Pravidla líčení pro slavnostní chvíle

Variant líčení, které se hodí ke sváteční atmosféře, existuje mnoho. My jsme si posvítili na osvědčenou kombinaci tmavých očních linek a výrazných matných rtů.
Martina Polachová
——
23. prosince 2021

Foto: Shutterstock

Ačkoli si se slavnostními okamžiky většinou spojujeme intenzivní třpyt, v líčení s tímto efektem není třeba chodit do extrému. Stačí malý detail, který jinak běžný look přiměřeně rozzáří.   

Spojení očních linek a matných rtů je sice natolik dominantní, že není na škodu zbytek líčení utlumit na minimum, pokud to ovšem kvalita vaší pleti dovolí, můžete do běžného make-upu přidat trochu tekutého rozjasňovače. Celý podklad tím získá přitažlivý glow efekt. 

Vše na svém místě

Při líčení očí začněte podkladovou bází, která zajistí nejenom trvanlivost linek, ale – pokud se rozhodnete rozsvítit oči – také stínů se třpytem. Opět je rozhodující, jestli nejsou víčka například povislá či vrásčitá. V takovém případě totiž vystačíte s rozjasněním pouze v blízkosti vnitřních koutků očí. Jinak je možné celé pohyblivé víčko pokrýt stříbrným, či nazlátlým stínem, který nechá linky vyniknout a přitom zajistí ideálně slavnostní nádech.

Není linie jako linie 

Zakřivení linek se řídí tvarem oka a celkovým lookem. I v tomto bodě totiž můžete sáhnout nikoli po tekuté lince s výsledným matným, či zrcadlově lesklým efektem, nýbrž po provedení se třpytem. U linek vždy dbejte hlavně na symetrii obou očí a dolaďte vzhled vydatnou vrstvou zhušťující mascary, případně i vlepenými vějířky umělých řas. Na ohraničení spodního víčka můžete použít tmavší stín nebo tužku a zlehka i řasenku.

Obočí je, v zájmu zářivých očí, dobré spíše upozadit, to ovšem neznamená, že byste jej neměla pročísnout, zafixovat a dotónovat speciální řasenkou.

Rty k zulíbání

Zvýraznění rtů má jasnou misi – v jejich případě se o jiném než matném finiši nediskutuje. Jediné, co může dostat v závěru třpytivou tečku, je žlábek nad středem horního rtu, případně celá horní linie okolo pusy. Pro maximální výdrž rtěnky začněte speciální bází, jež zajistí hydrataci a stále dokonalý vzhled. Pokračujte konturou, kterou můžete pro efekt zvětšení kreslit po té nejkrajnější hranici. Následně vymezené uzemí vyplňte barvou. V případě klasické rtěnky s matovacím efektem můžete pusu klasicky obtisknout do ubrousku, přes ten ji ještě přepudrovat a vrstvu barvy zopakovat.

Jak na kontury tváře? 

Podobně jako s obočím je to i s lícními kostmi a konturami tváře. Není nutné to s jejich zvýrazněním přehánět, ale aby se rysy obličeje vyzdvihly, použijte kombinaci tmavšího pudru (pod spodní čelist, po stranách nosu, pod lícní kosti, okolo hranice čela) se světlým, rozjasňujícím (na linii lícních kostí až ke spánkům, na hranu nosu).  

Poslední tečka

Pokud jste ani u jedné partie obličeje třpyt nepoužila, nabízí se ještě nehty – můžete sáhnout po top coatu se třpytem, anebo laku s perletí. Současné trendy nahrávají originální manikúře, tudíž stačí třpytkami opatřit vždy jen dva prsty každé ruky.  

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu