Nový beaty pomocník, bez kterého to nepůjde: Konjaková houbička

Není houba jako houba. Svět krásy sice blázní po kosmetických přípravcích s obsahem hub, co ale zkusit ty konjakové, které umí s pletí zázraky?
Tereza Spilková
——
27. dubna 2022

Foto: Getty Images

Slovo houba se v beauty světě skloňuje již nějaké to léto. Nejprve to byly blendery a další „sponges“, kterými všechny kosmetické vloggerky neomylně nanášely a vklepávaly dokonale narýsované kontury. Kdo v ruce nedržel růžové vajíčko, nemohl se považovat za make-up experta. Později žezlo převzaly houby a mushroom skincare, která je stále velkým hitem, a zdá se, že je zatím na svém začátku a potenciál tohoto směru teprve naplno objevíme. Vyplatí se ji vyzkoušet i v jejích dalších podobách a s novou funkcí – na čištění pleti. Často přezdívaná jako zázračná čisticí houba, kořen rostliny konjak, která se vyskytuje v Asii, přebírá žezlo nové kouzelné beauty pomůcky, jež nesmí chybět v žádné koupelně. Věřte, stojí za vyzkoušení.

Otázka udržitelnosti je stále významná a svět krásy jí jde naproti. Šetrná péče o pleť si navíc žádá nové způsoby, jak na to. I odličování a čištění pleti se pomalu proměňuje a jde směrem k jednoduchosti. Minimální pěnivost, bez parfemace, a ještě k tomu tak, aby nebylo potřeba žádných tamponků ani ubrousků. Přesně v tuto chvíli přichází na řadu houbičky, které dokáží maximálně šetrně nejen očistit pleť od nečistot z celého dne, ale také zbavit tvář suché a staré kůže. Proč a jak vyzkoušet konjakovou houbičku?

O co přesně jde?

Pórovitý kořen konjak najdete také pod názvem glucomannan. V kosmetice a pro péči o pleť se používá teprve krátce. Původně se tento jedlý základ Zmijovce indického požíval v potravinářském průmyslu. Kromě řady zdraví prospěšných látek přinášel do jídelníčku také benefity při hubnutí. Rychle nasytí a je skvělý jako příloha téměř ke všemu. 

Jak ho použít v beauty rutině?

Konjakových houbiček dnes na trhu najdete celou řadu. Společné mají to, že všechny, nečekaně, obsahují konjak. Liší se barvou, tvary a také přidanými ingrediencemi. Právě barva může mnoho napovědět ohledně složení. Zelená s výtažky ze zeleného čaje, černá s uhlím, růžová s růžovým jílem. Každá je přitom vhodná pro jiný typ pleti a k jinému účelu. Všechny se ale používají především k šetrné očistě a exfoliaci pleti, přidané ingredience jen poskytují další benefity. V podstatě ji můžete použít samostatně, jen s vodou a bez dalších přípravků.

Jakou zvolit?

Na citlivou pleť, která špatně snáší abrazivní částice, je nejlepší vybrat tu obyčejnou. Černá a šedá s aktivním uhlím je vhodná pro péči o mastnou pleť se sklony k akné. Dokáže absorbovat přebytečnou mastnotu a detoxikovat kůži. Zelený čaj je na osvěžení, červený jíl pro hydrataci a růžový zase na projasnění pleti. Na trhu je celá řada druhů, které můžete vyzkoušet a střídat. 

Jak ji používat?

Houbičku nejprve namočte do vlažné vody a nechte čtvrt hodiny nasát vodu. Tím se zvětší a bude jemnější. Až nabyde do plné velikosti, můžete začít s čištěním. Zda použijete konjak samostatně, nebo přidáte i čisticí přípravek, je jen na vás. Obličej následně jemně masírujte krouživými pohyby od středu tváře směrem ven. Netlačte, ani pleť příliš nedřete. Tvář má být po použití prokrvená a probuzená, ne červená a podrážděná. Tento postup můžete opakovat každý den. 

Na co pozor?

Jako každá jiná houba se i ta konjaková musí jednou za čas vyměnit. Při každodenním používání vydrží 4 týdny. Dejte si ale pozor, jak a kde ji skladujete. Pokud ji necháváte na vlhkém místě, mohly by se v ní hodně rychle začít množit bakterie, a to by vaší pleti mohlo spíše uškodit. Po použití z ní vymačkejte všechnu tekutinu a jednou za týden ji pro jistotu spařte horkou vodou. Vždy ji nechte dobře proschnout, a kdybyste měla pocit, že není úplně fresh, raději s ní rovnou do koše. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu