Dieta pro panenky: Tajný stravovací plán Margot Robbie

Dieta pro panenky: Tajný stravovací plán Margot Robbie

Proč je celý svět posedlý dietou herečky, která ji dostala do nejlepší formy? Protože je jednoduchá a máločím se liší od normálního jídelníčku.
Yelyzaveta Topukh
——
4. září 2023

Foto: Profimedia

Poté, co se stravovací plán herečky stal jednou z nejvyhledávanějších informací na internetu, se odborníci na fitness ze společnosti Total Shape rozhodli podrobně analyzovat hereččin jídelníček, který dodržovala v rámci příprav na roli Barbie. Podotkli však, že i když jsou potraviny v jejím jídelníčku velmi zdravé, je důležité si uvědomit, že stejné stravování nemusí fungovat pro každého. Sama Robbie totiž v rámci jednoho z interview prohlásila, že není velkým fanouškem diet a často skáče z extrému do extrému. „Nemám moc dobrou stravu. Miluju piva, hranolky, hamburgery, ale když se musím dostat do bikin, budu tři dny jíst mrkvové tyčinky. Jsem jeden, nebo druhý extrém,“ řekla Emirates Woman. Podle jejích slov je tak pro ni skoro nemožné „jíst každý den salát a dát si sklenku vína každý druhý den“. Nutriční poradci tak museli vymyslet plán, který Robbie nebude nechávat o hladu a zároveň ji udrží ve formě a plnou energie.

Snídaně: ovesná kaše s borůvkami a smoothie

Ovesná kaše je považována za skvělý zdroj komplexních sacharidů, které poskytují pomalu se uvolňující energii, protože díky vysokému obsahu vlákniny udržují sytost delší dobu. Neslazené vločky (nikoliv slazené, pražené müsli) navíc příznivě působí na trávení. Borůvky (známé jako antioxidant a  superfood) snižují krevní tlak a hladinu cholesterolu. Co se týče smoothie, herečka preferuje kombinaci jablek a kadeřávku, který je známým antioxidantem a také potravinou bohatou na vápník, železo a další živiny, které pomáhají vyplavovat toxiny z těla.

Oběd: hnědá rýže s kuřecím masem nebo rybou a zeleninou

Bílkoviny jsou v této dietě prioritou. Mezi oblíbená jídla Robbie k obědu patří kuře s citronem a hnědou rýží nebo makrela v kombinaci s rajčaty a okurkami. Kuřecí prsa a makrela jsou považovány za kompletní zdroje bílkovin, obsahují všech devět esenciálních aminokyselin, což je ideální pro obnovu a růst svalů. Kuřecí prsa obsahují minimum tuku, zatímco makrela obsahuje zdravé tuky, které snižují krevní tlak a hladinu cholesterolu a udržují pocit sytosti po dlouhou dobu. Co se týče příloh, hnědá rýže podporuje metabolismus a rajčata i okurky mají vysoký obsah vody, takže udržují tělo hydratované.

Večeře: dušená zelenina s rýžovými nudlemi nebo tuňák s batáty

Večeře Margot Robbie se skládala z bílkovin a sacharidů, například steak z tuňáka a sladkých brambor nebo vegetariánský zeleninový guláš s rýžovými nudlemi. Tuňák má nízký obsah tuku a je také bohatý na bílkoviny, které jsou ideální pro růst svalů. Obsahuje také další živiny, jako je vitamín A, který pomáhá tělu bojovat s nemocemi, nebo železo, které udržuje celkovou hladinu energie. Batáty zas obsahují draslík, který podporuje zdraví kardiovaskulárního systému.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu