ani horor – v příštím roce se tak můžeme těšit na Haunted Mansion. Hlavní hrdinka Gabbie (Rosario Dawson) si najme průvodce, jasnovidce, kněze a historika, aby jí pomohli vymítat duchy ze svého nově zakoupeného sídla. Velmi slibně ale vypadá i nadcházející snímek Borderlands, založený na známé videohře. Zde se můžeme těšit na Cate Blanchett, Jacka Blacka, Ginu Gershon nebo Kevina Harta. 

Fun fact: Jaime Lee Curtis má v Hollywoodu silné kořeny – jejím otcem je Tony Curtis, který vytvořil s Jackem Lemonem a Marilyn Monroe nezapomenutelné trio v Some Like It Hot. Matka herečky se proslavila hlavní rolí v Hitchcockově filmu Psycho – Janet Leigh a její scéna ve sprše byla reinterpretována nespočtem režisérů v rámci vážných filmů i parodií. Tím to ale nekončí – Curtis je kmotrou dalšího velmi známého herce, Jakea Gyllenhaala.

Miley Cyrus
23. listopadu 1992

Během posledních let zpěvačka výrazně změnila image – oproti explicitně vulgárním kostýmům odhalujícím celé tělo (nemluvě o těch s protetickými genitáliemi), které korespondovaly s jejím pop repertoárem, nyní vsadila na zcela jiný profil. Hvězda, která momentálně dojíždí své nejnovější světové turné, nyní přebírá písně country legendy Dolly Parton (své kmotry) a orientuje se na romantické rockové a country balady. Tomu odpovídá i její styl, který si pochvaluje řada módních kritiků. #WeLikeItToo 

Fun fact: Sice ji všichni znají jako Hannah Montanu z Disney a hrála i v epizodě Black Mirror nebo Guardians of the Galaxy, ale jejím asi největším talentem je parodovat své herecké kolegy. Nejvíce se jí to daří u Scarlett Johansson, kterou umí napodobit naprosto k nepoznání, o čemž se diváci mohli přesvědčit i v rámci několika dílů amerického pořadu SNL.

Alessandro Michele
25. listopadu 1972

Kreativní ředitel italského brandu Gucci letos oslaví 50 let. Ve společnosti návrhář pracuje již od začátku nového milénia – jeden z bývalých kreativních ředitelů značky, Tom Ford, jej přijal do londýnské centrály coby designéra kabelek. Odtud se vypracoval na hlavního designéra koženého zboží, poté na zástupce kreativního ředitele a v roce 2015 se již stal kapitánem této lodi. Od té doby jsou kolekce Gucci jednou z největších událostí italského týdne módy – vždy vzbuzují emoce a nenechávají nikoho chladným. 

Fun fact: Jednou z nejoblíbenějších odpočinkových aktivit je pro návrháře háčkování. Podle něj se jedná o skvělý způsob, jak rozproudit svou neklidnou energii. Dodnes se rád učí novým technikám, které si osvojuje z YouTube.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu