Celebrity s nejkrásnějším obočím plus tipy, jak jej docílit

Dokonale tvarované, husté a zkrátka hvězdné obočí můžeme některým slavným dámám jen závidět. A také se inspirovat!
Yelyzaveta Topukh
——
18. května 2023

Getty Images

Obočí dokáže během mžiku definovat náladu ženy a právem se tak považuje za jednu z nejvýraznějších částí obličeje. Jak dosáhnout toho nejkrásnějšího a zároveň nejvíce přirozeného tvaru a které hvězdy se jím mohou pochlubit?

Audrey Hepburn

Audrey se jednou přiznala, že si nikdy netrhala obočí. Její výrazný tvar jí fashion i beauty guruové záviděli po celá léta. Stojí však za zmínku, že téměř rovné obočí, jaké měla Hepburn, nebude slušet každému: je vhodné mít stejně vysoké lícní kosti a výraznou bradu, jako měla herečka, jinak takové obočí zatíží image a působí drsněji.

Jak si vytvořit stejné obočí: Chcete-li mít okraje obočí rovné jako hollywoodská hvězda zlatého věku, použijte plastovou kartičku jako pravítko. Tmavým matným stínem prohlubte barvu pomocí zúženého štětečku a poté chloupky pečlivě pročešte – tón by měl být jednotný.

Emilia Clarke

Clarke vzpomíná, že si v dětství z jejího vzhledu často dělali legraci. Ale hereččina matka své dceři přísně zakazovala, aby s obočím cokoli dělala – naopak ji nutila o něj pečovat, česat ho a mazat vazelínou. Dnes může být Emilia své matce za péči vděčná: celý svět si Clarke zamiloval pro otevřenost, spontánnost a především pro její přirozenou krásu.

Jak si udělat takové obočí: Chcete-li si ozdobit obličej mírně klenutým obočím jako Emilia, přidejte barvu tužkou nebo stínem, pak chloupky lehce vyčešte a zajistěte bezbarvým gelem.

Anne Hathaway

Anne má obočí jako od umělce: čisté, půvabně klenuté a skvěle husté. Podtrhuje hereččinu výraznou krásu, zvýrazňuje všechny rysy jejího obličeje a ladí s krátkými sestřihy, které herečka miluje. Anne Hathaway pečlivě sleduje tvar svého obočí a udržuje ho bez ohledu na módní trendy.

Jak si vytvořit stejné obočí: Chcete-li vytvořit takovou linii obočí, vytrhejte chloupky v horní a dolní části, čímž dosáhnete ostrého ohraničení, a šířku u můstku obočí trochu zmenšete. Pokud jsou okraje obočí dokonalé, ale chybí jim hustota, není to problém – líčení může pomoci nastavit správné akcenty. Pokud obočí postrádá hloubku, doplňte ji stíny nebo tužkou.

Lily Collins

Hvězda filmu Emily v Paříži zaujala fanoušky nejen svým hereckým talentem, ale také přirozeně dokonalým obočím. Herečka si obočí upravuje jen mírně: odstraňuje přebytečné chloupky, nechává je husté a dostatečně blízko k hřbetu nosu. Lily Collins má klasické obočí – žádné vysoké křivky ani ostré špičky. Jejich sytou barvu ještě zvýrazňuje tmavou tužkou. 

Jak si vytvořit stejné obočí: Chcete-li dosáhnout stejně působivé krásy, použijte řasenku nebo stíny. Šířku zvýrazněte vyčesáváním chloupků směrem nahoru, začněte u můstku. A nezapomínejte na úpravu obočí: pravidelně na něj nanášejte jakýkoli kosmetický olej – například ricinový, lopuchový nebo lněný. Nechte jej působit přes noc a ráno smyjte.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu