V čem tkví tajemství korejské kosmetiky?

Korejské ženy mají vysoké nároky na bezchybnou pleť, které díky jejich kosmetické technologii dosáhly. Nyní dokonalosti korejských produktů a jejich účinkům můžete také propadnout, a to díky společnosti FEMME.
komerční článek
——
21. dubna 2021

Foto: archiv značky

Marcela Beranová a Hana Olscher ze společnosti FEMME pro vás pečlivě vyhledávají a zkoumají ty nejlepší a nejšpičkovější korejské značky. Jako první a jediné k nám přivezly fenomén tekutých jehel Miracletox, které neinvazivně pronikají až do třetí vrstvy pokožky a viditelně ji omlazují díky patentované složce Mircrospear. Unikátní jsou rovněž tekuté nitě či DNA ošetření za pomoci Miin LED masky, které společnost FEMME jako jediná distribuuje u nás. Korea je světovou jedničkou kosmetické technologie.

Co dělá korejskou kosmetiku nejlepší na světě?

Korejskou kosmetiku nemůžeme vůbec srovnávat s evropskou kosmetikou. Je mnohem vyspělejší díky svým technologiím a zhruba o 10 let v předstihu. Korejské ženy mají vysoké nároky na bezchybnou pleť a její dokonalost, a tak jsou výrobci nuceni vyvíjet stále nové a nové účinné složky. Mladé korejské ženy jsou vedeny k péči o svou pleť, a tak si v mladém věku vytvářejí svoji každodenní rutinu v jejím pěstění – na rozdíl od Evropanek. Nás jako malé děti učili nejdříve správným hygienickým návykům, v Koreji se nejdříve děti učí, jak se správně starat o pleť. A tak je v pubertě, kdy pleť bojuje s pupínky a dalšími nedokonalostmi, nic nepřekvapí. Naše západní kultura by se určitě měla naučit, že prevence je mnohem účinnější než následná léčba.

A čím je tak proslulá?

Je jednoduchá, účinná, finančně nenáročná a zaujme hlavně díky svému složení a svými technologiemi, jako je například fermentace. V Evropě nezná konkurenci. Navíc investuje především do inovací, než do známých tváří na reklamních poutačích. Zajímavostí také je, že se v ní používají netradiční ingredience, které v žádné jiné evropské kosmetice nenajdete, jako například hlemýždí hlen, včelí jed a extrakt z mořské hvězdice. 

Na jaké aspekty doporučujete se zaměřit v každodenní rutině?

Každodenní rutina pro pleť je velmi důležitá. Čištěním a tonizováním pleti se krásně vyrovná pH, to je alfa a omega čištění pleti. Budete-li dodržovat správné čištění pleti, zabráníte všem problémům. Také je důležité vědět, jaký produkt je pro vás.

Jaký program pro domácí použití doporučíte našim čtenářkám?

Pro domácí ošetření pleti rády doporučíme naši řadu značky Miracletox. Řada obsahuje 5 produktů. Od čištění pleti až po závěrečný pečující krém, který zabraňuje stárnutí pleti. Miracletox je unikátní technologie, která má patentovanou složku Microspear – jehelní prášek, který je z hydrolyzované mořské houby a nahrazuje desítky tisíc mikrovpichů. Tyto vpichy se dostávají do hloubky pokožky a nesou s sebou aktivní látky do 3. vrstvy pokožky. Tím řeší problémy v hloubce pleti, a ne pouze na povrchu.

V čem spočívá kouzlo korejského ženšenu?

Ženšen pravý, neboli kořen života, roste pouze v Jižní Koreji. Má příznivý vliv na únavu, paměť, slabost, vyčerpání, zlepšení zraku, je účinný proti virovým infekcím, podporuje tvorbu kolagenu, vitalitu, sexuální zdraví, krevní oběh, normální hladinu glukózy v krvi, přirozenou obranyschopnost, imunitní systém a skvěle funguje na vrásky. Tato zázračná rostlina ve svém kořenu skrývá již přes tisíc let mnoho účinných látek pro podporu fyzické i psychické kondice. A aby toho nebylo málo, ženšen posiluje a udržuje v harmonii pět životně důležitých orgánů: játra, srdce, plíce, ledviny a slezinu.

Jaké chystáte novinky pro rok 2021?

Nejžhavější novinkou je Beauty of Joseon, kosmetika s více než stoletou historií z dob dynastie Joseon. Přípravky této značky změní citlivou pokožku k lepšímu. Složky Hanbang z tradiční korejské bylinné medicíny, které jsou obsaženy v produktech Beauty of Joseon, splňují moderní metody zpracování a hluboce posilují strukturu pleti. Zákazníci si mohou sestavit celistvou rutinu v péči o pleť. Od čisticí řady, v rámci níž doporučujeme například Radiance Cleansing Balm, oblíbený peeling Blossom Pealing Gel, revitalizační toner Green Plum + AHA, až po masku se 3 druhy kyseliny hyaluronové Centella Asiatica Calming Mask. Další novinkou jsou tekuté nitě, které opět neinvazivně zpevňují pleť. Stačí nás navštívit v našem Femme Studiu v Praze, kde vás budeme hýčkat tím nejlepším z Koreje.

Jaký je pro vás zásadní objev v korejské kosmetice? 

I pro nás, jako pro profesionály s dvaceti pětiletou praxí, je korejská kosmetika a její patentované složky převratem v kosmetice. Naše kosmetické procedury a produkty se dostávají až do třetí vrstvy pokožky, tím nahrazujeme injekční techniky. Je absolutně bezbolestná a stoprocentně účinná.

Vybrané produkty z byFemme.cz: 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu