Ledová péče o pleť jako lék na všechno

Je led zázračnou ingrediencí v péči o pleť?
Tereza Spilková
——
1. prosince 2021

Foto: Shutterstock

Je to stále ta stejná písnička. Vypnutá, hladká a prokrvená pleť, výrazné rysy, neviditelné póry. Tak přesně k takové pleti míří všechny naše modlitby. Cíl je tedy jasný. Cest je ale tolik, že není jisté, kudy se vydat. A co hůř, stále vznikají nové a nové. No a my je samozřejmě toužíme vyzkoušet. Vždyť přece pár kroků nikomu neuškodí, hlavně se neztratit nebo po nevyšlapaných pěšinách nedojít tak daleko, že nebude návratu. Zkrátka, zkusit se má vše, ale opatrně. 

Trend v péči o pleť, který je nenáročný, nenákladný a za jeho zkoušku opravdu nic nedáte, se jmenuje ice facial. Využívá, jak název napovídá, chlazení, tedy led a vše studené, co váš obličej prozáří, projasní a uzdraví. Kryoterapie a koupání v ledu se během prvních vln covidové pandemie staly jakýmsi lékem na vše. Jedním z vedlejších efektů chladu je kromě zlepšení zdraví také krásná a zdravá kůže a pleť. A tak se nyní svět krásy k ledu obrací jako k zázračné univerzální ingredienci.  

Proč?  

Supermodelky si obličej do ledu máčejí již roky. Led dokáže vypnout pleť, způsobit efekt rychlé procházky venku, zlepšit prokrvení, odvést přebytečnou vodu z tváře a také umí zchladit záněty a uklidnit nepříjemné pupínky. Stačí miska vody s ledem a vaše tvář doslova ožije. „Skin icing” je populární a není divu. 

Čím? 

Pro domácí ošetření můžete zkusit speciální kryo přístroje, nebo třeba jen gelovou chladicí masku. Můžete si též nachladit všechny své oblíbené nástroje od gua sha přes jade roller až po speciální masážní nástroje na pleť. Nejsnažším způsobem ale stále zůstávají obyčejné kuchyňské lžíce vytažené z mrazáku nebo pouhopouhé kostky ledu. 

Jak? 

Nejprve na obličej naneste sérum, nebo chladný krém a pak nachlazenými přístroji přejíždějte po pleti směrem od středu ven, dokud nepocítíte zlepšení. Co se týče ranního použití ledu, můžete čerstvě očištěný obličej na chvíli ponořit do mísy s ledovou vodou a ledem a chvíli čekat, ale jen tak dlouho, jak vám to bude příjemné. Nebo jednoduše vezměte kostku ledu a jemně s ní po obličeji přejíždějte. 

Na co pozor? 

I dobře míněná snaha může vést k nepříjemnostem. Dejte si proto pozor, abyste to s ledem nepřehnala. Obezřetnost je třeba především u ledové vody a kostky ledu. Ty můžou uškodit především jemné a citlivé pokožce, například v oblasti očního okolí. Přílišný chlad může způsobit popraskání kapilár či omrzliny. A to především při přímém kontaktu ledu s kůží. I proto opatrně, nic se nemá přehánět. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu