Chcete na jaro/léto 2022 vlasovou změnu? Zkuste vsadit na trendy měděnou

Určitě jste ji už viděli na několika celebritách, včetně ikonických IT girls Gigi Hadid, Kendall Jenner nebo Sophie Turner. Jestli na novou sezonu toužíte po změně své hřívy, volba barvy je jasná – měděná. A vybírat můžete hned z několika odstínů.
Lucie Švábenská
——
31. března 2022

Foto: Getty Images

S jarem nepřicházejí pouze nové fashion trendy, ale také celkové nutkání po nějaké změně. Ta se může týkat mnoha věcí, na řadu se však často dostávají vlasy, u kterých můžete dát twist stylingu, délce, střihu nebo jít třeba do nové barvičky. Blond, hnědá, červená a černá jsou klasiky, které v ulicích běžně vidíte během celého roku. S teplejším ročním obdobím se ovšem nabízí něco trochu jiného, odlišného. Nemusí to být nutně růžové, modré nebo třeba fialové odstíny. Zkuste něco přirozenějšího, i když stále jiného, zajímavého a šik. Aktuálně vládnou odstíny sexy měděné, ve které budete provokativní i elegantní. Je jich mnoho, vybere si proto každý. Ať už máte aktuálně tmavé, či světlé vlasy, ať už toužíte po změně velké, či decentní.

Základ je najít ten správný odstín. Který je ten váš? 

Důležité je najít takové zbarvení, které vám bude naprosto sedět. Vyhněte se proto situaci, kdy si slepě najdete hezký obrázek a toho budete chtít docílit. Málokdy bude totiž výsledek vypadat stejně. Nejenže záleží na hustotě vlasů, ale také na jejich délce, střihu a typu... Okolností, které by měly konečné rozhodnutí ovlivnit, je mnoho a nejlépe vám poradí odborník. Vydejte se tedy (klidně i s fotkou) do svého kadeřnictví, kde se dozvíte nejen upřímný a profesionální názor, ale také se zde postarají o to, že si vlasy touto změnou omylem nezničíte.

Podle pleti: 

Jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru odstínu je typ pleti. Jak řekl Josh Wood, kolorista vlasů světových celebrit, britskému Harper’s Bazaaru: „Měděná je jedna z nejvíce slušivých barev a sedí mnoha druhům kůže. Navíc je výrazná a zároveň působí stále přirozeně.“ Pozor ale, nejedná se pouze o to, zda máte bledou, nebo tmavší pokožku, zaměřte se také na její podtóny.

Pro bledou pleť: růžové, zlatavé a přímo měděné tóny

Pro olivovou pleť: švestkové tóny nebo odstíny lesních plodů

Pro tmavou pleť: višňové a vínové tóny

Pro přirozenou blond: zářivě měděné tóny

Zohlednění aktuální barvy vlasů: 

Kromě odstínu kůže berte v potaz také svou aktuální barvu. Dejte pozor na to, abyste si vlasy nezničila extrémem (jako jít z černé na blond) a uvažujte, čeho reálně můžete dosáhnout. Jestliže se aktuálně nacházíte v oblasti blond, zkuste nejprve například jemný jahodovo-měděný podtón, který vás změní, ale jen decentně. Velmi trendy je barva až do zrzavých či červených odstínů. Brunetky mohou jít cestou červeno-růžových odlesků, které budou krásně zářit především na sluníčku. 

Poslední detaily: 

Jako poslední může vaše rozhodnutí změnit také styl, ve kterém se oblékáte a líčíte. Jak chcete působit na své okolí? Elegantně? Drsně? Sexy? Někdy tak a někdy tak? 

Inspirujte se osobnostmi, které tomuto trendu již propadly

Jak tomu tak bývá, vše začaly influencerky, celebrity a seriálové hrdinky. Mezi ženami, které měly v tomto směru hlavní slovo, je například herečka Anya Taylor-Joy z netflixového seriálu The Queen’s Gambit, který se stal okamžitě hitem. Následovala modelka Gigi Hadid, která svou měděnou až červenou barvu představila například na posledním Met Gala (které nás mimochodem již brzy opět čeká). Pozadu nezůstala ani jedna z jejích blízkých přítelkyň Kendall Jenner, jež svou změnou překvapila během posledního milánského fashion weeku. Před ní jsme se mohli rovněž inspirovat u královny červených koberců Zendayi nebo hvězdy seriálu Hra o trůny Sophie Turner. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu