6 způsobů, jak zvýšit účinek sheet masek

6 způsobů, jak zvýšit účinek sheet masek

Masáže, vlhký vzduch nebo extra dávka séra, to vše zaručí maximální efekt.
Yelyzaveta Topukh
——
31. srpna 2023

Foto: Getty Images

Jsou jednoduché na použití a praktické na cesty. Pro někoho jsou součástí pátečního „home spa“ a pro jiné jsou jediným účinným lékem na pleťovou kocovinu. Jak maximalizovat jejich efekt při každém použití?

Přidejte sérum

Všichni vědí, že by pleť měla být před aplikací sheet masky dokonale čistá a také „nahá“ – tedy žádný make-up, hydratační krém a dokonce ani opalovací krém. V závislosti na tom, jakou masku nanášíte, můžete její efekt umocnit sérem se stejným účinkem, tedy pokud si děláte peeling kyselinou mléčnou, přidejte pár kapek séra s kyselinou mléčnou. Nebo pro dvojitý efekt přidejte sérum hydratační, a to s kyselinou hyaluronovou nebo s ceramidy. Pakliže potřebujete maximum hydratace, osvěžte masku hydratačním sprejem, tonikem nebo termální vodou.

Eye patches 

I pokožka kolem očí potřebuje hydrataci, ale většina látkových masek se na tuto citlivou oblast nehodí. Proto neváhejte použít polštářky pod oči a poté položit sheet masku na ně. Pokud sheet maska oči částečně zakrývá, druhou možností je přiložit si pod oči bylinné čaje nebo okurku. A krásnou vůni budete mít jako bonus.

Koupel nebo hammam 

Sheet masky jsou praktické, protože je lze použít kdekoli a kdykoli: doma u počítače, v ložnici, u televize nebo v letadle. Nejlepšího účinku však dosáhnete, když je pleť uvolněná – tedy v teplém a vlhkém prostředí. Takového výsledku lze dosáhnout při horké relaxační koupeli nebo při návštěvě hammamu aka tureckých lázní.

Sledujte čas

Sheet masky se obvykle doporučuje držet na obličeji 15–20 minut. Věřte, že tato doba je zcela dostačující k tomu, aby do sebe pleť nasákla veškeré vitamíny a účinné látky. Proč zrovna tato doba? Tu doporučují výrobci s ohledem na vlastní studie, kterých se účastní sami klienti. Při delší aplikaci totiž maska vysychá a již ztrácí svou účinnost či dokonce způsobuje nepříjemný pocit. 

2 v 1

Abyste z masky využili maximum, můžete po deseti minutách obrátit strany, a využít ji tak do poslední kapky produktu. Často je druhá strana masky ještě vlhká a zbývá na ní část produktu.

Masáž

Masáž obličeje prsty, rollerem nebo gua sha kamenem přes sheet masku může zvýšit její účinnost. Anebo zvolte něco mezi ruční a přístrojovou masáží – a to polévkovou lžící, kterou dáte na 15–20 minut předem do ledničky. Masáž můžete prodloužit i po sundání masky, a dokonce rozetřít produkt i na krk a dekolt, na které není radno zapomínat.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu