Art

When in Karlovy Vary – prohlédněte si róby z červeného koberce Filmového festivalu

„Dámy a pánové, považujme 56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary za zahájený,“ pronesl Jiří Bartoška, čímž odstartoval devítidenní svátek kinematografie.
Oli Egler
——
1. července 2022

Foto: Profimedia

Galavečer tradičně patřil českým hvězdám, a na červeném koberci tak nesměly chybět přední české herečky jako Hana Vagnerová a Jenovéfa Boková, jejichž filmy Hranice lásky a Slovo budou bojovat v hlavní soutěži festivalu. Dorazily i Tereza Ramba, Jitka Schneiderová a Jana Plodková.

Hned první večer byl promítán snímek Superhrdinové včetně video pozdravu od režiséra Paola Genoveseho. Očekával se i příjezd herce, režiséra a scenáristy Lieva Schreibera, který nakonec červený koberec nestihl. Fanoušci jej však uvidí na festivalu již od soboty, kde se zároveň budou moci seznámit s jeho nadačním projektem Blue Check Ukraine. Schreiber se Karlových Varů vrací po osmnácti letech, kdy v roce 2004 představil karlovarskému publiku svůj režijní debut Everything Is Illuminated (Naprosto osvětleno) s Elijahem Woodem v hlavní roli. 

Tím však letošní seznam hollywoodských hostů nekončí. Festivalu se také zúčastní Geoffrey Rush, který 9. června převezme Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii, a Benicio Del Toro, který ten samý den převezme Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu