Na návštěvě u světového fotografa Andrease Ortnera

Celosvětově známý fotograf Andreas Ortner nyní žije se svou manželkou Viktorií a synem Mathisem v novém secesním bytě v Praze v Pařížské ulici. Nás zajímalo, jak tato stylová rodinka bydlí, a tak jsme se za nimi vydali. Načerpejte s námi a Ortnerovými trochu interiérové inspirace.
Lucie Švábenská
——
22. června 2021

Foto: archiv Westwing

Za poslední rok jsme v našich domovech strávili více času než kdy jindy. Zas a znovu se nám tím potvrdilo, jak moc velký vliv na nás interiér našeho bytu či domu má. Ať už se vydáte cestou minimalismu, maximalismu, elegance, je to jedno. Hlavně ať se cítíte příjemně, spokojeně a zkrátka, jak se říká, jako doma. 

Inspirací nám jsou často byty známých osobností, které je mají vyšperkované do posledního detailu. My jsme navštívili známého fotografa Andrease Ortnera s jeho rodinou (ženou Viktorií a synem Mathisem) v jejich novém secesním bytě v Praze na Pařížské ulici. Andreas má před svým objektivem velmi často lidi, kteří se věnují módě. To lze samozřejmě vidět i na aranžmá bytu. 

Společný prostor

Jejich byt je plný lehkosti, prostornosti, skandinávského stylu a inspirovali se interiérem Antheny Calderone. Neutrální odstíny jsou skvělým podkladem pro módní barevné prvky, které Andreas zachycuje na fotografiích pro časopisy a módní značky. Oblíbeným místem rodiny je kuchyň s tmavým dřevem, která krásně kontrastuje se zbytkem aranžmá, které je převážně z Westwing.

„Již od mala jsem často chodil s maminkou do muzea a byl jsem fascinován architekturou a uměním. To poslední se stalo vážnou části mé práce. Například na výstavě Contemporary Fashion Photography v Miláně padla otázka: Má umění vliv na fotografie? Přece to nemůže být tak komerční jako kdysi. Produkt není na prvním místě, ale jde o historii. Na prvním místě je umění,“ říká Andreas Ortner. 

Dobrý pocit je zaručen

Pro ty, kteří se jako Ortnerovi zajímájí o módu a umění, je dobré, když se poté odreagují u společenských her a večerních povídání. A proto zde nemají televizi. Prostorná pohovka je ideální pro vytváření návrhů a nebo při odpočinku. Stylizaci se věnuje modelka Viktorie, která spojila organické tvary, dřevo a len s konferenčním stolkem z mramoru.

„Móda je plná barev. Jako módní fotograf vidím nejdivočejší projekty, a proto doma upřednostňuji jednoduchost a nechci, aby dům měl vliv na mou práci. Chci zde v klidu relaxovat. Skvěle se mi odpočívá v ložnici,“ prozradil Andreas.

Rady pro fotografy

Na konci jsme se zeptali hvězdného fotografa na ideální focení interiéru za pomoci telefonu a jak ohromit již od prvního momentu:

1. Zaměřte se na denní světlo nebo sluneční paprsky

2. Nevybírejte si extrémní úhly

3. Kolem objektu ponechte prostor

4. Zaměřte se na detaily: položte květiny nebo dekorace na stůl

5. Nepospíchejte

Jak bydlí Andreas Ortner s rodinou? 

 

Zkrášlete si i svůj domov: 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu