Ty nejlepší triky pro rychlý růst vlasů

Co dělat, když toužíte po dlouhých a zdravých vlasech?
Tereza Spilková
——
2. března 2022

Foto: Getty Images

Pixie cut, bob i lob jsou samozřejmě všechny skvělé, chic a moderní. Dlouhé vlasy jsou ale dlouhé vlasy. Kdo z nás po nich alespoň jednou za rok nezatouží? No a když už dlouhé, tak rozhodně lesklé, pevné a zářící zdravím. Dá to sice více práce, ale pokud se svým vlasům budete věnovat, bude to stát za to. Tak ještě něž cestu k dlouhým vlasům vzdáte s tím, že vám nerostou, nebo se prostě raději vrhnete po nůžkách, protože máte pocit, že jsou vaše konečky suché a roztřepené, zkuste pár triků na rychlý růst vlasů. Výsledky jsou zaručeny. 

Se vší opatrností

Naše vlasy jsou nejcitlivější, když jsou mokré. Proto velká část poškození začíná už ve sprše během mytí. Výběr šamponu je proto důležitý. Nemusíte nutně investovat do high end značek, postačí přírodní šampony bez zbytečné chemie. Pozor si ale dejte především na složky SLS, SLES, parabeny a silikony. Ty se na vlasech a vlasové pokožce usazují a ucpávají póry. Jakmile budete mít vlasy umyté, za žádnou cenu je ve sprše nekartáčujte. Rozčesání by mělo přijít ještě před tím, než vlasy namočíte. No a na úplný závěr vlasy osušte – šetrně a jemně. Ideálně bavlněným tričkem. Žádné prudké tření ručníkem nebo divoké ždímání. 

Extra péče

Během mise „dlouhé vlasy“ je ideální čas přidat do svého arzenálu nové vyživující a hydratační přípravky. Především pak ty před a po mytí. Před mytím do vlasů naneste buď trochu oleje, kondicionéru, nebo masky. Ty vlasy chrání během mytí před zbytečným vysoušením. Po něm je pak čas na bezoplachové péče. Kondicionér, sérum a trocha oleje do konečků, aby zůstaly vyživené. Tyto produkty pomáhají podpořit elasticitu vlasů a zanechávají je dlouhodobě zdravé. 

A dost

Vlasy by teď měly být maximálně spokojené. A proto je nejlepší je nijak nenahněvat. To znamená žádné sahání na konečky stokrát denně, žádné tahání, trhání, tření ani přílišné kartáčování. Co nejvíce to půjde, vynechte také žehličky, kulmy a další úpravy teplem. Snažte se na vlasy vyvíjet co nejmenší zátěž a omezte také účesy vyžadující příliš velký tlak jako utažený drdol nebo vysoký culík. Teď je chvíle nechat vlasy žít vlastním životem. Ať už jsou rovné jako hřebíky, kudrnaté až běda, nebo neposlušně vlnité.

Když nůžky, tak jemně

Přestože toužíte po vlasech do poloviny zad, neměla byste se bát občas zastřihnout konečky. I když se může zdát, že každý centimetr je vzácný, na kráse vlasů se i ten jeden centimetr suchých a roztřepených konečků může negativně podepsat. Především jim ubere na kráse. Zastřihávání konečků by se mělo správně provádět každých osm týdnů. Není to ale neměnné pravidlo, záleží na vás. Stejně tak jako to, kolik centimetrů chcete obětovat. V salonu žádejte jen lehké „oprášení“ (dusting). Touto technikou se zastřihne jen to nejnutnější a délka vlasů neutrpí. 

Pozor na fyzické poškození

Může se to zdát jako nepodstatná maličkost, ale i drobná, a častá, fyzická poškození dokáží vlasům ubrat i několik centimetrů. Pokud vaše vlasy stále zůstávají na jedné stejné délce, všímejte si, zda je nevystavujete opakovaně stejnému fyzickému poškozování. Tím může být například culík stále na jednom místě, příliš utažená gumička nebo špatné česání či kartáčování. Pozor si dejte třeba i na to, zda se vám vlasy nechytají pod ucha kabelek. Pokud se vám to stane několikrát za den a vy vlasy pokaždé neopatrně vytáhnete, můžete si způsobit další zlámané a potrhané konečky. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu