Art

Vydejte se za kulturou, divadla již lákají na svá představení

Vyrazte podpořit vaše oblíbené divadlo a užijte si opět plnohodnotný zážitek. Je z čeho vybírat!
Lucie Švábenská
——
4. června 2021

Foto: archiv divadla

Divadlo Na zábradlí

Tak trochu jiný zážitek, který spojuje pandemická online představení a ta klasická divadelní, nabízí v průběhu června (4., 5., 22., 23., 24. a 25. června) Divadlo Na zábradlí. Od 4. června, dnešního dne, máte možnost zažít takzvaný divadelní audiowalk, v rámci kterého vám bude představena netradiční inscenace Kleopatra. Co přesně očekávat? Skupina 8 lidí, složena z režisérů, dramaturgů a scénografů, připravila s herci divadla Na zábradlí zážitek, v rámci kterého se sice setkáte v divadle, ale dále budete se sluchátky pokračovat do historického centra Prahy a v různých lokacích potkáte herce, kteří vám vždy poodhalí další děj. Tím je procházka egyptským podsvětím, společně s Kleopatrou se setkáte s hlavními postavami jejího života. Díky tomu, že se ocitnete v ulicích, poznáte známá místa z jiné perspektivy a možná si všimnete věcí, které jste běžně přehlíželi. 

Premiéra Kleopatry není jediným lákadlem, které si Divadlo Na zábradlí v průběhu léta nachystalo pro své diváky. Kromě populárních repertoárových inscenací uvedených v domácím divadelním sále bude příležitost vidět tvorbu Divadla Na zábradlí ve Valdštejnské zahradě či v holešovickém šapito Azyl78. Intenzivně se připravuje také druhá letní premiéra – Ahoj vesmíre!, a to přímo pro exkluzivní prostor pražského Planetária ve Stromovce.

Více informací zde

Studio DVA

V úterý 1. června začal již 18. ročník Metropolitního léta hereckých osobností. Letní představení Studia DVA slibují především radost a také konečně společenská setkání a řekněme si upřímně, že obojí je třeba. Jestliže se nacházíte v Praze, tak kromě tradičního Vyšehradu můžete herce této scény vidět rovněž na Výstavišti v Holešovicích a nebo v prostředí kouzelného Libeňského zámečku. Poté se můžete vydat do romantické Tvrze Divice nedaleko Loun či do Vítězné u Dvora Králové. Program je pestrý, a tak je rozhodně z čeho vybírat, navíc po celé léto, až do 31. srpna. Kromě známých představení jako Můj báječný rozvod, Líbánky na Jadranu, Vysavač, Smolíkovi nebo Malý princ na vás také čekají dvě premiéry – Tři grácie z umakartu a Vše o mužích, a dokonce i koncerty pod širým nebem. Ze 150 inscenací si zkrátka vybere každý! 

Více informací zde

Vršovické divadlo MANA

Ani Vršovické divadlo MANA nezahálelo a připravilo si letní program plný skvělých představení, 3 premiéry, a navíc letos slaví devadesátiny! Vše otevře 22. června premiéra komedie MASH. Jedná se o divadelní adaptaci knihy, která byla základem všemi známého úspěšného seriálu. Je tedy zaručena jistá dávka vtipných dialogů a situací. Další premiérou divadla bude hra Víra! Láska! Naděje?, která má být symbolicky uvedena v den upálení Mistra Jana Husa 6. července. Letní premiéry završí Čapek a Olga, osudová romance v dramatické podobě. Kromě divadelních představení nás v červenci čeká také koncert Václava Neckáře pod širým nebem. 

Více informací zde

Divadlo Viola

Divadlo Viola vás zve na nové i léty prověřené inscenace jak na domovské scéně, tak pod širým nebem na festivalu Dejvice v Praze. Nejenže se budete moci zúčastnit 8 představení v jejich útulném hledišti, navíc se také divadlo zapojí do programu Letního festivalu divadla a hudby Dejvice, který se uskuteční na zahradě hotelu International Praha. Vše po nucené pauze otevírá dnes, 4. června, představení Rozmarné léto. Následně si pro vás připravili Novecento (Magické piáno), Hodně smíchu a pár slz, Volnost, rovnost, gastronomie a mnoho dalšího. 

Více informací zde

Divadlo Husa na provázku

Již 25. května se konala premiéra provázek.open neboli přehlídka představení pod širým nebem, a to s inscenací Setkání spiklenců. Plenérový prostor provázkovského dvora následně ožije nejen různými divadelními představeními, ale také 15 koncerty nezávislých hudebních interpretů. Návštěvníci se mohou těšit na výrazná jména alternativní scény, mezi která patří Amelie Siba, MC GEY, Mutanti hledaj východisko, Iva Bittová a další. Akce potrvá do 30. června.

Více informací zde

Národní divadlo v Brně

Pokud vám nevadí online představení a osobní kulturní zážitky s nimi stále plánujete kombinovat, neměla by vám uniknout činohra Národního divadla v Brně s názvem Racek. Pozor, ta se ale koná již zítra, v sobotu 5. června ve 20:00, a to na Filmnaživo.cz. Hra Racek změnila dějiny moderního divadla. Čechov v ní propletencem milostných a uměleckých tužeb vytváří obraz lidského utrpení na prahu 20. století. Na místě slavných činů a romantických hrdinů tu stojí bolesti moderního člověka. Všechna představení lze sledovat v reálném čase, tedy živě, a následně i v odložené sledovanosti.

Více informací zde

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu