Hair trendy z přehlídkových mol

Wet look, efekt „včerejších“ vlasů, hladké účesy a nízké culíky jsou hlavními trendy pro nadcházející rok 2023. Dobrou zprávou je, že k tomu nejsou potřeba žádná drastická opatření.
Yelyzaveta Topukh
——
1. prosince 2022

Foto: Imaxtree

Vlasové trendy jsou velkou výjimkou mezi trendy – na rozdíl od těch v líčení či manikúře je složitější se pro ně rozhodnout. Už jenom proto, že na první pohled jednoduchý módní účes z přehlídkového mola vám prostě nemusí slušet a přebarvení vlasů do trendy neonových odstínů neodráží image podnikatelky. Nyní však můžete v klidu vydechnout, protože všechny nadcházející vlasové trendy 2023 jsou univerzální a doplňují se navzájem.

„Wet effect“

Styling à la mokré vlasy se objevil letos na mnoha přehlídkách, přičemž tento „wet effect“ byl aplikován jak na krátkých střizích (u Driese Van Notena), tak i na dlouhých (ledabyle tvarovaný na show Victorie Beckham). Můžete jít ještě dál a vytvořit efekt mokrých vlasů podle Off-White nebo Proenzy Schouler – jako byste si po sprše rozčesali vlasy a vyrazili rovnou do světa.

Copánky

Je čas vrátit se do dětství a zaplést si vlasy na rande a do práce. Čím unikátnější copánky, tím lépe: afroamerické copánky jako na přehlídkách Bottega Veneta či Saint Laurent nebo třeba malé copánky jako u modelů Dior a Louis Vuitton. Zlatým pravidlem je nosit copánky, které nejlépe podtrhují vaši tvář. Za pozornost stojí zejména copánky u Toma Forda – pevné na hlavně a zamotané do objemu.

Boční pěšinka

Na přehlídkách spring/summer 2023 byl nově interpretován „side styling“, který jako použily snad všechny módní domy. Boční pěšinka Loewe je na krátkých vlasech překvapivě elegantní; pokud máte dlouhé vlasy, nechte se inspirovat Erdem nebo Saint Laurent. Pro rok 2023 je možné kombinovat dva vlasové trendy, jako to udělala Chloé – efekt mokrých vlasů a pěšinka na stranu.

Rovná pěšinka 

Nikoho nepřekvapí, že se hladký účes opět objevil opět na přehlídkových modelech Dolce & Gabbana a Bottega Veneta. Na slavnostní příležitost je ideální účes od Caroliny Herrery a na pracovní schůzky a office dny můžete zvolit look od Prady. Ralph Lauren a Chanel se mohou na první pohled zdát bláznivě jednoduché, ale není tomu tak! Učesat vlasy do dokonalého, přirozeného lesku je náročné.

Efekt „včerejších“ vlasů

Už několik sezón neopouští módní přehlídky tento styl, a my chápeme proč – je geniálně jednoduchý a přitom působí elegantně. Jsou stejně pohodlnou a rafinované jako kombinace obleku s teniskami. Acne a Zimmermann dosáhli vzhledu „včerejších“ vlasů s rozpuštěnými, lehce natočenými vlnami. Blumarine šel ještě dál, stylisté upletli modelkám malé dětské copánky, které působily romanticky.

Nízký culík

Stažení vlasů do culíku je oblíbený účes všech dívek. Existují však určité nuance, jak z domácího culíku vytvořit stylový účes. Chanel navrhuje nízký culík se sponou, která opět nabírá na popularitě. Dior nás nabádá vzpomenout si na školní léta a udělat si dva nízké culíky, ale již bez mašlí a světlých gumiček. Saint Laurent a Giambattista Valli kombinují nízký culík s mokrým vzhledem a efektem včerejších vlasů.

Účesy ze 70., 80. a 00. let 

Pokud však toužíte po výrazné změně, inspirujte se pestrými styly minulých desetiletí a věnujte zvláštní pozornost účesům ze 70. let, barvám 80. let a atmosféře let 00. Krása modelů Halpern je na běžný vzhled dost teatrální, ale růžové vlasy a objemný styling jsou zkrátka dokonalá intepretace moderního retra. Prabal Gurung oživil nejmódnější účes 70. let, ale zelený odstín není každému po chuti. Nejjednodušší způsob, jak zopakovat ikonický look Paris Hilton z roku 2000, bylo obléknout si ho u Versace.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu