Emma Roberts: Parfém může být předmětem konverzace a zároveň vaším tajemstvím

Emma Roberts: Parfém může být předmětem konverzace a zároveň vaším tajemstvím

Emma Roberts, hollywoodská herečka a tvář parfému ALIVE od Hugo Boss v exkluzivním interview pro Harper's Bazaar o tom, co pro ni znamená osobní parfém, jak proměnit parfém v tajnou zbraň nebo jak voní štěstí.
Oli Egler
——
19. března 2023

Foto: Getty Images

Máte nějakou oblíbenou vůni z dětství, s níž se vám pojí příjemné asociace?

Asi čokoládové sušenky od mojí mámy. Pekly jsme je ještě s mojí sestrou vždy společně, a vždycky, když k nám chodili mí přátelé, tak ony vyhlášené sušenky chtěli ochutnat. Mám s touto vůní velmi silné, krásné asociace. Teď je peču sama a pochopitelně už to není ono – nevoní ani nechutnají stejně jako ty, co dělala ona.

Když vám byla poprvé představena vůně ALIVE, co bylo onou jiskrou, která vás přiměla stát se tváří tohoto parfému?

V prvé řadě to byl koncept kampaně – byla pozitivní, autentická a evokovala sebevědomí. Bylo to něco, s čím jsem souznila. I v rámci natáčení kampaní, kterých už bylo mnoho, nemám pocit, že se musím přetvařovat. Naopak, mohu se zcela uvolnit a být sama sebou. I samotná vůně je podle mě dokonale vyváženým balancem mezi něčím feminním a zároveň výrazným. Miluju onu kombinaci jasmínu a kůže, které se mezi sebou dokonale doplňují.

Je podle vás parfém luxusní spodní prádlo, představující tajnou zbraň, která není na první pohled vidět, nebo by měl být výrazným statement kusem, ohlašujícím váš příchod ještě předtím, než vejdete do místnosti?

Líbí se mi, když jej mohou cítit lidé kolem mě. Jsem ráda, když se mě ptají, co mám na sobě, jelikož se jim můj parfém líbí. Pak jim s úsměvem odpovídám: „Hm… legrační, že se ptáš.“ (smích)Na druhou stranu je parfém něčím, co nosím sama pro sebe. Měl by mě pouze doplňovat a být mojí součástí – dávám si jej vždy ráno, a to i když nikam nejdu. Pamatuji si, že jsem znala ženu, jejíž parfém voněl naprosto božsky – každý se jí ptal, co to je, ale nikdy to neprozradila. To mi přišlo hodně super. Všichni obdivovali její vůni, která byla zároveň jejím tajemstvím. To bych nezvládla – já lidem musím hned prozradit, co mám na sobě, a pokud se líbí známým, tak to ode mě určitě dostanou jako dárek k Vánocům (smích).

Dokáže podle vás parfém vypovědět o osobnosti svého nositele? 

Do určité míry ano, smyslová paměť opravdu existuje, a já sama mám některé vůně spojené s určitými lidmi – pamatuji si, jak voní parfém mé maminky nebo sestry. Co zároveň na parfémech miluji, je to, že stejná vůně na každém voní jinak, což mi přijde fascinující. Takže i když lidem prozradím, co mám na sobě, a oni si ten samý parfém také koupí, nebude na nich vonět stejně jako na mně.

Legendární francouzská herečka Catherine Deneuve říkává, že si častěji zapomene doma klíče, než aby si zapomněla nanést parfém. Máte to stejně? 

Mám to naprosto stejně. Kolikrát zapomínám klíče – a je komické, že to říkáte, jelikož právě dnes ráno jsme měli tak trochu drama s klíči – parfém je ale něco, co si nanesu ráno a musí se mnou být celý den.

Kdybyste mohla přenést do parfémové lahvičky jakoukoliv vůni na světě, která by to byla?

Smích mého dvouletého syna. Říkávám to často, ale opravdu není nic krásnějšího než smích vašeho dítěte – prostě máte chuť tuto emoci zkapalnit, dát do nádoby a mít ji vždy s sebou…

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu