Z éterické světlovlásky přesedlala herečka Denisa Barešová na uhrančivou černou barvu kadeří. Prozradila nám, co ji k tomu vedlo a jestli si plánuje nový look udržet. Detaily přidává i kadeřnice, která za proměnou stojí.

Nová vizáž Denisy Barešové

Z éterické světlovlásky přesedlala herečka Denisa Barešová na uhrančivou černou barvu kadeří. Prozradila nám, co ji k tomu vedlo a jestli si plánuje nový look udržet. Detaily přidává i kadeřnice, která za proměnou stojí.
Martina Polachová
——
16. srpna 2023

Foto: Světlana Mašková

Pokud tipujete, že tento krok podstoupila herečka Denisa Barešová kvůli nové roli, odhadujete (částečně) správně. Sama si totiž současně přála proměnu v černovlásku, včetně trvalé, vyzkoušet.

Můžete prozradit, jakou roli budete v novém filmu ztvárňovat?

Tamara je holka z jižní Moravy, která se odstěhovala na vlastní pěst do Kanady a pandemií je nucená vrátit se zpátky, aby se postarala o svého dědu s demencí. Pracuje na benzínce a po letech se znovu začne kamarádit s hlavním hrdinou.

Váhala jste, jestli do tak radikální proměny kvůli roli jít, nebo vás lákalo zkusit tmavou barvu a trvalou?

S režisérem Ondrou Hudečkem jsme stáli o to, abych vypadala jinak a starší, než ve skutečnosti působím. Trvalou jsem vždycky chtěla zkusit, ale asi bych na to nikdy neměla odvahu, protože vím, jaký je to zásah do struktury vlasu. Mám je hodně jemné, takže nebudu lhát, že jsem neměla v kadeřnickém křesle strach. Byla jsem však v těch nejlepších rukách Mirky Myšičky Hajdové. Dopodrobna jsme vše zkonzultovaly – s ní i s uměleckou maskérkou Gábinou Pribišovou – a pak už jsem jen byla zvědavá, co se stane.

Jak se v novém looku cítíte? Zvykla jste si rychle?

Trvalá chytla moc dobře, přeliv pak do černo-modré. 48 hodin jsem si nesměla vlasy za žádnou cenu namočit, aby trvalá vydržela. A tak jsem na sebe koukala, s tou černou hlavou, a zvykala si. Po pár umytích se ale odstín vyrovnal do tmavě hnědé, přesně, jak jsme chtěli. Nejsem to sice já, ale baví mě to! Vypadám jinak, a to je skvělé.

Musíte se teď o vlasy jinak starat? 

Určitě, vlas má úplně jinou strukturu a má tendenci se lámat. Používám proto řadu Extreme od Redken pro poškozené vlasy. Jinak postupuju i při vysoušení, péče o kudrny je přece jen specifická. Používám difuzér, hrubý hřeben a najednou úprava vyžaduje mnohem více času, než jsem kdy vlasům věnovala. Hlavně si teď prameny dělají, co chtějí! Když je vlhko nebo zaprší, hned se zkroutí a ráno je mám zas rovné. Ale objem mám celkově za každé situace větší, a to jsem si vždycky přála.

Jak na vás reaguje okolí? Zůstala byste v tomto looku klidně i dál, v civilu, nebo se hodláte po natáčení vrátit k původnímu vzhledu?

Zatím jsem se viděla pořádně jen s lidmi z natáčení. Kdo mě zná, smál se a říkal, že to je skvělý, ale že to nejsem já. Jinými slovy super! Ale nechám si vlasy růst dál, mám u sebe radši délky minimálně pod ramena, a uvidím, jak budou vypadat. Trvalá trošku povolí a snad to nebude komické, až mi začne odrůstat. O dva odstíny tmavší vlasy mě momentálně taky baví – když jsem je měla přebarvené úplně čerstvě, dělala jsem si legraci, že vypadám jako Jack White nebo Nick Cave. Tento rockový look je teď fajn, ale cítím, že je dočasný. Stejně se nejraději vracím sama k sobě…

Dostat za úkol radikální ztmavení vlasů úspěšné herečky byl pro kadeřnici Mirku Myšičku Hajdovou jednoznačná výzva. Jak se s ní poprala a jaké postupy a vychytávky použila, odtajňuje na následujících řádcích.

Dostala jste k účesu přesné zadání, které se muselo splnit, nebo byl prostor pro vlastní pojetí?

Ke konverzaci na téma trvalé došlo s Denisou už na festivalu v Karlových Varech. Vnímala to jako něco, co by ji bavilo a zároveň se mohlo hodit do filmu, který se zrovna chystá natáčet. Jak bude trvalá i střih ve výsledku vypadat, bylo dílem konzultace s Denisou, režisérem a maskérkou filmu v samém závěru. 

V čem je nejnáročnější přechod ze světlých vlasů natmavo?

Technicky není náročný vůbec, jenom je důležité zhodnotit barvu pleti, očí a obočí. U Denisy tmavá barva s kovovým odleskem (který jsem původně neměla v plánu, ale vlasy poté nabraly výraznější odstín), neskutečně vytáhla modř jejích očí, nebála bych se říct až divokost. 

Jaké benefity přináší trvalá? Děláte ji často? 

Očekávání klientek od trvalé jsou obvykle taková, že budou mít perfektní vlny a že se o vlasy nebudou muset nijak starat. Opak je ale pravdou. Trvalené vlasy potřebují péči a také produkty, které je v objemu a hezké textuře budou udržovat. Stejně jako vlasy přirozeně kudrnaté. Trvalá si postupně – jak u klientek, tak u kadeřníků – nachází opět oblibu. Ale přiznám se, že je to pořád celkem výjimečný servis.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu