5 zásad, díky kterým vlasy získají oslňující lesk

Objem, ohromující hustota, ba ani dokonalé probarvení vlasů nenahradí chybějící lesk.
Martina Polachová
——
26. října 2021

Foto: Shuterstock

Vedle atraktivity symbolizuje lesk kadeří především jejich zdraví a sílu. A tak není divu, že zrovna o takový výsledek usiluje většina žen. Jak jej docílit, když prameny odmítají poslouchat?

Předpokladem úspěchu jsou zastřižené konečky, které se netřepí ani nelámají. Ostatní okolnosti už máte v zásadě ve svých rukách. 

1. Pod vodou

První příležitost, kdy se dá na navýšení lesku začít pracovat, nastává už při mytí vlasů. Vedle adekvátně zvoleného šamponu a kondicionéru je důležitý také postup. Tzn. vlasy by se měly před namočením důkladně pročesat a postupně dvakrát umýt. Poprvé proto abyste kadeře zbavila nečistot a zbytků stylingových přípravků, a podruhé abyste délky patřičně opečovala. Kondicionér následně „otevřené“ délky uzavře a zajistí jim hladký povrch, předurčený k lesklému vzhledu.

2. Na suchu

Ještě než začnete vlasy prosoušet fénem, důkladně, ale bez mnutí je vymačkejte do ručníku a poté do nich naneste přípravek na ochranu před teplem. Foukání (ideálně nižší, nebo střední teplotou) je důležité hlavně z toho důvodu, aby nebyla ve vlhku vlasová pokožka. Protože jak známo, není-li v rovnováze pokožka hlavy, nejsou v kondici ani samotné vlasy. Prameny prosušte nejdříve u hlavy a v délkách, pak postupujte vždy po směru růstu. Využívejte k tomu kulatý kartáč, přes který kadeře krásně uhladíte. A tím i naleskujete…

3. Nový nášup

Pojistku vyššího lesku kadeří představuje také oživení barvy – buď z rukou kadeřníka, nebo s pomocí tónovací masky. U té záleží na doporučeném způsobu použití, ale zpravidla se nanáší po umytí a nechává se několik minut působit. Výsledkem po omytí, nanesení kondicionéru a vyfoukání do sucha je nejenom umocněný odstín vlasů, ale současně i lesk. 

4. Správné menu

Příznivý vliv v otázce lesku vykazuje také skladba stravy, díky které lze vlasům dodat výživu zevnitř. Zásluhy si připisují hlavně aminokyseliny, obsažené nejčastěji v oříškách nebo rybách, případně vitaminy B, C, E anebo vysloveně doplňky stravy zaměřené na zdraví, sílu a krásu vlasů. 

5. Na blacklistu jsou…

Ve své pečující rutině se naopak snažte minimalizovat tepelný styling s pomocí kulmy nebo žehličky. Příliš vysoké teploty narušují strukturu vlasů, takže když už potřebujete čas od času kadeře tvarovat, nevynechávejte jejich ochranu (např. ve spreji) a nepřekračujte teplotu 185 stupňů. V zájmu zachování lesku se také vyhýbejte suchým šamponům, jež zanechávají matný finiš, a pamatujte, že ani natupírované vlasy zrovna nezáří…

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu