Beauty trendy pro rok 2022

Co bude hýbat světem krásy v roce 2022?
Tereza Spilková
——
10. ledna 2022

Foto: Shutterstock

Trendy v kráse se netýkají jen toho, jaké linky či odstín rtěnky budeme kupovat ve velkém. Rok 2022 bude zlomem a svět krásy se vydá objevovat dosud neprobádané krajiny péče o duši a pod svá křídla pojme i nové pojmy z oblasti zdraví a rituály wellness. Příští roky, rokem 2022 počínaje, budeme hledat hlavně přirozenost, jednoduchost, klid a opravdovou čistotu v kráse. 

Jak bude vypadat krása v příštích měsících a letech? 

Extra péče

Začala se vaše beauty polička během posledních měsíců nebezpečně rozšiřovat? I vy, zarytý beauty minimalista, najednou máte sérum s niacinamidem i denní krém s vitamínem C, krém na oči a v lednici sbírku jednorázových pleťových masek? Pak potvrzujete jeden z největších beauty trendů roku 2022 – boom péče o pleť. Najednou nám není líto utratit trochu více za kvalitní péči, kosmetická ošetření a pravidelnou návštěvu salonu. Starat se o svoji pleť ještě nikdy nebylo tak důležité jako v době roušek, respirátorů a inflace stresu. Ani v příštích měsících, kdy se chystá velké zdražování, nám nebude líto si za kvalitní péči připlatit

Přirozená barva vlasů

Zapomeňte na dokonalou platinu, ostré ombré nebo pravidelné a nezbytné návštěvy u kadeřníka. Uzavřená kadeřnictví, nepovedené domácí barvení a dlouhé čekání na termíny nám ukázaly, že je možná čas vrátit se k nenáročné přirozenosti. Blond je navíc prý pro generaci Z absolutně mimo. Teď se budou nosit přirozené, nízkoúdržbové a zdravé kadeře. Nechte si svou přirozenou barvu, ať už je jakákoliv, nebo zkuste některou z technik barvení, která při odrůstání vypadá přirozeně a dá vám více času mezi barveními. Inspirujte se třeba u Hailey Bieber, která svoji dokonalou blond nechala trochu odrůst a ztmavnout. V salonu chtějte obrácenou balayage.

Woke up like this

S Bellou Hadid v čele tohoto beauty trendu je jasné, že nebude dlouho trvat a look „jako kdybych právě vstala“ bude hýbat celým beauty průmyslem. Tahle přirozenost ale není jen otázkou kvalitního spánku a dokonalé péče o pleť. Tady se přírodě může trochu pomoct. Nabarvené řasy a obočí, permanentní pigment ve rtech a dokonale vybělené zuby jsou těmi méně bolestnými způsoby, jak si k dokonalé přirozené kráse pomoci. I když se to na první pohled může zdát, že jsme konečně začali oslavovat svou přirozenost, i plastičtí chirurgové si nad tímto trendem budou mnout ruce. Možná se tak narodila, klidně to však může být práce šikovného odborníka. Proto při pohledu na podobné krásky nezoufejte, i přírodu je občas třeba lehce popostrčit. 

Stress free life

Stejně rychle jako první pandemická vlna a tvrdý lockdown přišlo jedno důležité zjištění. Permanentní stres a úzkost se opravdu výrazně projevují na našem zdraví a vzhledu. Kromě šoku nad dříve nepoznanou situací jsme před dvěma lety řešili i to, že se celý den nedokážeme probudit, soustředit, jsme napuchlí, máme kruhy pod očima, suchou pleť a bolavé celé tělo. Žít bez stresu je nový luxus, jaký bychom si ale měli umět dopřát všichni. Dnešní doba se nedá zvládat jinak než pomocí vnitřního klidu. Přirovnávat čekání na to, až se situace uklidní, s čekáním na Godota se zdá být čím dál více trefné. Ať už si koupíte knížku od otce moderní mindfulness Jona Kabata-Zinna, zásobíte se bylinkovými čaji, nebo raději investujete do permanentky na jógu, cíl bude jasný – naučit se uvědoměle a klidněji žít. Rok 2022 je startujícím rokem, kdy se svět krásy začne obracet stress free směrem. 

Rozšířená péče

Starat se o krásu zevnitř nemusí znamenat jen kultivaci duše. V roce 2022 se budeme o své nitro starat všelijak, od léčivých tinktur, CBD, proteinových shakeů až po vitamínové drinky. A vytouženým výsledkem našeho snažení bude zdravím zářící zevnějšek. Dokonale vysoustružená kombinace doplňků stravy je tak trochu 2021. Letos půjdeme dál. Všemožné rituály, krystaly, vonné esence a další se budou počítat jako součást světa krásy. 

Požadavek čistoty

Důležitou a zlomovou kauzou světa krásy bylo v loňském roce zjištění, že clean beauty je vlastně takový divoký zápas bez jasně daných pravidel a směrnic. Na vlně čistoty se tak mohl svézt téměř kdokoliv, a to i bez špetky čistého úmyslu či větší snahy. Počínaje letošním rokem budeme žádat jasná pravidla pro to, co je „čisté, a co se tak jen tváří ve jménu vyšších prodejů. Ptát se, informovat se a vědět. Značky snažící se jít cestou ekologie by se měly mít na pozoru, letos jim zákazníci jen tak něco neprominou. 

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu