Art

Hollywood Gossip Girl

O jakých nových projektech se šušká v Hollywoodu? Barbarella má po více než padesáti letech novou představitelku a Adam Driver si po roli Maurizia Gucciho zahraje dalšího legendárního Itala – Enza Ferrariho.
Oli Egler
——
4. listopadu 2022

Foto: Profimedia

Sofiina Priscilla 

Po představení velkého trháku Baze Luhrmanna Elvis (který se po pár týdnech od uvedení tak nějak vypařil ze všech konverzací) přichází další velká novinka. Oscarová režisérka Sofia Coppola již oficiálně točí snímek s názvem Priscilla. Ten bude primárně orientován na vztah popové hvězdy s manželkou Priscillou Beaulieu Presley. Scénář napsala Coppola ve spolupráci s vdovou po Elvisovi, která z dálky dohlížela i na projekt Luhrmanna. Zpěváka si zahraje mladý sexsymbol ze seriálu Euphoria Jacob Elordi a hlavní hrdinku ztvární Cailee Spaeny. Pro tu se bude jednat o první velký projekt – a to nejen díky hlavní roli, ale i díky spolupráci s režisérkou, která má svém kontě kultovní filmy jako The Virgin Suicides nebo Lost in Translation (Ztraceno v překladu).

Henry Cavill je zpět… a zároveň končí

Koncem října, ihned poté, co proběhla premiéra nového filmu Black Adam, se britský herec v instagramovém videu podělil se svými fanoušky o informaci, že je oficiálně zpět jako představitel Supermana. Několik dní nato se nechal slyšet představitel této nové komiksové postavy, Dwayne „The Rock“ Johnson, že mu prý trvalo roky dostat kolegu zpět do role Muže z oceli. Nikdy nebylo zcela specifikováno, proč byl Cavill z role v tichosti vyřazen, a fanoušci se mohou už jen domnívat, zda to byla otázka peněz, nebo třeba i jeho britského původu – možná stejně tak jako James Bond by měl být Brit, i zde platí nepsané pravidlo, že by měl být ultimátní superhrdina Američan... Po velké radosti však pro mnohé přišlo i velké zklamání, jelikož začátkem týdne Cavill zároveň na Instagramu oznámil, že třetí řada netflixového seriálu The Witcher (Zaklínač) bude jeho poslední. Ve čtvrté řadě jeho roli převezme australský herec Liam Hemsworth, mladší bratr bájného Thora z Marvel univerza. Mnozí tak byli silně rozčarováni vzhledem k tomu, jak rychle seriál nabral popularitu, za což tvůrci z velké části vděčí právě sázce na Cavilla.

Edgar Allan Poe jako spoluvyšetřovatel vražd 

Co způsobuje, že člověk zcela odhodí morálku a odhodlá se k chladnokrevné vraždě? Právě na tuto otázku se pokusí odpovědět vysloužilý konstábl Augustus Landor v podání Christiana Balea, který své síly spojí s mladým vojákem jménem Edgar Allan Poe, kterého si zahraje Harry Melling (toho si mnozí budou pamatovat jako Dudleyho z Harryho Pottera). Příběh se odehrává v roce 1830, kdy je Landor povolán k vyšetřování velmi zvláštních a brutálních případů, kdy jsou nalezena zohyzděná těla několika vojáků z akademie West Point. Film The Pale Blue Eye je natočený podle románu Louise Bayarda a není založen na skutečných událostech, ale využívá fikci k prozkoumání pravdy známé každému, kdo kdy četl Poeova díla. Skutečné hrůzy mají zřídkakdy snadné vysvětlení. Premiéra filmu je naplánována na konec roku a na Netflixu se na něj můžeme těšit již 6. ledna 2023.

Sydney Sweeney je nová Barbarella 

Retro hrdinka, kterou v minulosti ztvárnila překrásná Jane Fonda po 50 letech opět ožije na stříbrném plátně! O nové verzi filmu se zatím moc neví – pouze to, že ji bude mít na starosti Sony a herečka bude zároveň i výkonnou producentkou. Snímek z roku 1968 v režii Rogera Vadima vypráví o astronautovi ze 41. století, který se vydává najít a zastavit zlého vědce Duranda Duranda. Film sice nebyl kasovním trhákem, ale díky svému formátu a také hlavní hrdince v podání Jane Fonda se stal kultovní klasikou. Vzhledem k tomu, že ještě není připraven scénář a film nemá zatím ani oficiálního režiséra, můžeme jen hádat, jak bude asi vypadat a zda Sweeney bude schopna vzdát hold Fondě s dostatečnou grácií.

Adam Driver si zahraje dalšího známého Itala 

Před několika dny se ven dostaly první fotografie herce coby (opět) jednoho z nejznámějších Italů, a to Enza Ferrariho – automobilového závodníka, zakladatele a manažera závodního týmu Scuderia Ferrari a posléze i zakladatele automobilky Ferrari. Film režíruje Michael Mann, který má na kontě filmy jako Public Enemies (Veřejní nepřátelé), Miami Vice nebo The Last of the Mohicans (Poslední Mohykán) a bude pojednávat o životě tohoto výjimečného muže. Ve vedlejších rolích se objeví Penélope Cruz coby manželka Enza, Shailene Woodley coby partnerka Enza nebo Patrick Dempsey v roli automobilového závodníka Piera Taruffiho.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu