Usnadněte si cestu za dokonalou pletí volbou správného produktu

Péče o leť je základním kamenem každé beauty rutiny. Pokud vás ale trápí konkrétní problém, je dobré se na něj zaměřit i speciálními produkty. Už jste slyšeli o nové účinné řadě vyspělé kosmetiky Oriflame NovAge ProCeuticals?
komerční článek
——
27. dubna 2021

Foto: archiv značky

Ačkoliv své pleti možná věnujete dostatek času, ne vždy jí stačí to, co jí dáváte. Pokožka pak vyjadřuje svou nespokojenost např. změnou barvy, zvýšenou produkcí mazu nebo třeba ztrátou pevnosti. V tu chvíli byste se měla zaměřit na konkrétní problém a sáhnout po produktech, se kterými dosáhnete požadovaného vzhledu. Představujeme vám tak NovAge ProCeuticals od Oriflame, novou řadu vyspělé kosmetiky, kterou vědci dovedli k dokonalosti, aby účinně působila na specifické problémy pleti a přinesla požadované viditelné výsledky.

Pleť volá SOS? Zařaďte profesionální péči

Profesionální pleťová péče si během posledních pár let vydobyla své místo. V čem ale vlastně spočívá a co všechno obnáší? Především se jedná o cílené efektivní řešení pro pleť, která zrovna bojuje s nějakými neduhy. Máte-li tedy pocit, že vaše pokožka jakkoli strádá, je třeba doplnit běžné kosmetické rituály o proceduru která je speciálně vyvinuta tak, aby zesílila účinek současné péče.

Myslete ale na to, že tyto specializované produkty je často nevhodné mezi sebou kombinovat. Jejich složení je totiž koncentrovanější a je cíleně vyvinuto na konkrétní řešení specifického problému. Používejte je proto opatrně. A nezapomínejte, že při aplikaci vysoce koncentrovaných složek na pleť byste měla ještě více dbát na používání SPF 50.

Dodejte pleti šťávu

Má-li vaše pleť nejednotný tón, je mdlá, zašedlá a chybí ji projasnění, sáhněte po vitaminu C, antioxidantu, který je jedním z nejznámějších složek podporující vyrovnání a rozzáření pokožky. Zpracování vitaminu C tak, aby byl stabilní, je velmi náročné. Oriflame proto vyvinul ampulky s jeho 10% zastoupením v prášku, které se před aplikací jen smíchají s vodním gelem, jenž pokožku uklidňuje. Tak vznikne čerstvě namíchané sérum připravené k týdennímu používání, což je ideální časové rozpětí, ve kterém sérum vydrží plně aktivní pro ranní i večerní aplikaci a dopomůže k dosažení dokonalé pleti. Celá kúra probíhá po dobu 4 týdnů (sada obsahuje 4 ampulky s čerstvým vitaminem C).  

Dopřejte si relax každý týden

Kdo by neměl rád pleťové masky? Je to příjemná forma relaxace, která navíc pomáhá nezdravě vypadající pokožce, kterou nejčastěji způsobuje její dehydratace. Přitom správně hydratovaná pleť je klíčem k tomu, aby všechny ostatní procesy fungovaly tak, jak mají. Právě k tomu jsou vhodné pleťové masky, které vynikají vysoce koncentrovaným složením a jejich účinky jsou proto okamžité. Biocelulózová maska Oriflame NovAge ProCeuticals obsahuje velké množství různých sér, které jsou vhodné na všechny typy pleti a mají uklidňující účinky. Např. obsažený niacinamid, forma vitaminu B3, dopomáhá pokožce k tomu, aby se nadmíru nepromašťovala, čímž dokáže stáhnout i rozšířené póry. CICA, neboli Pupečník asijský, je zase multifunkční složka, která zklidňuje a regeneruje citlivou pleť. Biocelulóza v sobě dokáže zadržet velké množství séra a dokonale přilne k povrchu pleti, čímž zajistí maximální využití účinných látek.

Vyhlaďte drsnou texturu

Drsná struktura, hluboké vrásky a jizvičky přispívají k tomu, že pleť nepůsobí zrovna svěže. I s tím lze ale bojovat a pracovat na zlepšení. Právě na tento typ problému je totiž vhodný koncentrát s retinolem, který ji opticky omladí, vyhladí a zjemní. Retinol obecně přispívá ke zlepšení stavu pokožky tím, že podporuje syntézu kolagenu a obnovu pleťových buněk a přispívá tak k vyhlazení jemných linek a vrásek. Například jeho specializovaná verze ProCeuticals od Oriflame je vyvinutá tak, aby se aktivovala až při kontaktu s pokožkou. Při pleťové kúře s retinolem byste neměla zapomínat na hydrataci kyselinou hyaluronovou – syntéze kolagenu je totiž třeba dodat vlhkost, aby nabobtnala a tím na pleti krásně pracovala.

Pozor ale!

„Do večerní péče o pleť je retinol potřeba zařadit postupně, obzvlášť máte-li citlivou pokožku. S jeho aplikací začněte 1-2x do týdne a pokud na něj bude pleť dobře reagovat, zintenzivněte. Pokud máte velmi citlivou pleť, vyzkoušejte nejprve test snášenlivosti na předloktí. Pamatujte, že retinol zvyšuje fotosenzitivitu, proto vždy používejte SPF 50. Vyhněte se aplikaci retinolu na tonizační vodu s obsahem AHA/BHA kyselin,“ říká Lucia „Lussi“ Šenková, produktová manažerka a beauty školitelka Oriflame. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu