Oslavenci tohoto týdne: co ještě nevíte o Tildě Swinton nebo Emmě Stone?

Věděli jste, že Kendall Jenner dostala jméno po tragicky zesnulé kamarádce svých rodičů nebo že Matthew McConaughey zachraňuje ve volném čase zvířata?
Alice Filatova
——
31. října 2022

Foto: Getty Images

Kendall Jenner
3. listopadu 1995

Již po několik let se modelka drží na příčce nejpopulárnějších a nejlépe placených modelek v branži. Předvádí na runwayi největších světových značek v rámci týdnů módy a stejně tak fotí i reklamní kampaně. Letos se navíc stala hlavní tváří reklamních kampaní denimové společnosti Own.’s a Jimmy Choo, a navíc se stala kreativní ředitelkou e-commerce platformy Fwrd.com. 

(Not so) fun fact: Kendall má ve skutečnosti dvě jména. Její „middle name“ je Nicole, které jí matka vybrala na počest své přítelkyně Nicole Brown Simpson – bývalé manželky profesionálního hráče amerického fotbalu O. J. Simpsona (aka „Juice“). Ten byl obviněn z její vraždy a jeho soudní proces se stal jedním z nejsledovanějších v historii USA. Obhájcem Simpsona tehdy byl otec Kim, Khloé a Kourtney – Robert Kardashian, což v rodině vyvolalo velké rozkoly. Celý příběh byl zfilmovaný v první řadě seriálu American Crime Story, kde si Roberta Kardashiana zahrál David Schwimmer (Ross z Friends).

Gabriela Hearst
3. listopadu 1976

Argentinská návrhářka si s každou novou sezónou upevňuje své postavení lídra zodpovědné high-end módy – a to nejen v rámci stejnojmenné značky, ale také coby kreativní ředitelka francouzského domu Chloé. Jinak tomu nebylo ani letos, kdy její kolekce tiše splnily dalších několik kroků směrem k udržitelnosti, aniž by vyvolávala paniku jako mnozí její kolegové (ano, Oliviere Rousteingu, mluvíme o tobě). A super zpráva? V nadcházejícím prosincovém čísle Harper's Bazaar se můžete těšit na speciální článek zasvěcený tvorbě této unikátní designérky. 

Fun fact: Gabriela Hearst vyrostla v malém městečku na rodinné farmě. Její rodiče chovali koně a dobytek, a právě tak si vypěstovala respekt vůči kvalitě materiálů a ruční práci. Ani poté, co se její kabelky v rámci vlastní značky staly absolutním „must have“ pro všechny velké business ženy, neztratila svůj respekt vůči výrobcům. Díky spolupráci s mnoha Fair Trade organizacemi se stala jednou z nejsilnějších představitelek sociálně zodpovědné módy – odebírá totiž pouze od organizací a společností, kde veškerý výnos putuje řemeslnicím a řemeslníkům, čímž podporuje rozvoj průmyslu v daných zemích.

Kris Jenner
5. listopadu 1955

Nejslavnější matriarcha a vůdkyně klanu Kardashian-Jenner se neztrácí ani v pozadí svých pěti nesmírně slavných dcer. Pracuje stále po boku své nejmladší dcery Kylie coby manažerka její kosmetické společnosti. Letos navíc 14. září spustila prodej své vlastní kolekce dekorativní kosmetiky s názvem Kris. Mini řada v Martini přebalu obsahuje ​sérum na rty, patches na oči, duo tvářenky a rozjasňovače, paletku stínů a rtěnky v tužce. 

(Not so) fun fact: „Není to osobní, je to jen business“ – tímto pravidlem se Jenner očividně řídí i v rámci své vlastní rodiny. Když se show Keeping up with the Kardashians začala stávat světovým fenoménem, Kris začala tlačit na svou dceru Khloé, aby zhubla, jelikož její vzhled „poškozoval rodinný brand“. Khloé nikdy do rodiny zcela nezapadala, protože se dlouho spekulovalo o tom, že jejím pravým otcem je Alex Roldan – bývalý kadeřník Kris Jenner (mimochodem, schválně si srovnejte podobu). Černá ovce rodiny tak byla vystavena velkému stresu a nucené změně vzhledu iniciované svou matkou.

Matthew McConaughey
4. listopadu 1969

Oscarový herec se po loňském roce na chvíli vytratil ze stříbrného plátna a dal si volno od velkých a vyčerpávajících rolí. Od roku 2019 se totiž stal profesorem na katedře rozhlasu, televize a filmu na své alma mater, Moody College of Communication UT-Austin, kde od roku 2015 působil jako hostující instruktor. V několika posledních týdnech se však objevila hollywoodská šuškanda o tom, že ztvární legendárního trenéra ženského fotbalového týmu, Billa Kindera. Film Dallas Sting bude pojednávat o dallaském středoškolském fotbalovém týmu dívek, který v roce 1984 vyhrál na mistrovství světa žen v Číně. 

(Not so) fun fact: Když v roce 2005 zasáhl New Orleans hurikán Katrina, McConaughey odletěl do oblasti na pomoc při záchranných pracích. Když v nemocnici uvízl anesteziolog s padesáti domácími zvířaty, McConaughey a jeho posádka převezli lékaře i zvířata z nebezpečí. Zachránil tak 50 psů, 18 koček a dva křečky. O rok později projížděl kalifornským městem Sherman Oaks a narazil na skupinu dětí, které natíraly kočku sprejem na vlasy a chystaly se ji zapálit. Podle SFGate McConaughey kočku zachránil a odvezl do útulku.

Alexa Chung
5. listopadu 1983

Pro modelku a moderátorku se tento rok nesl v o něco klidnějším režimu. Již v polovině roku se potvrdilo, že nehledě na fantastickou chemii mezi ní a jejím kolegou Tanem Francem bude ve druhé řadě módní reality show Next In Fashion nahrazena modelkou Gigi Hadid. Společně s tím také veřejně prohlásila, že má v plánu ukončit činnost své oděvní značky, která bohužel neustála pandemii. 

Fun fact: Podle Harper's Bazaar se stále drží na seznamu nejlépe oblékaných žen světa. Její přezdívkou je „pants girl“ – pánský styl s unikátním britským šarmem je jí vlastní jako nikomu jinému.

Tilda Swinton
5. listopadu 1960

Letos herečka na festivalu v Cannes představila jeden ze svých letošních snímků, a to Three Thousand Years of Longing, kde si zahrála po boku Idrise Elby. Na co se ale filmoví fanoušci těší o něco více, je film Asteroid City režírovaný Wasem Andersonem za účasti největších hollywoodských hvězd – Tom Hanks, Margot Robbie, Steve Carell, Jeff Goldblum, Bryan Cranston, Scarlett Johansson nebo Adrien Brody. I na příští rok má naplánovanou spolupráci se zajímavými režiséry – například s Davidem Fincherem v rámci snímku The Killer (kde se objeví i Michael Fassbender). 

Fun fact: Swinton vyrostla v Anglii, kde navštěvovala prestižní dívčí školu West Heath v Sevenoaks v hrabství Kent. Tam měla jednu velmi slavnou spolužačku – a údajně i přítelkyni – lady Dianu Spencer, která se brzy stala princeznou Dianou.

Emma Stone 
6. listopadu 1988

Letos se nám americká herečka představí v zajímavém filmu s názvem Poor Things, vyprávějícím viktoriánský příběh o Belle Baxter, mladé ženě, kterou excentrický, ale geniální vědec (Willem Dafoe) přivede zpět k životu. Ve filmu se objeví i Mark Ruffalo nebo Margaret Qualley. Co ale diváky potěší o něco více, je informace, že se už teď pracuje na pokračování filmu Cruella. Snímek bude zřejmě ve zcela stejném duchu, jelikož se jej ujme stejný režisér – Craig Gillespie. 

Fun fact: Stone si od hraní v Hollywoodu na chvíli odskočila na Broadway. Tam totiž po Michelle Williams zdědila roli v muzikálu Cabaret. Jednalo se podle ní o nejnáročnější nervovou zkoušku, jelikož v rámci příprav musela prý každý den poslouchat francouzské rádio.

Objednejte si předplatné Harper‘s Bazaar

Časopis Harper‘s Bazaar
Předplatné

Podobné články

Sleduj nás
na instagramu