Jitka Schneiderová: Střídmost je důležitá ve všem

O tom, že drobné kroky mohou mít velký vliv, o tom, že zrání přináší velkou úlevu, a o tom, že posilování vděčnosti je důležité stejně jako jóga, mluví herečka Jitka Schneiderová.
Redakce
——
26. května 2023

Čím teď žijete?

Každodenními jednotlivostmi, třeba tím, že mě zítra čeká večeře s kamarádkami, se kterými jsem se dlouho neviděla, a pak představením Absolvent, ve kterém hraju i se svou dcerou Sofií. V životě je důležité najít si maličkosti, které nás těší, a uvědomovat si vděčnost. Nedávno jste oslavila padesáté narozeniny.

Vnímáte tento věk jako nějaký mezník?

Týden před samotnými narozeninami jsem si v sobě udělala malou rekapitulaci. Přemýšlela jsem nad tím, co všechno jsem zažila, a uvědomila jsem si přitom, že můj život je v zásadě pestrý a pěkný. Základní atributy mého života jsou naprosto v pořádku. Mám báječnou dceru – která mi zrovna volá, rodinu, mám pár neuvěřitelných přátel a práci, která mě baví. Cítím se šťastně.

V čem je to teď lepší než dřív?

S věkem přichází vědomí, že není potřeba si toho už tolik dokazovat. Když někde nechcete být, tak tam nejdete, nemusíte na všechno říkat ano. Čas, který mám, ráda věnuji sobě. Směřuji svou energii k tomu, abych měla hezké stáří. A cítím, že se ještě potřebuji někam posunout. Snad mě čeká i nějaký jiný druh práce.

Co vás láká?

Všechno... Ráda bych nebyla tak závislá na herecké profesi. Chtěla bych v budoucnosti mít svůj vlastní projekt. Pro herečky je to složité, naše velké téma je zrání. Ale věřím, že když o sebe pečujeme, jde to lépe. Když mi bylo dvacet, moje starší herecké kolegyně mi radily, jak je důležité se o sebe pravidelně a systematicky starat, protože vlak jede rychle. A že když se na to vykašlu, za dvacet let to budu těžko dohánět. Tuhle radu do života jsem si vzala k srdci.

Jak o sebe tedy pečujete?

Jsem ambasadorkou značky Heleny Rubinstein a její produkty jsou opravdu skvělé. Mohu to tvrdit se svými dlouholetými zkušenostmi, jsem totiž velký „mazač“ a vyzkoušela jsem ledacos. Po čtvrt roce s péčí Heleny Rubinstein mám pleť krásně vyživenou, drží jí kontury. Baví mě i rituály, které značka doporučuje, třeba každodenní masáž při aplikaci krémů a séra.

Jaké produkty od Heleny Rubinstein jsou vaše nejoblíbenější?

Na den jsem si oblíbila produkty z anti-age a rozjasňující řady Prodigy Cellglow. Na noc je fantastická řada Re-Plasty, která je také anti--age a navíc řeší nedokonalosti. Revitalizační noční krém je bestseller a skvěle funguje v kombinaci s obnovujícím sérem proti vráskám Profiller. Mám také moc ráda obnovující masku Face Wrap.

Jak konkrétně vypadá vaše každodenní beauty rutina?

Vždy se dobře odlíčím, používám k tomu krémovou pěnu Care in Foam, následně dočistím obličej a krk pleťovým tonikem Care in Lotion, nanesu sérum a následně, když je to na noc, použiji krém kolem očí Powercell Skinmunity. Potom v dlaních zahřeju noční krém Re-Plasty Age Recovery Night a nanesu jej na obličej masážním způsobem, který mě naučila kosmetička Jana. I když krémy nejsou všechno. Pokud tělo neprokrvujete sportem, dobře nejíte a neužíváte doplňky stravy, a pokud nechodíte na zajímavé výlety a nezažíváte vjemy, které vám dělají dobře na duši, sebelepší krém to nespasí. Jde o celý komplex životního stylu.

Co jíte – a co nejíte?

Jím všechno a jím ráda. Jenom s mírou. A když to jeden den přeženu, tak druhý den uberu. Je to vlastně úplně jednoduché. Střídmost je důležitá ve všem.

Top 3 produkty (shora): Denní sérum Powercell Skinmunity Serum, 50 ml, 4390 Kč; intenzivní regenerační sérum Prodigy Cellglow Concentrate, 100 ml, 11 580 Kč; noční krém Re-Plasty Age Recovery Night Cream, 50 ml, 10 960 Kč; vše Helena Rubinstein, k dostání v sítích Sephora a Marionnaud SK. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu