Self-care: Sprcha jako wellness rituál

Stal se stres běžnou součástí vašeho dne? V nejistých dobách mohou i malé rituály poskytnout vašemu tělu pohodu a relaxaci. Objevte společně s námi šest tipů pro nalezení ztracené rovnováhy.
Václav Zieba
——
16. srpna 2021

Foto: Shutterstock

Osvěžující a osvobozující, to jsou jen jedny z mála výhod sprchování. Přidáte-li pár kroků navíc, vytvoříte z něj váš nový rituál. Od vytvoření harmonického prostředí až po terapeutické ošetření pokožky – zde je návod, jak se ujistit, že vám sprchování poskytne potřebnou dávku úlevy.

1. Vytvořte teplé a relaxační osvětlení

Teplé světlo, zejména večer, podporuje relaxaci a pomáhá uklidnit mysl po stresujícím dni. Bez ohledu na to, zda se sprchujete před spaním, anebo časně z rána, zapněte malou lampu vydávající měkké světlo a užijte si pocit intimity. Naším tipem je lampa vytvořená z himálajské soli, která jako bonus pročistí vzduch ve vašem okolí.

2. Investujte do vybavení

Není nad „přitažlivou“ koupelnu. Během sprchování se chceme cítit hezky a takový pocit nám může dodat i obyčejný sprchový závěs. Ať už látkový, s květinami, nebo s abstraktními geometrickými vzory, žádná z možností není špatně. Vytvořte ze své koupelny místo, které se stane srdcovou záležitostí.

3. Zapalte svíčku

Oblíbená svíčka a péče o samu sebe je luxus v nejčistší podobě. Jen si to představte. Plamínky svíček se postarají o uklidňující atmosféru a jemná vůně svíčky potěší vaši mysl. Není tajemstvím, že s vůněmi jsou často spojené i naše vzpomínky. Dopřát si uvolňující sprchu a zavzpomínat si na radostné okamžiky zní jako skvělý plán, že? Objevte vůni svěžích citronů, sladké vanilky či zemitého cedru a nechte se unést.

4. Místo peelingu kartáčování

Už jste slyšeli o metodě suchého kartáčování, tajemství zářivé pokožky? Než přejdete k samotnému rituálu sprchy, dopřejte si masáž. Vezměte si kartáč a jemnými krouživými tahy směrem k srdci masírujte pokožku od hlavy až k patě. Suché kartáčování napomáhá k odstranění odumřelých kožních buněk a mimo jiné i detoxikaci celého těla.

5. Kouzlo aromaterapie

Že vonné svíčky nepatří mezi vaše oblíbence? Nevadí. Zavěste svazek čerstvého eukalyptu nad sprchovou hlavici a nechte se unášet osvěžující a přírodní vůni. Vyzkoušet můžete i sílu vonného aromatického oleje během sprchování. Co třeba pár kapek levandule z francouzské Provence?

6. Dopřejte si porci luxusu

Stejně důležitý jako pocit ve sprše je i pocit poté. Pro ty, kteří mají rádi pocit absolutní svěžesti, je vůně důležitou součástí rituálu. Vsaďte například na sprchové gely z oblíbeného Ingredients v Maiselově ulici v Praze a objevte vyhlášené značky jako Byredo, Le Labo, Diptyque či Maison Francis Kurkdjian pro dlouhotrvající pocit luxusní tělové péče.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu