Jak na správné vlny?

Vytvarovat kadeře tak, aby vašemu obličeji lichotily, chce ty správné nástroje, pevnou ruku a trochu důvtipu.
Martina Polachová
——
10. ledna 2022

Foto: Getty Images

Snažit se napodobit instagramové messy vlny, nebo naopak ty smyslné, glamour, není jen tak, to už nejspíš víte. Pokud totiž neznáte pravidla natáčení vlasů a nejste s kulmou „jedna ruka“, čeká vás nejprve trénink. Navíc; požadovaný výsledný efekt je věc jedna, ale styl, který sedne a zalichotí právě vaší tváři, věc druhá.

Správným směrem

Začněme upozorněním, že při natáčení vlasů není vysloveně nutné stát před zrcadlem, jelikož stranově převrácený odraz vše zbytečně komplikuje. Držte se v jeho blízkosti, ale spíše pro průběžnou kontrolu. 

Dále záleží, který styling upřednostňujete – zdali uhlazený, nebo rozcuchaný. Už v této fázi totiž nastává rozdíl v postupu tvarování. U klasických loken se kulma (případně žehlička) drží svisle u hlavy a prameny se směrují od obličeje dozadu. Do stejného směru se pak točí i zbytek hřívy. Jakmile se totiž v závěru rozčeše, pramínky se krásně propojí. Pro messy vlny platí, že se nástroj přikládá k hlavě vodorovně a konce pramenů se netvarují, nechávají se volné. Postupuje se při tom po patrech, a pokud má mít účes objem, je třeba střídat směry natáčení. Tedy v jednom patře nahoru, ve druhém dolů. Vlny musí jít jednoduše proti sobě, aby se nespojily, ale vytvořily žádoucí rozcuch.

V rovnováze

Alchymie spočívá i v tom, kde začít natáčet. Chcete-li maximálně navýšit objem, začněte zhruba od úrovně uší. Potřebujete-li nepatrně vylepšit tvar nebo disproporce obličeje, natáčejte v případě kulaté či trojúhelníkové tváře až od spodní čelisti a níže. Hodně úzkou tvář srovnejte vlnami klidně od úrovně obočí podél celého obličeje.

Rozčísněte to

Glamour lokny nakonec rozčešte plochým kartáčem, popřípadě do délek naneste olejíček pro lesk a výsledek zafixujte lakem. U messy looku zase pracujte jen s pomocí prstů, kterými jednotlivé prameny od konečků směrem k hlavě „roztaháte“. Získají tím na objemu a pohybu. Ve finále účes poprašte slaným, nebo jiným texturizačním sprejem, čímž se střapatý vzhled přirozeně podpoří. Mimochodem, stylingové produkty nechte vždy (až na ty, které se používají do vlhkých vlasů) až nakonec.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu