Je dvojí čištění vhodné i pro vaši pleť?

Říká se, že méně je více. Někdy to ale rozhodně nemusí platit.
Tereza Spilková
——
20. prosince 2021

Foto: Shutterstock

Hlavně hodně čistit a ještě více hydratovat. Tak bychom měli o naši pleť pečovat, aby byla zdravá a spokojená. S obojím se to ale během let hodně měnilo. Jednou jsme čistili málo, potom zase moc, jeden měsíc za našimi ucpanými póry stálo příliš mnoho krému, ten další zase jeho nedostatek. Data ohledně zdravé pokožky se však v posledních letech (stejně jako další informace) šíří mnohem rychleji, a tak začínají odborníci docházet k jednotným závěrům. A zdá se, že i v tak roztříštěném světě, jakým beauty průmysl je, se začíná tvořit konsenzus. Univerzální návod stále neexistuje a pro každou tvář je tu stále jiný, unikátní recept na krásu, základy jsou už ale téměř všude stejné. A mít zvládnuté ty nejzákladnější kroky je pro dokonalou pleť důležité. 

Jedním z takových kroků je i dvojité čištění. I to má ovšem svá pravidla. Proč je důležité pleť čistit dvakrát a jak na to? 

O co se jedná?

Double cleansing je technika, která zahrnuje dva přípravky na čištění pleti použité po sobě. Má z pleti odstranit všechny nečistoty, aniž by pleť zbavovala důležité ochranné vrstvy a přirozených olejů. I když by se tak mohlo zdát, že je to ten nejlepší způsob, jak pleť přesušit a poničit, pokud se dvojité čištění provádí správně, očistíte pleť jen o to nechtěné a to dobré zůstane. Původ má tato technika v Japonsku – Geishy si prý takto odstraňovaly typicky bílý make-up. 

Proč to vyzkoušet? 

Díky dvojitému čištění bude pleť svěží, bude lépe dýchat a snáze absorbovat živiny a přípravky péče o pleť. Technika dvojitého čištění je vhodná téměř pro všechny typy pleti. Dva jemné a šetrné cleansery jsou lepší než jeden příliš silný. I proto je dvojité čištění vhodné pro ty s mastnou pletí, sklony k akné (dokáže totiž účinně odstranit bakterie) i pro každého, kdo nosí silné líčení. 

Jaké produkty zvolit?

Double cleansing se skládá ze dvou kroků. Ten první by měl zahrnovat přípravek na bázi oleje. Právě olej nejlépe rozpouští všechno mastné, co se na pleť za den dostane. Make-up, krém s ochranným faktorem, maz i nečistoty z okolí. Druhý krok obsahuje přípravek na bázi vody. Gelové čističe, emulze nebo mléka mají z pleti odstranit další vrstvu nečistot, například pot. Hledejte produkty s neutrálním pH okolo 5 a vyhněte se sulfátům a parfemaci. 

Jak na to?

První krok, tedy olejový čistič byste měli do pleti vmasírovat pomocí konečků prstů a dlaní. Masírujte krouživými pohyby klidně i celou minutu. Nevynechejte ani oblast očí. Oleje dokáží odstranit i ten nejodolnější oční make-up. Potom pleť opláchněte vlažnou vodou, nebo ji otřete vlhkým ručníkem. Poté vezměte malé množství čističe na vodní bázi a naneste ho na ještě vlhou pleť. Opět masírujte krouživými pohyby a poté důkladně opláchněte. 

Na co pozor?

Double cleansing je možné praktikovat každý den. Především pokud nosíte make-up. Jestliže ale budete mít dny, kdy pleť necháte dýchat a make-up a krém s SPF vynecháte, stačí jen jednoduché čištění, abyste pleť nepřesušila. Pozor si dejte také na to, abyste nepoužívala příliš agresivní přípravky, které by v kombinaci nemusely správně fungovat. Vždy hledejte jemné, šetrné a bez zbytečné chemie. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu